• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте на всички,нов съм във форума и нищо не разбирам от този тип машини а именно "потапящи циркуляри" или "герунг".Спрял съм се на тези две марки поради няколко причини :1.Цената , 2.Гаранцията , 3.Консумативи (дискове).Та за тези две машини става въпрос :
https://www.bauhaus.info/kappsaegen-geh ... gs%C3%A4ge
https://www.lidl.de/p/parkside-kapp-zug ... p100331353
Съответно и двете ги няма в България (това не е порблем) за това съм прикачил линковете. Парксайда много блазни с това,че може да отрязва по някое ДжУлЯзУ :supz: като параметри са почти еднакви (обороти ,диаметри на дискове,дълбочина на рязане...) .Ще се използва от време на време да се отреже някой перваз,дъска,алуминиев профил (комарници),кабелни канали,ПВЦ мат'рЯали иии тук там някой метален затворен профил.винкел или тръба не по дебели от 2-3 мм (дебелина на профила). Много е важно възможността за регулиране на градусите !!!
Спрял съм се на тези двата ...Гледах много, видях скъпите ,но те не отговарят по цена на приложението при мен.Питам конкретно за тези защото иначе става голямо объркване .
Благодаря предварително!!!
PIP - майстор
това дали е подходящ за желязо/алуминий/пластмаса зависи освен от диска и от това дали поддържа регулиране на оборотите иначе си остава маркетингова снимка.
Лидълакия има съа сигурност първа 3200, втора 4500 оборота в минута. Това е според кталожни данни. Интересно е, че гледах няколко клипа на Шепах-а с парксайдски дискове... И зъбите на диска на парксайд-а са много.
mitko64 - майстор
То и лидълският е на Шерпах, поне такъв адрес на сервиза е посочен в .гаранционните условия на упътването. По спомен го пускаха и тука.
Lutchezar - майстор
Към настоящия момент гаранцията на Лидл важи само за инструменти закупени в България.
Този го има в olx.
Не знам дали си наясно но тези които режат дърво могат да режат само меки метали тип алуминий.
Многократно е предъвквано във форума. Различни обороти са необходими за сериозните метали, други дискове и най-важното е че всичко водещи и защитните елементи тук са пластмасови и от горещите стружки те ще повредят.
нед окт 31, 2021 9:58 pmLutchezar написа:
Към настоящия момент гаранцията на Лидл важи само за инструменти закупени в България.
Този го има в olx.
Не знам дали си наясно но тези които режат дърво могат да режат само меки метали тип алуминий.
Многократно е предъвквано във форума. Различни обороти са необходими за сериозните метали, други дискове и най-важното е че всичко водещи и защитните елементи тук са пластмасови и от горещите стружки те ще повредят.
За мен не е проблем, че гаранцията ще е в Германия, а че тук има някъде из сайтовете е добре но не са добре цените няма как нещо от магазина да е по евтино от веднъж вече купено разопаковано... и с неясна гаранция... Ако разглеждам конкретния инструмент от Германия ще ми излезне мааалко по малко от 200 лева. Питането ми е свързано с един клип в тубата един реже греда с наковани пирони, затворени профили... Разбира се ползва съответните консумативи. Ето и клипа:
https://www.google.com/search?q=mpkz+20 ... nvRto,st:0 :?
Lutchezar - майстор
При цена 129 Евро и транспорт около 3-3.5 лв/кг при тегло 14.7 няма как да е под 300 лева освен ако не ползваш собствен транспорт и някакви отстъпки.
пон ное 01, 2021 10:49 amLutchezar написа:
При цена 129 Евро и транспорт около 3-3.5 лв/кг при тегло 14.7 няма как да е под 300 лева освен ако не ползваш собствен транспорт и някакви отстъпки.
За немския лидъл имам карта с някаква отстъпка нещо около 10%. За транспорта за мой късмет регулярно пътуват приятели през 5-6 дена. Въпроса е коя от двете машини да е? Избора е труден другото са формалности :roll:
Lutchezar - майстор
Че те са едно и също. Писаха го вече.
Разбрах, благодаря за бързите отговори. Пръчан е лидълския, като дойде ще споделя наблюдения и впечатления. :)
  • 1
  • 2

Тема "Избор между Scheppach HM254 и Parcside MPKZ 2000 A1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: