• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
oberst - специалист
Другаде, освен в Комет с поръчка от САЩ срещали ли сте такова нещо - https://www.amazon.com/120-PCS-Wirefy-E ... B123S?th=1, че не ми се занимава със запояване, защото не може да се сложи термосвиваем шлаух, а и това има вид, различен от нещо омотано.
zz_stefanov - майстор
Ако е за кола, ги има в практикер на автомобилният отдел. Сигурно и другаде ги има, но там ми се изпречиха когато щях да търся подобно съединение.
oberst - специалист
нед май 15, 2022 8:55 pmzz_stefanov написа:
Ако е за кола, ги има в практикер на автомобилният отдел. Сигурно и другаде ги има, но там ми се изпречиха когато щях да търся подобно съединение.
Ха, ха, светкавичен отговор. За връзване на часовник за работни часове към дробилка за дърва, мулчер и подобни, т.е. може да се каже че е за кола. А какво е тукашното търговско наименование на такова нещо?

Намерих ги - https://praktiker.bg/bg/Kabelni-klemi/K ... I/p/444958
Christo - майстор
I find that this type of wire connector is just poorly engineered and I would not use or recommend to anyone this type of connection system.
Намирам, че този тип кабелен конектор е просто лошо проектиран и не бих използвал или препоръчал на никого този тип система за свързване. Мнение на клиент, закупил нещото от посочения линк от Амазон(преведено с Гугъл). Може да изглеждам ретро, заголи, усучи и запой ХУБАВО връзката. Особено, ако ще е за по-сериозен ток и на трудно достъпно за контрол място.
brum - майстор
Да се има в предвид, че става само за многожичен кабел. За едножичен плътен проводник не върши работа. Преди време търсех такова и от там са ми спомените. Има ги и в Алиекспрес.
zz_stefanov - майстор
Това което съм го посочил от практикер, съм го ползвал за снемане на сигнал от късите за изключване на DRL и в случая върши перфектна работа. За токово отклонение и аз не бих го ползвал
Avas_co - майстор
Има ги в ТМТ и подобни еладжииски магазини.
Лично аз ги ползвам за доста глупости, повечето неотговорни.
Не е вярно, че не стават за твърд проводник. Стават.
Трябва да се спазват размерите(цветовете), важно е.
И не се взима от най-китайските. Има с много гадна пластмаса.
В ТМТ са на Елематик, добри са.
oberst - специалист
То лесна работа да го запоя, обаче това ще се слага на техника, която ще се мие с водоструя, а не ми е ясно как мога да защитя Т-образна спойка. Според мен, пък, с тази механична връзка, с едножилен кабел даже ще е по-удачно, защото ще се вклинява в него още по-стабилно. Така или иначе, поръчах си и от Амазон, ще пробвам и тези от Практикер (Намерих такива и в Радимекс) да видя от личен опит какво ще стане. Така или иначе е за сравнително безотговорно приложение.
koveslav - майстор
чет май 19, 2022 9:24 pmoberst написа:
То лесна работа да го запоя, обаче това ще се слага на техника, която ще се мие с водоструя, а не ми е ясно как мога да защитя Т-образна спойка. Според мен, пък, с тази механична връзка, с едножилен кабел даже ще е по-удачно, защото ще се вклинява в него още по-стабилно...
Ами не, на многожилен не е по-як контакта. В този тип връзка има метален детайл приличащ на "вилка" която всъщност прави контакта и идеята е като я нанижеш върху проводника тя да среже двустранно изолацията на проводника и да премачка снопа влакна в нейния процеп за добър контакт на по-голяма площ. Ако проводника е едножилени и твърд, контакта ще е само в две точки върху кръглото сечение на проводника и няма той да се премачка, а по-скоро "вилката" ще се разчекне върху проводника. За вземане на сигнали става и в двата варианта, но с по-високи токове не е ок върху едножилни. Такива бързи връзки пренасят дълготрайно и без проблем до 10-на ампера(не им се доверявам за повече, дори и да обявавят друго) при 12 и 24V напрежение и правилно прилагане върху многожилни проводници.
Колкото до влагата - тези връзки изобщо не са водозащитени, дори напротив - след като се наводнят задържат влага в себе си. Влакна на кабел изложени на влага не изкарват дълго, а влагата пробива далеч навътре под изолацията и окислява проводника дори и на десетки сантиметри в двете посоки от точката на проникване на влагата.. Нямам идея какъв дизайн трябва да се гони и дали се виждат тези връзки, но усукване със запояване и правилно подреден фин бандаж с тясна ивица бишоп отгоре, ще бъде по-надеждно защитена от влагата връзка.
  • 1
  • 2

Тема "Конектор за Т-образно свързване на кабели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: