Ел. инструментите. Консумативи.
valdim - специалист
Здравейте, наскоро се сдобих с това зеге втора употреба. Отличен инструмент но забелязах два недостатъка, за които бих искал да попитам какво решение има.
1. когато смъкна надолу пластм. предпазител за не не мога да виждам къде и как режа...Защото пластмасата се е износила, затова ли не виждам? Може ли да й възстановя прозрачността или трябва да купувам нов предпазител?
2. Инструментът като че ли не може да реже под ъгъл...Странно ми е за такъв клас инструмент.

Ще съм благодарен да ми дадете идеи и споделите мнение.

Прикачен файл

IMG_20220107_191823.jpg
ESPACE - майстор
Трябва да може да реже под ъгъл, пусни си някой клип в Youtube да видиш как става. Основната плоча май се сгъва през средата. Обаче при теб може и да липсва.

https://www.youtube.com/watch?v=5_H31yPYYdc
Lutchezar - майстор
По-скоро има комплект сменяеми основи за различно рязане.
PIP - майстор
Ще трябва да си купиш нов предпазител, ако ще го ползваш и както писаха основите от които имаш нужда. Другия вариант е да го ползваш така или да го продадеш и да си купиш зеге друго зеге. Зегетата не са им от най-успешните инструменти.
Chefo77 - майстор
За предпазителя - споко, на всички зегета е така. Първата ми работа като си купя ново зеге, е да махна предпазителя - финият прахоляк го замъглява за норматив.
А зегето е прекрасно, ако го ползваш за това, в което е най-силно - а именно криволинейни разрези. С техните ножчета и приставката против отчекване, е топ. Иначе - нищо особено, подкрепям колегата.
valdim - специалист
Ясно...Благодаря за мненията.
Наистина реже страхотно.
valdim - специалист
пет яну 07, 2022 8:05 pmChefo77 написа:
А зегето е прекрасно, ако го ползваш за това, в което е най-силно - а именно криволинейни разрези. С техните ножчета и приставката против отчекване, е топ. Иначе - нищо особено, подкрепям колегата.
Здравей, какво представлява приставката против отчекване? Някакъв линк, снимка?
Благодаря.
valdim - специалист
ср яну 12, 2022 9:42 pmChefo77 написа:
Привет!

https://www.festool.bg/%D0%B0%D0%BA%D1% ... 0%B5%D0%B4
Благодаря! Брей, за размерите си е доста скъпо нещо...Разбира се, в случая не размера е от значение.
Chefo77 - майстор
Е това май е за 5 броя. Има и за 20 :)

Тема "зеге Festool PS 400 EBQ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: