• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
valdim - специалист
<t>Здравейте, <br/>
Сдобих се с тая фреза и преди да почна да я ползвам искам да й направя профилактика (иначе тя си върти и променя обороти, няма шумове и т.н.). Обаче при освобождаване на застоп. механизъм отзад не потъва/не се движи свободно и леко надолу нагоре. <br/>
Нещо му се е случило на инструмента - забелязах, че има сериозна ръжда отвътре по водачите (особено левия), под/зад застопоряващия механизъм имаше също ръжда.<br/>
Търсих в Ютюб клипчета как се разглобява, но намирам само на подобни, а не на същия модел.<br/>
Моля ако някой има опит с тая фреза и познава устройството й, да ме насочи кое след кое да разглобя , за да профилактирам проблемните места. Или ако е по-лесно - кой клип в тубата да гледам, на модел който е възможно най-близък като конструкция/устройство.</t>
PIP - майстор
Аз имам gof 1300, която е от същата серия, но средния размер. Носил съм я за профилактика/ремонт няколко пъти, последния път за смяна на лагери. Преди няколко месеца я разглобявах, за да видя най-добрия начин да я приспособя за маса и макар да не помня подробности не беше нещо сложно, единствено трябва да имаш подходящи клещи за една 15-20мм зегерка. Ако не я ползвам известно време или я държа на студено и влажно също почва да се движи трудно, но никога не съм я разглобявал заради това, просто и вдигах предпазните маншони и я чистех с wd40 и се оправяше.
valdim - специалист
ср яну 12, 2022 2:12 pmPIP написа:
Аз имам gof 1300, която е от същата серия, но средния размер. Носил съм я за профилактика/ремонт няколко пъти, последния път за смяна на лагери. Преди няколко месеца я разглобявах, за да видя най-добрия начин да я приспособя за маса и макар да не помня подробности не беше нещо сложно, единствено трябва да имаш подходящи клещи за една 15-20мм зегерка. Ако не я ползвам известно време или я държа на студено и влажно също почва да се движи трудно, но никога не съм я разглобявал заради това, просто и вдигах предпазните маншони и я чистех с wd40 и се оправяше.
Благодаря @PIP. Ще омажа под маншоните, но май горе под капачката на регулатора за финна настройка на дълбочината същ има ръждиво.
Ако има други мнения/съвети - ще се радвам да прочета.
PIP - майстор
Ако е стояла повече може и да се наложи да я разглобиш. Ако имаш съмнения си направи едно видео как я разглобяваш да помниш кое къде е, но не мисля че ще имаш проблем. При мен още преди години се получи един луфт от 2-3мм при врътката за фината настройка и бях сложил една дистанционна шайба от мдф, която да го обира. Сега като я разглобявах направо я махнах и сложих една 'врътка', която имах под ръка. Направи и една профилактика, аз съм много доволен от моя бош, колко работа е свършил за тия 14г само той си знае.
valdim - специалист
<t>Разглобих и свалих ротора...Сега не мога да го върна обратно, защото не знам как да фискирам четките и те стоят събрани в средата....Черната основа в която2те са фискирани не мърда...Видими няма болтове, с които да е захваната (и чтетките не са фиксирани с болтове, а по някакъв друг начин...)<br/>
Помагайте за четките...Останалото ми е ясно.</t>

Прикачен файл

IMG_20220114_104734.jpg

Прикачен файл

IMG_20220114_104717.jpg

Прикачен файл

IMG_20220114_104710.jpg
ZEDYCUS - майстор
Застопори пружинките в отворено положение с клечка или нещо друго и дръпни четките за да влезе ротора.
valdim - специалист
пет яну 14, 2022 10:59 amZEDYCUS написа:
Застопори пружинките в отворено положение с клечка или нещо друго и дръпни четките за да влезе ротора.
Получи се, засега. Благодаря!

Прикачен файл

IMG_20220114_110836.jpg
valdim - специалист
Не мога да разбера какъв е проблемът със застопоряващия лост на лифта...
Освен това , разглобих механизма на микро лифта, но не мога да махна черната капачка и шайбата със скалата...Отвих винта отгоре, но тия два пластмасови детайла не може да излязат...Може ли пак помощ/идеи как да ги изкарам? Не знам тая пружина отгоре ли се вкарва (при разглобен микро лифт) или отдолу (при разглобен ротор и основа). Хм?
Сега май пак ще трябва да разглобя основата, ще махна ротора, за да мога да вкарам този резбован детайл...

Прикачен файл

IMG_20220114_132609.jpg

Прикачен файл

IMG_20220114_123807.jpg

Прикачен файл

IMG_20220114_123813.jpg
PIP - майстор
Платмасовата планка не съм вадил и не знам как става, но врътката за микронастройката не беше проблемна. За съжаление не помня подробности, но когато преди години и оправих луфта със сигурност не съм разглобявал фрезата много. Последния път по спомени след махането на винтовете за основата и ваденето на застопоряващия механизъм с махването на зегерката основата се изнизваше от тялото. За съжаление при мен врътката вече я няма и цялата фреза съм я монтирал на една 'маса', но ако се наложи ще я разглобя.

Прикачен файл

67.jpg
valdim - специалист
пет яну 14, 2022 2:14 pmPIP написа:
Платмасовата планка не съм вадил и не знам как става, но врътката за микронастройката не беше проблемна. За съжаление не помня подробности, но когато преди години и оправих луфта със сигурност не съм разглобявал фрезата много. Последния път по спомени след махането на винтовете за основата и ваденето на застопоряващия механизъм с махването на зегерката основата се изнизваше от тялото. За съжаление при мен врътката вече я няма и цялата фреза съм я монтирал на една 'маса', но ако се наложи ще я разглобя.
Благодаря ,PIP. Не знам...трябва да я разбера тая работа как става.
Ако някой друг може да даде насоки ще се радвам
  • 1
  • 2

Тема "Оберфреза Bosch GOF 900 ACE. Въпроси относно профилактика" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: