Ел. инструментите. Консумативи.
zz_stefanov - майстор
Аз нямам претенции за красотата. Ползвам зелената коса основно пред и около имота, за да не става змиярник и да няма кърлежи. Това са 2-3 откоса на сезон.
Всеки си намира машинката за това което прави, понякога и с проба/грешка. :)
kr1100 - майстор
съб ное 27, 2021 9:36 amSoviet_Soldier написа:
.....Имам сравнително масивна бензинова мотокоса, но тя прекалено мощна и поврежда мазилката, както и кората на дръвчетата. Затрих си една кайсия с бензиновата мотокоса и още ме е яд.
Съвет - като сееш нови овошки ги сей в туба от минерална вода срязана отгоре и отдолу. Може и в туба галонова. Като вземе да треши кордата в тубата - значи трябва да се дръпнеш назад :-D :partyman: И да е по-старо дървото / т.е. по- дебело о се събира ствола в туба - цепиш тубата вертикално и я превързваш после да се затвори цепнатината.
Още нещо около дървото е хубаво да има оформяна чаша за събиране на вода , сняг.
Вече е време за вапцане на дръвцата.
Soviet_Soldier - специалист
съб ное 27, 2021 4:55 pmkr1100 написа:

Съвет - като сееш нови овошки ги сей в туба от минерална вода срязана отгоре и отдолу. Може и в туба галонова. Като вземе да треши кордата в тубата - значи трябва да се дръпнеш назад :-D :partyman: И да е по-старо дървото / т.е. по- дебело о се събира ствола в туба - цепиш тубата вертикално и я превързваш после да се затвори цепнатината.
Още нещо около дървото е хубаво да има оформяна чаша за събиране на вода , сняг.
Вече е време за вапцане на дръвцата.
Благодаря за съветите! Обмислял съм да ги защитя по някакъв начин, но така и не стигнах до това. Като кося покрай младите дръвчета държа по-голяма дистанция и след това дооправям тревата на ръка. Младите дръвчета, дори и със слабите електрически тримери може да се наранят, за това така действам. На пролет ще обмислям някакъв вариант за защитата им. За най-малките съм обмислял да ги защитя с изрезки от канализационна тръба Ф110, парче с височина 10-15см и надлъжен разрез, чрез който да ги надена на дръвчетата.
MamaMy - майстор
Това с тубите е по-евтино и със сигурност по-незабележимо. Ако косиш с диска ме съмнява, че трябва да използваш канализационна тръба от чугунените :-D
Chefo77 - майстор
На вилата взех на жената те такава, беше на акция с някаква добра отстъпка, -30 или -40%. Много фина машинка, с телескопично нагласяне на дължината на дръжката.
Soviet_Soldier - специалист
нед ное 28, 2021 12:15 amMamaMy написа:
Това с тубите е по-евтино и със сигурност по-незабележимо. Ако косиш с диска ме съмнява, че трябва да използваш канализационна тръба от чугунените :-D
Ха ха, така е, но там ножовете не ги ползвам.
нед ное 28, 2021 1:58 amChefo77 написа:
На вилата взех на жената те такава, беше на акция с някаква добра отстъпка, -30 или -40%. Много фина машинка, с телескопично нагласяне на дължината на дръжката.
Да, за малка площ и/или дооформяне е идеален вариант. Акумулаторните също са практична опция.

Аз за дооформяне ползвах такава:
Изображение
За жалост даде фира заради спукана тръба в мазето. От влагата електромотора бе блокирал и като я включих изгоря. Взех един друг китаец на същата цена RTR Premium,
Изображение
но се оказа страшен боклук, мек корпус, мотора си му изгора сам. За следващия сезони сигурно ще търся нещо акумулаторно, че приключението с кабелите не ме радва.

Бензиновата Raider RD-GBC10 излезе най-корава за сега, а е работила несравнимо по-дълго и по-тежка работа:
Изображение

Тема "Избор на електрически тример за трева" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: