Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Утре имам едно ходене до магазин. Ще го видя наживо и ще помоля да го пусна и да му чуя звука.
PIP - майстор
Моя девалт звучи по същия начин при стартиране и при натоварване, а е купуван 2007г и се ползва много, така че звука мен не ме учудва. Но биенето се вижда ясно и според мен при хлабав диск не чуваш ръмженето, защото диска приплъзва и стартирането е по-леко за мотора. Не знам защо, но на мен задната шайба ми изглежда на конус, което досега не съм виждал в друга машина. Колко е дебел диска? На тоя размер аз ползвам само 2.4мм. Диска не трябва да има луфт нито по вертикала нито по хоризонтала. Увери се, че шайбите са наред, има шайби, които са с две лица за два размера отвори.
pif4o - специалист
ср мар 16, 2022 12:55 pmпишман_майстор написа:
Утре имам едно ходене до магазин. Ще го видя наживо и ще помоля да го пусна и да му чуя звука.
Машината в магазина ще е без плавен старт и пп трудно ще го доловиш ;)
pif4o - специалист
ср мар 16, 2022 1:16 pmPIP написа:
Моя девалт звучи по същия начин при стартиране и при натоварване, а е купуван 2007г и се ползва много, така че звука мен не ме учудва. Но биенето се вижда ясно и според мен при хлабав диск не чуваш ръмженето, защото диска приплъзва и стартирането е по-леко за мотора. Не знам защо, но на мен задната шайба ми изглежда на конус, което досега не съм виждал в друга машина. Колко е дебел диска? На тоя размер аз ползвам само 2.4мм. Диска не трябва да има луфт нито по вертикала нито по хоризонтала. Увери се, че шайбите са наред, има шайби, които са с две лица за два размера отвори.
Не е конус, така ти се струва, няма никви луфтове между диск и шаиби, диска е достатъчно стегнат за да се случва това превъртане при стартиране и мотора да набира по леко, защото с толкова стягане дори съм рязал, ако превърташе щеше направо да спре в детайла :) Иначе мисля да поръчам един комплект шайби с болт намерих ги ма 9лв да видим кво ще стане но съм скиптичен :)Лошото е че досега не съм имал такива тип машини и нямам наблюдения как се държат, щом казваш че и твоята бучи така при стартиране.
PIP - майстор
Ако имаш едно парче пдч или нещо подобно с хубава равна площ окол 25х25см направи един плитък ряз с фиксирана дълбочина на 3-4мм с плъзгане и виж резултата. Ако има биене ряза ще е по-широк от чапраза на диска. Ако е чист и тесен си ползвай пендулата и не я мисли толкова :wink:
pif4o - специалист
ср мар 16, 2022 6:08 pmPIP написа:
Ако имаш едно парче пдч или нещо подобно с хубава равна площ окол 25х25см направи един плитък ряз с фиксирана дълбочина на 3-4мм с плъзгане и виж резултата. Ако има биене ряза ще е по-широк от чапраза на диска. Ако е чист и тесен си ползвай пендулата и не я мисли толкова :wink:
Още утре, Благодаря :)
Lisko - майстор
Факти:
При затягане/ разтягане, ефектът се влияе
Без плавен пуск - ефектът го има също, но по-кратко (за същия интервал от обороти но минава по-бързо през него.

Извод - механичен резонанс.
pif4o - специалист
ср мар 16, 2022 9:48 pmLisko написа:
Факти:
При затягане/ разтягане, ефектът се влияе
Без плавен пуск - ефектът го има също, но по-кратко (за същия интервал от обороти но минава по-бързо през него.

Извод - механичен резонанс.
Именно, сега ако се намери и решение да се избегне :)
krasi92 - майстор
Решението да се избегне е да се подмени китайчето дето върти диска.
pif4o - специалист
чет мар 17, 2022 8:03 amkrasi92 написа:
Решението да се избегне е да се подмени китайчето дето върти диска.
Ок, Дай още 1000 лева знам какво да взема, ама за машина дето ми трябва от дъжд на вятър дали е разумно :)

Тема "Странен проблем с пендула Metabo kgs 216m" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: