Ел. инструментите. Консумативи.
pif4o - специалист
Да видях ги и тях лесно стават едно малко бидонче за зеле две колена и готово хаха :) , нищо не пречи да си спретна един когато ще има много отпадък за събиране :)
Lutchezar - майстор
Идеята е не когато е много, а всичко едро остава там. И води до икономия на торбички.
А за ежедневието си има например универсален циклон на самсунг и подобни от типа на този https://www.home-max.bg/pristavka-ciklonen-filtur/
pif4o - специалист
Ами ако му намеря място може и за постояно да е ама място е кът :) При нормална употреба с това което правя без да влизам в някви мащабни ремонти тая торбичка може и за година да не я напълня хаха. Обаче да чукам на дърво чакам да взема една къща в родопите и сега се подготвям с техника докато не съм си дал парите за нея и после да няма с какво един инструмент да си купя, там вече като се развихря с ремонти ще трябва бидон за циклон :) Утре пък ми идва пендулата от Германия, въобще дядо коледа нищо не донесе но дядо мраз е много щедър хаха
brum - майстор
Китайски циклон идва на 40 лева с доставката. Под него кофа за латекс и почти забравяш за прахоляците.
pif4o - специалист
Колеги в крайна сметка поръчах Макитата VC2000L за боша много негативи, като машина бил добре но периферията и някои конструктивни недомислици го пращат в пета глуха. Сега да видя братята руснаци как си правят контейнери тип циклонен филтър :) Като дойде и я пробвам ще пиша и някое мнение :)
Chefo77 - майстор
Леле, как съм пропуснал темата ... Много добре си направил, че си отхвърлил Боша - голяма греда е. В началото си в еуфория, защото смуче зверски, лека е и всичко можеш да накачулиш по нея, но после реалността те удря с голямата лопата. След една камара доработки, не издържах на постоянното късане на торбичките (че и скъпи, и без аналог) и я засилих.
Макитата е Нилфиск, аналог на GAS 20... и от него не бях особено доволен (че и мотор сменях), но се надявам за Макита да работят в ден, различен от понеделник :)
А аз да ти кажа как съм си направил циклон - пластмасова кофа с капак, от силаново паркетно лепило на Рекол. Пластмасата е мека и дебела, за да издържи многократно отваряне. Буквално до ръба на капака съм пробил отвор (не питай колко точно), в който съм набутал един стар счупен Twister" на Samsung. Счупени са му ушичките, но с топъл силикон съм го залепил - не може да се отвори, но и не ми трябва. Twister-а съм го прерязал отдолу, под ъгъл, за да могат стружките като се завихрят, да излязат безпроблемно. На дъното на кофата съм завинтил с копчета парче шперплат, за да не се обръща - и това е. Струваше ми точно цената на 5 копчета, всичко друго е от отпадъци. Нещо не ми се даваха 60-70 лв за циклон.
Макитата силно се надявам, че си я взел от Баша миналата седмица - беше в акция на 280 пари. Торбички няма да се тормозиш, вземаш оригиналната и отиваш в магазина на Тони Клийн. По нея ти намират аналога от нетъкан текстил и си вземаш 10 броя. Ползвам май някакви отстъпки във Варна, но не знам дали са им свързани базите и дали ще ти дадат такава.
pif4o - специалист
Ами Чефо на тая цена я взех 279лв с безплатна доставка, то инак 540 лева дават ли се, ама не е от баш майстора, реално там я видях първо, но ме посъветваха да я взема от войнишки, та от тях я поръчах, дано не кажеш че съм сбъркал :) уж човек от бранша каза от тях да я взема :). Торбичката мисля веднага да и лепна един цип да стане многократна :), а като си направя кофа - циклон реално много бавно ще се пълни тя, видях днеска че има торбички и на книтех ли бяха, кви бяха, 3 за 12 лева от тея белите та и те са вариант :) Макитата адски прилича на един щил SЕ62 маи беше. Ще я видим като дойде утре, гледах и керхер ама нещо като правени по трудово ми се видяха и ги пропуснах. Гледах и други марки но като чели макитата имаше най много плюсове, хареса ми че е с отделно охлаждане на мотора което ще рече че двигателя и няма нищо общо с работния поток на прахосмукачака а си смуче въздух от едната страна на корпуса и го изкарва от другата, това до някъде предотвратява трупането на прашоляк по него от лошо и замърсени филтри. Другото че има "тупалка" на филтъра по време на работа, макар че едва ли ще я ползвам но ще си покаже. Филтъра е РЕТ и се пере, тръбата е дълга :) машинката е сравнително тиха, и туи то :) Аааа поръчах си и една работна маса на волфкрафт нещо 200 беше модела :-D тя е от баш майстора, с някоя друга стяга :)
Chefo77 - майстор
Щилката също е произведена от Нилфиск. SE62 е същата като 2512 на Макита, можеш да я видиш в гамата на Husquarna, Milwaukee, Flex, ... :)
Ако бях видял темата по-рано, щях да те посъветвам точно за Stihl 62E, но свърши вече - честито :)
Честно да ти кажа, слагането на цип звучи добра идея. Само дето не бих си го причинил - първо, че торбичките не са брадва, а аз ВИНАГИ ползвам смукачките си с циклони, и на трите си имам, и де факто малко се пълнят. Второ порите на текстила колкото и да го тупаш, остават частично запушени и трето - прахоляк се вади и през отвора :) Многократните торбички на Фестуул, дето струват 200+ лева, са от различен материал :)
Прочети добре инструкцията как работи тупането, има си схема. Че моята (2511) я тупах сума време безрезултатно, докато прочета как се действа правилно :D
pif4o - специалист
Хаха, ами гледах едно видео на един руснак, запушва тръбата с ръка и тупа с бутона няколко пъти, да но на един оригинален клип на щилката човека на рекламата забучи тръбата в изходния отвор на прахосмукачката, демек затвори кръга и тогава тупаше, незнам кое е правилното но както казваш ще видим в книжката :) А ципа..... също го видях от един руснак но до колкото се познавам няма да ми се занимава да го шия :)
pif4o - специалист
Здравейте колеги, сагата с моята прахосмукачка претърпя обрат, вчера поръчах макита от войнишки, и ги питах ще доиде ли за днеска щото ще ходимна един обект и исках да я взема да и се радвам и да не се мъчим със старата. Обаче по неясни за мен причини от магазина казаха че куриера не я взел вчера. Отказах поръчката щото като я пратят днес утре не мога да я взема понеже не знам кога ще се върнем от туи диво село :) Та както и да е, в крайна сметка след кратка консулатция с Чефо77 за което съм му благодарен реших да проверя къде какво има налично в Пловдив за да мога да го взема днес, и от Макита работата отиде на Щил SE 62 , на пръв поглед близнаци с макитата, с малки плюсове и минуси в полза на едната и другата. Железни тръби при макитата, красиви пласмасови при щил но пък като магнит за прах, сигурно се лепи повече прах по тях от колкото в торбичката. Мощност на засмукване еднаква и за двете, макар че щил е 1400 вата. 3 години за Макита гаранция, 2 за щил. И съществената разлика тук вече идва с консумативите, 20 лева 5 броя оригинални торбички за Щил , при 12-13 лева за една на макита. Цилиндричния филтър на щил е 25 лева на макита 66. И така, първи впечатления от машината са че е много прилично тиха, почти като домашна прахосмукачка. Смуче добре вдига килима, има някои недомислици ама са дребни, примерно как да подредиш нещата по нея за да я прибереш някъде, никък не става хаха, все нещо пада откача се, тръбата е като жива на място не седи :) Иначе като изработка мяса хубава.
Естествено имам и въпроси :) ако смуча вода махам ли цилиндричния филтър?
Този цилиндричния филтър може ли да се мие, никъде в упътването не пише да може а и мяса хартиен, но е тука https://napravisam.net/?p=23718 пише че може, а сега де :)
Също така пише че може да се ползва без торбичка за стърготини и стружки примерно, предполагам това е силно непрепоръчително.
А ето я и нея. В процес съм да и направя циклонен контейнер :)

Прикачен файл

viber_изображение_2022-01-05_13-18-46-210.jpg

Тема "Мнение за тази прахосмукачка Bosch AdvancedVac 20" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: