Ел. инструментите. Консумативи.
ESPACE - майстор
нед ное 20, 2022 5:14 amvencil написа:
Добре де, защо никога Бош? Сега като си направя една сметка голяма част от играчките ми е на Бош и в буквалният смисъл на думата повечето неща са съсипани от работа и да чукна на дърво нищо не ме е предало до сега. Най-старата е на 20 лета че може и повече да е :) . Като гледам май от всичките "маркови" играчки Баша са си на най-достъпна цена, което ги прави идеални дори и за домашна употреба с такава цел са купувани моите, въпреки че бих се заклел че някои от тях са работили повече от такива закупени с професионална цел.
Имам около 20 различни машини на Бош, всичките от синя серия. Тормозени са години, рядко нещо се е чупило, има резервни части. Като чета тия крайни изказвания срещу марката ме напушва смях. Работил съм и с други марки, но бошовете си ми харесват. Живеем в демокрация и имаме възможности за избор, така че всеки да се чувстваа способен да избира според възможностите и желанията си.
gogo7777 - майстор
Аз съм фен на професионалните машини.....играя в отбора на Макита, но никога няма да кажа лоша дума за Бош. И аз имам 5-6 техни машини и потвърждавам, че са "яки кучета"....абе Бош си е Бош класика от време оно :drinkers:

ПП.....Макита, за мое съжаление в последно време върви надолу.....ще изпущат коня ми се струва. :x
zz_stefanov - майстор
нед ное 20, 2022 7:21 amkrasi92 написа:
Бош пращат уредите в Румъния. Там са им сервизите. Старите машини на бош са добри но тия сегашните почвам да бегам баце.
Това не е вярно.
miroki - майстор
На моите машинки им е минала гаранцията, та ще си ги пращам по мой избор, дано не се налага.
Като на старата дрелка Елтос. Купих я 95 та година. До сега не е ходила в сервиз, а дори бетон бъркам с нея.
При хоби уредите има една особеност. Стоят в шкафа, но като се изкарат им стопяваме лагерите.
За мен трябва да са устойчиви. И такива да не им замине гумата от престой или да ръждясат от неползване.
пишман_майстор - майстор
Над 65-70% от кабелните ми машинки са на Бош, зелени , сини , предимно по-старо поколение, някои купувани чисто нови, някои втора ръка . От акумулаторните имам някоя и друга на Бош, предимно по-стари модели , но с преправени батерии ( четкови машини ) . И те са големи кучета.
Аз не мога да се оплача нещо, само шлайферите ми страдат от копчета , пускови бутони, четки и чат/пат някой лагер, но те работят в кофти среда, много пепел. Оправям или купувам нови чарколя и продължавам. Някои от машините ми приличат на г.з, одрани от работа, нямат или са окъсани лепенките, но работят без грешка.
Не знам новите как са, но старите здрави ли са, не създават грижи .
gogo7777 - майстор
Да обобщим.....някой наема ли се да класира марките комплексно?
:drinkers:
Моите 5 стинки са..... Бош, Макита, Де Валт. Марки като Хилти, Фейн, Милуоки и др. са сред отличните, но не комплексно..... :wink: Говоря за най-често ползваните машинки :mrgreen:
nikolson - майстор
Не можем да правим обективна класация, защото трябва да сме (поне) пробвали всичко, пък то няма как. Всеки да си еwe булката както си знае.
Hoвoceлckи - майстор
Днес си взех този за битови нужди.
gogo7777 - майстор
нед ное 20, 2022 7:48 pmnikolson написа:
Не можем да правим обективна класация, защото трябва да сме (поне) пробвали всичко, пък то няма как. Всеки да си еwe булката както си знае.
Така де.....ама булките искат хем финез хем Нютон метри....е нема угодия :-D
gogo7777 - майстор
нед ное 20, 2022 7:55 pmHoвoceлckи написа:
Днес си взех този за битови нужди.
Имам го същия ....за "битови нужди" е идеален

Тема "Какъв винтоверт да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: