Ел. инструментите. Консумативи.
MamaMy - майстор
Гледам, че по сайтовете е пълно с инструменти Hitachi. Дали са някакви залежали наличности или са ментета? При положение, че марката си е сменила името още 2018г. възможно ли е да произвеждат и със старото име? Гледам има машини и с новото име HiKOKI. Има ли кой да осветли потребителите?
wanderer - специалист
Може и да има ментета, но със сигурност у нас има още стари наличности с надписи Хитачи. Наскоро купуавах и регистрирах на приятел бормашина Хитачи от Ташев. Преди около 3 години пък си купих оберфреза от Англия, беше вече Хикоки. Явно нашия пазар е тромав :mrgreen:
MamaMy - майстор
И някой си купува безкабелна машина с "нов" акумулатор :lol: .
kozl - майстор
Аз си купих комплектче тресчотка с битове. На щанда имаше абсолютно еднакви такива, половината с надпис Хитачи, а другите Хикоки. На табелата с цената пишеше, произход Китай.
Понеже на мен Хикоки нищо не ми подсказваше попитах търговеца. Според него китайците още произвеждат и със старото име, заради такива като мен :-D
Дали инструментите са ментета :? не моем отговори, защото на подобен комплект с марка Бош му видох сметката на тресчотката.
И все пак тва са комплектчета за по 20-тина лева. Ако потърся подобни в специализирани маркови магазини, цената ще е в пъти по-голяма.
nikolson - майстор
Понеже подразделението за инструменти на Хитачи се казваше Хитачи-Коки. След продажбата на американски инвестиционен фонд, който придоби и Метабо, беше преименувана на Хикоки.
dragozow - майстор
Зависи от къде купувате, иначе новото име е Хикоки, но идват стари партиди като Хитачи. За да е объркването пълно от догодина ще идват като Метабо. Ментаци има като при всички марки, най-често при големите къртачи H65. За това, от магазина само.

Тема "Менте ли са инструментите Hitachi на нашия пазар" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: