• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
PIP - майстор
Като свалиш винчето на микро настройката цялата черна врътка трябва да излезе, отдолу мисля че имаше зегерка и там при мен имаше луфт. Като я сглобяваш не я натягай, че е много слаба пластмасата. А пластмасовата планка не е нужда да я вадиш, за да разглобиш колоните, но трябва да махнеш болтовете откъм основата.
valdim - специалист
Като свалиш винчето на микро настройката цялата черна врътка трябва да излезе
Тц...не излиза. Пробвах с умерен опън нагоре...Даже подпъхнах внимателно отвертка като лост между корпуса и черната шайба, но не поддава.
пет яну 14, 2022 2:32 pmPIP написа:
А пластмасовата планка не е нужда да я вадиш, за да разглобиш колоните, но трябва да махнеш болтовете откъм основата.
На колоната, където е микролифта нямам болт откъм основата...Честно казано, не знам как се държи тази колона към основата...
Lutchezar - майстор
Това ще помогне ли?
Прикачен файл:
01_0601614703.gif
valdim - специалист
пет яну 14, 2022 4:20 pmLutchezar написа:
Това ще помогне ли?
01_0601614703.gif
Благодаря Lutchezar. Първата схема я гледам от началото на ремонта/проекта...Полезна е, но не ми достигат знания, за да извлека инфото :? Втората - хептен ми е сложна. За нея даже не знаех.
Ако до неделя не съм успял да разгадая демонтажа на микролифта, ще посетя сервиз. Някой знае ли колко би струвал ОРИЕНТИРОВЪЧНО самото сервизно обслужване, без части?
PIP - майстор
пет яну 14, 2022 3:02 pmvaldim написа:
Като свалиш винчето на микро настройката цялата черна врътка трябва да излезе
Тц...не излиза. Пробвах с умерен опън нагоре...Даже подпъхнах внимателно отвертка като лост между корпуса и черната шайба, но не поддава.
пет яну 14, 2022 2:32 pmPIP написа:
А пластмасовата планка не е нужда да я вадиш, за да разглобиш колоните, но трябва да махнеш болтовете откъм основата.
На колоната, където е микролифта нямам болт откъм основата...Честно казано, не знам как се държи тази колона към основата...
По спомени трябва да има болт от към основата на колоната дето е палеца за застопоряване на движението нагоре/надолу (където е пластмасовата планка с болта излизащ от нея). Другата колона по спомени е куха, защото мислех да и слагам шпилка за да я настройвам отгоре на масата, но в последствие я направих с голамата врътка отдолу. Та тая колона за да я освободиш трябва да махнеш зегерката дето е в черната пластмасова врътка. Тя е на две части, назъбената май излизаше нагоре след като махнеш болтчето и се вижда зегерката. Като махнеш зегерката излиза и гладката част на врътката и оста се освобождава. Това е, по спомени, може и да бъркам нещо. В краен случай ще разглобя моята да си припомня как точно ставаше, но аз черната врътка не я пазя, след като я побългарих с голямата врътка.

От къде си?
valdim - специалист
Аз не виждам болт откъм основата на колоната, прилагам снимка. Освен ако имаш предвид месинговия болт, който е към застопоряващия палец, но той не държи колоната към основата...

Прикачен файл

IMG_20220116_163323.jpg

Прикачен файл

IMG_20220116_163131.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Оберфреза Bosch GOF 900 ACE. Въпроси относно профилактика" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: