• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Yori_1 - напреднал
Здравейте :)
Предложете бормашина с ниски обороти-примерно около 200 оборота.
Машината трябва да има и регулиране на въртящият момент.
Ще се ползва на стойка за бормашина,трябва ми да се пробиват дупки в стомана.
Единственото което намирам подобно е на Бош.
Имах на Спарки такава дрелка но някой я открадна преди време.
А вече доколкото знам завода Спарки не работи и ако взема пак такава няма да има никакви части при нужда.
kr1100 - майстор
съб юли 16, 2022 4:50 pmYori_1 написа:
....Предложете бормашина с ниски обороти-примерно около 200 оборота.
Машината трябва да има и регулиране на въртящият момент.
Ще се ползва на стойка за бормашина,трябва ми да се пробиват дупки в стомана.
съвети:
1.Имаш още много да почетеш и да се пообразоваш.
- Започвам от дупки.
- стомана - каква , каква дебелина, какъв диаметър са отворите?
- бормашина с регулиране на оборотите и ниски обороти - ниска мощност.
Вземи се ориентирай към колонна бормашина с ремъчна предавка и смяна на ремъчните колела за оборотите.
Yori_1 - напреднал
съб юли 16, 2022 10:01 pmkr1100 написа:
съб юли 16, 2022 4:50 pmYori_1 написа:
....Предложете бормашина с ниски обороти-примерно около 200 оборота.
Машината трябва да има и регулиране на въртящият момент.
Ще се ползва на стойка за бормашина,трябва ми да се пробиват дупки в стомана.
съвети:
1.Имаш още много да почетеш и да се побразоваш.
- Започвам от дупки.
- стомана - каква , каква дебелина, какъв диаметър са отворите?
- бормашина с регулиране на оборотите и ниски обороти - ниска мощност.
Вземи се ориентирай към колонна бормашина с ремъчна предавка и смяна на ремъчните колела за оборотите.
1-Попрочел съм това онова :rolleyes:
Стомана-не се знае точната и характеристика,дебелина около 30 до 40мм
И защо пък реши че щом е с регулиране на оборотите трябва да е сниска мощност?
Имам колонна бормашина Einhell и смятам че е пълен боклук,съжалявам че я купих преди време,така си седя до скоро докато не ми се наложи да пробивам нещо по сериозно.
Подобна намирам на BOSCH GBM 32-4-обаче и цената и е сериозна,затова ако може някой да предложи нещо подобно ще е много добре :yawinkle:
ZEDYCUS - майстор
Еми тя и дебелината на железото е съобразена с цената на бормашината. Правопропорционална е, нараства ли едното расте и другото.
Вземи си намери една пн 161 за 800-1000 лв или нещо по сериозно От ПК-а тата
PIP - майстор
Тия обороти предполагат гоям диаметър бургия и се съмнявам бюджетна бормашина да ти свърши работа, освен ако не е за няколко дупки. Не си споменал диаметъра, но избора на бургия също е доста важен. Обикновена бургия за подобна дебелина и с подобни бормашини ще е мъка. Обърни внимание на бургиите от линка
wanderer - специалист
Боркорони ли ще ползваш или обикновени свредла? Ако е за свредла с какъв максимален диаметър свредла ще се работи? Машините които могат да се сложат на стойка масово ловят до 13мм. Има и до 16мм но са рядкост.
Yori_1 - напреднал
нед юли 17, 2022 11:29 amwanderer написа:
Боркорони ли ще ползваш или обикновени свредла? Ако е за свредла с какъв максимален диаметър свредла ще се работи? Машините които могат да се сложат на стойка масово ловят до 13мм. Има и до 16мм но са рядкост.
Няма да ползвам боркорони,свредла ще се ползват.
Максимален диаметър до 30мм-има такива с престъргани опашки за захват 16мм патронник.
Стойка за бормашина която е с патронник 16мм може ли някакъв линк нещо,може и на лс.
wanderer - специалист
Съжалявам, че ще ти говоря как едно нещо няма да стане, но доста безотговорно ми се вижда начинанието ти - конкретно свредло 30 с опашка 16. Нужно е много здраво закрепване на детайла, а на тези афиф стойки не съм много оптимистичен как ще стане....Виждал ли си как бормашина завърта заедно с детайла и менгемето? Аз съм виждал, става за секунда и последиците могат да бъдат много тежки. Търси по добре услуга или както ти писаха по нагоре някое ПК или подобно, и то ако може да е на морз 2. И свредло с конусна опашка.
zz_stefanov - майстор
нед юли 17, 2022 1:14 pmYori_1 написа:
нед юли 17, 2022 11:29 amwanderer написа:
Боркорони ли ще ползваш или обикновени свредла? Ако е за свредла с какъв максимален диаметър свредла ще се работи? Машините които могат да се сложат на стойка масово ловят до 13мм. Има и до 16мм но са рядкост.
Няма да ползвам боркорони,свредла ще се ползват.
Максимален диаметър до 30мм-има такива с престъргани опашки за захват 16мм патронник.
Стойка за бормашина която е с патронник 16мм може ли някакъв линк нещо,може и на лс.
Тези които са с престъргани опашки към то 16 мм дали са за стомана.
Търсиш машина която да ползваш непрекъснато, обаче да е с параметри под тези за които споменаваш.
Това което ще закачиш на стойка дори и да е марково пак няма да покаже по добра работа от твоят ейнхел.
С трици маймуни...
dikata1975 - специалист
съб юли 16, 2022 10:17 pmYori_1 написа:


Стомана-не се знае точната и характеристика,дебелина около 30 до 40мм
Това искам да го видя.Със стойка и ръчна бормашина искаш да пробиеш отвор 30мм в 30-40мм дебела стомана ,и то не еднократно.
  • 1
  • 2

Тема "Бормашина с ниски обороти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: