• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
didoni_ - специалист
С гайковерта може ли да се завиват видии,
като се сложи преходник за битове към него?
Или удъра на самата машина ще пречи за това?
floydogi - специалист
Може, даже за по-дебелите е препоръчително. Само трябва да му хванеш цаката, че ако се заблееш и главата заминала в дървото.
koveslav - майстор
вт юни 07, 2022 10:42 amfloydogi написа:
Може, даже за по-дебелите е препоръчително. Само трябва да му хванеш цаката, че ако се заблееш и главата заминала в дървото.
За тази работа си има степени, които опредеят макдималното усилие. С видия по- голяма от 5х60 не си мъча ръцете с обикновен винтоверт, колкото и да е мощен..За по-големи натоварвания хората са измислили ударните ветрове.
zz_stefanov - майстор
Ми аз за това съм го взел мойто малкото импактче (110Nm), с него не мога да сменям джанти на колата :)
Та за какъв гайковерт говориш?
koveslav - майстор
вт юни 07, 2022 9:56 pmzz_stefanov написа:
Ми аз за това съм го взел мойто малкото импактче (110Nm), с него не мога да сменям джанти на колата :)
Та за какъв гайковерт говориш?
Импакт и аз имам на 140nM , но дори и той е на степени. Без степени не е ок, усет, усет и после резбите разтегнати или тук-там видийте превъртяли или главите им скъсани, без степени не е работа.Ползвам и компактен акум. гайковерт 340NM на 1/2. който става и за джанти но никога не съм го ползвал за това. Той е на 4 степени и от винтове и болтове 4мм до над 10мм си има подходящата настройка. С него работя монтьорска работа, но точно с него си сглобих и дървена конструкция . С преход пердаших най-дългите видии, за да не мъча малките си машинки, те и да се бяха справили щяха да работят на границата на възможностите си, а това не е ок. Като нямах акумулаторни машини съм навивал дълги 10мм видии и с пневматичния гайковерт, захранвах го с 24л преносим компресор. Става, не е никакъв проблем. Въпроса е да има контрол на усилието, че и недостегнатите и скъсаните и превъртялите крепежи са си все проблем.
didoni_ - специалист
вт юни 07, 2022 9:56 pmzz_stefanov написа:
Ми аз за това съм го взел мойто малкото импактче (110Nm), с него не мога да сменям джанти на колата :)
Та за какъв гайковерт говориш?

За такъв от Лидъл,Парксайд.
Който да мога и джантите да сменям
и видии да навивам.Гледам има и безчеткови
гайковерти на Райдър 320nm,дали ще ги бива :partyman:
floydogi - специалист
вт юни 07, 2022 9:30 pmkoveslav написа:
вт юни 07, 2022 10:42 amfloydogi написа:
Може, даже за по-дебелите е препоръчително. Само трябва да му хванеш цаката, че ако се заблееш и главата заминала в дървото.
За тази работа си има степени, които опредеят макдималното усилие. С видия по- голяма от 5х60 не си мъча ръцете с обикновен винтоверт, колкото и да е мощен..За по-големи натоварвания хората са измислили ударните ветрове.
За имане - има, но моя примерно няма. Това не попречи да сглобя навес миналото лято. Много по-леко се работи, отколкото с винтоверт. За болтове няма смисъл да се коментира - там е чук.
Lutchezar - майстор
вт юни 07, 2022 11:59 pmdidoni_ написа:
вт юни 07, 2022 9:56 pmzz_stefanov написа:
Ми аз за това съм го взел мойто малкото импактче (110Nm), с него не мога да сменям джанти на колата :)
Та за какъв гайковерт говориш?

За такъв от Лидъл,Парксайд.
Който да мога и джантите да сменям
и видии да навивам.Гледам има и безчеткови
гайковерти на Райдър 320nm,дали ще ги бива :partyman:
Вземи си нормален винтоверт за видии, със степени. Да не казвам че е хубаво да имаш един с бургий и един за навиване на винтове за да не сменяш като гламав за всяка дупка..
Последна промяна от Lutchezar на ср юни 08, 2022 8:21 pm, променено общо 1 път.
zz_stefanov - майстор
320Nm не знам дали стигат за джанти, но за видии са много, а и машините с повече сила са тежки за това.
Машината за джантите в домашни условия си е набутване, ако не я ползваш другаде.
Както ти казаха за всяко нещо си има машинка, дали е изгодно да даваш пари за нея обаче е отделен въпрос.
За това аз което правя ми допада идеята за две малки машинки. Лекотата с която импактчето забиваше видиите в ясеновите греди е впечатляваща и много ми ускори работата когато правих картонения таван. Достатъчно е и за завиването на винтове 120х8 с които си закрепям шкафовете в тухлените стени и т.п. За сега това ме задоволява.
kr1100 - майстор
ср юни 08, 2022 7:45 pmzz_stefanov написа:
320Nm не знам дали стигат за джанти, ...
За никъде са на Халумин джанти затегнати на 170 nm в края на пролетта и опити за развиване късна есен.
На тракане и щракане като звук го докарва, но дотам.
  • 1
  • 2

Тема "Гайковерт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: