• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Buliviv - специалист
Ще закупувам трифазен ел.мотор и твърдо съм се спрял на български.
Избора ми се сведе до Елпром Троян и Елпром Харманли. Знам, че и МММотърс Етрополе произвеждат, но нищо не съм чувал за качеството.
Обаче при проучването се оказа, че има голям дисбаланс на цените.
Троянските са на половин цена спрямо тези на Харманли. (поне за размера, от който аз се интересувам).
Та въпроса ми е някой има ли поглед върху качеството на продуктите на тези фирми. И къде ще е уловката в случая.
gogo7777 - майстор
Е дай да ги видим де.
PIP - майстор
Най-добре е да се потърси стар български мотор, който не е 'оправян'. Едни лагери и ще е по-надежден от новите български и китайски мотори.
ZEDYCUS - майстор
На ММ Моторс имам взето чисто ново едно моторче 0,55 вата преди няколко години на цена 180 лв с допълнителен фланец за отпред. Монтирах го на стара настолна бормашина, работи си засега перфектно. Единствено ми направи впечатление новото производство, че е малко чепато, не се чистят леяци, остри ръбови и такива дреболии.
На машини имам и стари троянски мотори от 64, 70, 80 та година, па не са мръднали. Ма сигурно щото тежат ужасно много от чугун са. :lol:
На тоя от 64 като сменях лагерите, оригинални НРБ бяха, си личаха грешки на стругарите едно време, бяха набивали центри да уплътнят единия лагер. :-D

Прикачен файл

IMG_20170121_173547.jpg
IMG_20170121_173547.jpg (99.3 KиБ) Видяна 838 пъти

Прикачен файл

IMG_20170121_173525.jpg
Andri01 - майстор
0,55 вата? Май се изтървал едно "К"? :)
ZEDYCUS - майстор
Нали има снимка бре, кво се заядаш :lol:
PIP - майстор
Имам един приятел занимавщ се с производство с доста мотори по машините и твърди, че е купувал отначало нови мотори, но карали по няколко седмици или месеца и вече ги сменял само със стари български мотори.
ZEDYCUS - майстор
На бормашината ще връщам стария трифазен троянски мотор, след смяна на лагерите естествено, щото пуснах трифазен ток преди време и май ще артиса етрополския. Та ще ходи към трибуквието.
Buliviv - специалист
пет яну 14, 2022 9:46 amgogo7777 написа:
Е дай да ги видим де.
Пълна спецификация има качена в сайтовете на производителите.
Конкретно става дума за трифазен мотор, корпус "80", 1400 оборота, 1.1 kw.

Наясно съм, че старите български са супер добри. Ползвам няколко и са безотказни.
Този който, го търся ще го слагам на местото на стар троянски от 80 - те. Работи си перфектно, но ми се налага да вдигна въртящия момент/ съответно мощността/.
Ограничен съм и от към пространство, задължително трябва да е в корпус "80", с оглед место, както и присъединяване.
За сега клоня към троянските.
Andri01 - майстор
пет яну 14, 2022 10:26 amZEDYCUS написа:
Нали има снимка бре, кво се заядаш :lol:
Не бе ,не се заяждам бре :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Избор на трифазен ел. мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: