Ел. инструментите. Консумативи.
tany66 - помощник
Здравейте.Имам нужда от мнение и съвет какъв тример за трева да избера.Мястото за косене е около 45-55 кв на което има 3 дръвчета и декоративна ограда!До сега се мъчих с тези от най евтините като тайно се надявах да не изкара много,но за зла участ 7 -8 години работи!!!!!Обаче страшно неудобен,трябва да съм приведен и кръста започва да ме боли.Моторен тример не знам колко е рентабилно за такава площ а и не съм работил никога с такъв и затова съм се ориентирал към електрически(има ток около терена)Като цена нещо в рамките на разумното.....до 200лв!Какво мислите за тези
https://jelezaria.com/bosch-art-35
https://www.cmx.bg/product16111/elektri ... zel-te1200
Има и други такива подобни ......мисля че е хубаво да е по мощна и не знам дали да търся такава хем с корда,хем с нож!
Вие на какво мнение сте?Благодаря Ви предварително!
kuger - майстор
Моторна за такава площ не ти е нужна.
Тази от втория линк ще ти върши отлична работа. Още повече, че позволява и работа с диск.
Мое мнение.
MamaMy - майстор
За тази площ и най-евтината косачка ще свърши работа. И не е задължително да събираш тревата. Може да косиш и без коша. Тя си разхвърля сама отрязаното.
Тримерите са за обикаляне на дръвчета, бордюри и покрай огради.

Прикачен файл

Клипборд02.jpg
Клипборд02.jpg (33.93 KиБ) Видяна 3390 пъти
fbr - майстор
Тази имам и съм доволен. Изображение GARDENIA GD 205 1400W По-мощна не съм срещал на пазара.
vlax - майстор
Аз съм за моторная коса,може 2 и 200.
:partyman:
iliya_i - майстор
съб ное 20, 2021 4:36 pmvlax написа:
Аз съм за моторная коса,може 2 и 200.
:partyman:
Стига Ве!
Той докато приготви двутактова смес, да я сипе в резервоара, да запали бензинката и да изчака да подгрее, за това време ще е окосил тези 50 кв. м. с елактричката.
kr1100 - майстор
съб ное 20, 2021 8:49 pmiliya_i написа:
съб ное 20, 2021 4:36 pmvlax написа:
Аз съм за моторная коса,може 2 и 200.
:partyman:
Стига Ве!
Той докато приготви двутактова смес, да я сипе в резервоара, да запали бензинката и да изчака да подгрее, за това време ще е окосил тези 50 кв. м. с елактричката.
=D>
tany66 - помощник
съб ное 20, 2021 4:17 pmfbr написа:
Тази имам и съм доволен. Изображение GARDENIA GD 205 1400W По-мощна не съм срещал на пазара.
Смазвал ли си допълнително редуктора?
Интересно този модел само за България ли е?Защото като марка и модел например в YouTube намира само някакви култиватори!!!!Наясно съм че всичко е китайско в този ценови диапазон(не че по скъпите не са китайски)
Бензинов тример при мен е безмислен,за косене 2 пъти месечно по 50 кв и то 5-6 месеца годишно!!
MamaMy - майстор
Тример или коса няма значение. Все го носиш ти и косенето е придружено с усукващи движения в областта на кръста. Повярвай ми и на мен ми е слабо място. Трябва ти нещо самостоятелно стъпило на земята. Имам и ел. тример на Бош и косачка китайка. При мен проблема е в огромното количество камъни. Самия терен е такъв. Не става с почистване. След всеки дъжд пръста и пясъка потъват надолу, а камъните излизат на повърхността. Реално ми трябва косачка с корда. Не знам дали да не я изобретя. :-D
tany66 - помощник
Няма как с косачка да оправям около дърветата и оградите......също така има и една пътека с плочки през въпросният терен която е по висока!Първата мисъл ми беше за такъв тип косачка,да си я бутам,но няма да върши работа.....мислил съм го много!Допълнително върху тревата се разхожда едно хъски и непрекъснато носи камъни и клони!!

Тема "Избор на електрически тример за трева" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: