Ел. инструментите. Консумативи.
Новичок - напреднал
нед апр 17, 2022 1:52 pmPIP написа:
нед апр 17, 2022 1:24 pmНовичок написа:


Да така е :-D Много им се чудя, а при мен тормоз няма да види,по някоя дупка в панела за дюбел,къртене,поне сега не ми идва на ум,освен ако не го дам на някой приятел
Не давай да къртят други с него. Ползва ли се за къртене много или без да се пази почва да прави по-широки дупки и не можеш да разчиташ на размера на бургиите. Моя никога не съм го ползвал за къртене, може би затова още работи без забележки. За къртене си има къртачи, иначе нито къртач (прфораторите нямат сила) нито перфоратор имаш.
Добре,а къртенето до къде може да се простира за да не даде фира патронника,За сервиз нямам намерение да го карам,като гледам цените на котви,и други части за бош,то направо излиза по евтино да е нов
PIP - майстор
Предполагам за домашни нужди от рода на сваляне на плочки и подобни ще върши работа, но за нещо по-сериозно няма сила и не си заслужава да го разбиваш. Имам приятел с друга марка перфоратор, който го ползва доста за къртене и го дава на друг общ приятел за това и сега като му трябва перфоратор за дупчене взима моя, понеже неговия први 14мм дупки с 10мм бургия и тропа като лагерна количка.
redbox - специалист
Макитата е най-сполучливият модел в този клас. Неслучайно още го произвеждат като най-продаван и си държи цената, защо ли? HR2470 го имам от 11+ години, вършил е какво ли не като къщни ремонти. Смазване, почистване и профилактика и никога не е помирисвал сервиз. Брутално надеждна машина, изключително балансирана и по-удобна за работа от Бош, там вибрациите са различни.
За нищо на света не бих я заменил, ако ще да е Бош със злато покрит или Милуоки GEN осемнаЙсто поколение :drinkers:
Chefo77 - майстор
Още един глас за Макитата. Няма нужда да казвам, че моята е 2007-и набор, допреди 3 години я късах от работа. Като взех акумулаторната, ѝ направих профилактика и сега ми стои резервна.
Преди няколко години Бош разделиха профи машините на класове. 240 не е в класа на 2-26, нито на 2470. По параметри е близък, но като качество - тцъ.
zz_stefanov - майстор
пон апр 18, 2022 7:39 pmChefo77 написа:
Още един глас за Макитата. Няма нужда да казвам, че моята е 2007-и набор, допреди 3 години я късах от работа. Като взех акумулаторната, ѝ направих профилактика и сега ми стои резервна.
Преди няколко години Бош разделиха профи машините на класове. 240 не е в класа на 2-26, нито на 2470. По параметри е близък, но като качество - тцъ.
+1
Новичок - напреднал
пон апр 18, 2022 8:27 pmzz_stefanov написа:
пон апр 18, 2022 7:39 pmChefo77 написа:
Още един глас за Макитата. Няма нужда да казвам, че моята е 2007-и набор, допреди 3 години я късах от работа. Като взех акумулаторната, ѝ направих профилактика и сега ми стои резервна.
Преди няколко години Бош разделиха профи машините на класове. 240 не е в класа на 2-26, нито на 2470. По параметри е близък, но като качество - тцъ.
+1
Благодаря за мненията на всички,поръчах Макита.Ще съм благодарен да споделите каква е профилактиката и каква грес и слагате
radius - майстор
И аз съм с Макита на 10+г. Удара не е като едно време, но съм правил няколко отвора в плочите на къщата и в камъни. С което не се гордея... Миризмата идва от гумения кабел, кутията си е много добре, еластична и здрава.
ky-kyy - майстор
пон апр 18, 2022 10:12 pmНовичок написа:


Благодаря за мненията на всички,поръчах Макита.Ще съм благодарен да споделите каква е профилактиката и каква грес и слагате
От Ники, научих, от време на време, капвай тънко масло в патронника. Може и от щеката на колата, да изцедиш.

Поздрави за добрия избор :supz:
zz_stefanov - майстор
Трябва да се пази да не влиза прах, да се забърсват опашките на инструментите и да се смазва редовно.
Мисля че смазката не е критична.
Напоследък се появиха много евтини SDS консумативи на които опашката е грубо стругована и ще захаби по бързо гумения уплътнителен пръстен. Според мен е желателно да се избягват.
Godrival - напреднал
Здравейте ,
Предстои ми покупка на перфоратор и съм се спрял на Makita .
Конкретно ме интересува има ли разлика между Макита 2470 Х 9 и Макита 2470 ? :?

Тема "Поредна тема за перфоратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: