• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
шоп - майстор
нед юли 17, 2022 2:03 pmzz_stefanov написа:
С трици маймуни...
+ 1 към мнението

Козата си сака пръч!

Имам ПН 161 и за СТ и диаметър над 22 мм и за неръждаеми стомани с пробиване на отвори над диаметър 18 мм е слаба.
Това е с трифазен асинхронен мотор и ремъчни предавки.
Ще купувам скоро колонна бормашина.
Детските играчки със стойки и ел.регулиране на оборотите са до 12 мм :-D
kr1100 - майстор
Единствено на колонна бормашина , свредла с морз и заточени на с водач. Ам вече къде ще намериш да ти заточат свредло с водач е ???
пример свредло ф 30 ,, в долната част има вода пр. ф 5,5 или 6мм на височина 10-15 мм . След него свредлото е зточено да не еже агресивно.
първо се пробива с ф5,5-6 мм колкото е водача и после на възможно много ниски и се 'дълбае"/ чегърка :-D

Мога да ти фотна такива свредла :wink:

Офф ама едно време у фабриката имахме цял цех "заточно"
.
И още нещо средлата които ще купиш от магазин не са заточени както е необходимо.
Yori_1 - напреднал
нед юли 17, 2022 2:23 pmdikata1975 написа:
съб юли 16, 2022 10:17 pmYori_1 написа:


Стомана-не се знае точната и характеристика,дебелина около 30 до 40мм
Това искам да го видя.Със стойка и ръчна бормашина искаш да пробиеш отвор 30мм в 30-40мм дебела стомана ,и то не еднократно.
Има и такива случай та пробиват,и на мен ми трябва да пробивам,няма да пробивам по цял ден такива дупки де :yawinkle:

Стационарна бормашина не ми трябва от предложените български в темата защото няма къде да я сложа и заема много място а и повечето които виждам са на трифазен ток което пък изобщо не е вариянт.
Yori_1 - напреднал
нед юли 17, 2022 9:02 pmkr1100 написа:
Единствено на колонна бормашина , свредла с морз и заточени на с водач. Ам вече къде ще намериш да ти заточат свредло с водач е ???
пример свредло ф 30 ,, в долната част има вода пр. ф 5,5 или 6мм на височина 10-15 мм . След него свредлото е зточено да не еже агресивно.
първо се пробива с ф5,5-6 мм колкото е водача и после на възможно много ниски и се 'дълбае"/ чегърка :-D

Мога да ти фотна такива свредла :wink:

Офф ама едно време у фабриката имахме цял цех "заточно"
.
И още нещо средлата които ще купиш от магазин не са заточени както е необходимо.
Ако не те затруднява ще помоля за снимки на свредлата за които казваш-ще съм благодарен!
Lutchezar - майстор
нед юли 17, 2022 11:21 pmYori_1 написа:

Има и такива случай та пробиват,и на мен ми трябва да пробивам,няма да пробивам по цял ден такива дупки де
Това на клипчето няма общо нито със стойка нито ръчна бормашина. С електромагнитно закрепване, 1200w двигател...
И цената е съответната.

В зависимост от обема на работа си прецени, може наистина да е по-евтино да ги даваш да ти ги пробиват другаде.
muhala - майстор
Parkside PTBM 500 E5 - има 9 скорости от 500 до 2500 1/мин

https://www.xn--80adah2aybmok5f.bg/park ... D1%8F?p=14

nikolson - майстор
На клипа е магнитна бормашина. Ползват се съответните боркорони, а не свредла. И цените почват от 1000 лева за до 30мм. Иначе, предполагам питащия говори за двускоростна бормашина на елтос и не разбирам защо не си купи такава, след като е имал.
  • 1
  • 2

Тема "Бормашина с ниски обороти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: