Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Напоследък почнах да се заглеждам по радиа. Принципно имам доста уреди на милуоки , също и батерии, но това което ми допада е "гроздето кисело".
Почнах да гледам разни предложения в нета и сега съм се спрял на DMR115 Makita. Сякаш то покрива изискванията ми... е почти де.
Компактност , саунд , екстри и т.н. Проблемът е, че нямам уреди на макита , съответно батерии, зарядни..
Което си е и леко повод за покупки на някои неща на макита, които все съм отлагал поради липса на батерии.
Има ли го някой това радио и дали си е играл с преходен адаптер от друга система батерии, примерно на милуоки? Притеснява ме леко това, че няма да има място с голяма батерия + адаптер, но малка едноредова + адаптер би трябвало да няма проблем.
П.п. радиото ще се взима от отвън, в България се намира, но нещо цената му много натоварена.
addicted - специалист
Нямам досег до въпросното радио. Но замислете се доколко е управдана инвестицията в изцяло нова система батерии. Не е ли по добре да се ориентирате към разширяване на тази която вече имате?
ulieliadi - специалист
Имам същото радио. При мен проблем с батериите няма , щото почти всичките ми машини са Макита.
Цената му отвън е към 350лв с доставката, за тук няма да коментирам.
Проблем е по-бързото източване на батерията, спрямо предишното ми ДМР102.
За адаптори не знам нищо, не съм ползвал. Можеш да го слушаш и на 220 волта.
Бих ти препоръчал ДМР112, пак има блутуут, но е със стария дизайн на цена около 300лв, пак отвън!
пишман_майстор - майстор
Гледах го и него. Ще му мисля .
PIP - майстор
Тея 'строителни' радия са ми най-омразното и уморително нещо по обектите и единствената причина да се стигало до бой на обект. Всеки фолк и поп-чалгар очаква, че останалите трябва да му слушат избора на музика и/или рекламите по радиото. А иначе всяко радио върши същата работа, не е нужно да е макита за 300лв.
Chefo77 - майстор
ср мар 02, 2022 9:16 pmPIP написа:
Тея 'строителни' радия са ми най-омразното и уморително нещо по обектите и единствената причина да се стигало до бой на обект. Всеки фолк и поп-чалгар очаква, че останалите трябва да му слушат избора на музика и/или рекламите по радиото. А иначе всяко радио върши същата работа, не е нужно да е макита за 300лв.
Ааа, не така стоят нещата, когато най-мощното радио е твоето :wink: Досега не е било да замъкна Боша и някой да слуша друго, освен Radio 1 Rock или Z-rock.
Заслужава си като инвестиция, ако имаш работа на обекта 2-3 седмици - за 2 дни няма смисъл. И да, ако за едното радио трябва да купуваш батерии и зарядно, смисълът се губи.
PIP - майстор
черните ги ползвам в работилницата, а червение ги купих специално заради подобни радиа :lol:

Прикачен файл

3m x5a.jpeg
3m x5a.jpeg (105.61 KиБ) Видяна 1952 пъти

Прикачен файл

3m pelor.jpeg
3m pelor.jpeg (90.74 KиБ) Видяна 1952 пъти
пишман_майстор - майстор
То няма е само за обект. Ще се ползва и през свободното време ( диво къмпингуване и т.н. ) . Има няколко уреда които са ми допадали на макита , акум.вентилатор, акум.духалка , акум. прахосмукачка, акум.фенери. Общо взето глезотии . Но както казах нямам уреди макита на батерии , освен едни стари силови винтовери, които са с преработени гнезда ( по-точно монтирани адаптери, направени на принтер) за батерии на милуоки.
Но ако ще взимам радиото, ще набавя едни като за начало и в кратък срок и посочените други уреди. Съмнявам се , че в това радио ще влезе двуредова чужда батерия + преходен адаптер. Огледах го наживо в един магазин, гледах разни ревюта в тубата, компактно, доста добре свири музика ( в магазина ми позволиха да го тествам ) . Общо взето добри отзиви има за ДМР115, единствено май usb изхода не става за друго освен за зареждане. Цената навън е 170-180 евро на повечето места. Ще дебна нещо на оферта и май ще си заприходя едно.
aiako - специалист
Много ми се стори голямо това на макита когато го гледах. Намерих си едно използвано и съм доволен че е малко и доста силно.
milwaukee-c12-jsr , като минус няма Bluetooth

https://toolsbox.bg/radio-milwaukee-c12-jsr-0/
пишман_майстор - майстор
Има ли смисъл радиото да бъде с DAB+ приемник? Щот като се замисля нещо не хващам такова с радиото на колата....
А разликата е 40 евро + за модела ДМР115 спрямо ДМР114 . Като ги гледам еднакви радиа , само дето първото има DAB+ приемник. Или пропускам нещо?

Тема ""Строително" радио , кое?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: