Ел. инструментите. Консумативи.
PIP - майстор
Здравейте, някой има ли опит с такера за скоби 12.8мм RAIDER RD-AS01 Отдавна отлагам покупката на пистолет за скоби и щракам с един много мощен ръчен девалт, от който след това имам мускулна треска. Няма да се ползва често, но не искам да ме е яд когато се наложи да кова с него. За пирони имам три пистолета на Bostitch и един на paslode и затова обмислям и Bostitch 21680B-E, но за скоби не ми се дават толкова пари, ако разликата не е голяма между такерите. Някой има ли лични впечатления от райдера или боститча? Мерси.
big_dragon - специалист
Аз съм с този
Работи прекрасно.
ZEDYCUS - майстор
Райдерът го имам от две години, може би. Но беше наполовина цената по спомен, ползвал съм го сравнително рядко в дърво да тапицирам плат и да закрепя някоя дървена рамка при залепяне да не мърда. В дъб съм ковал 12мм скоби кове си ги перфектно, в бук също. За дъна на чекмеджета в дърво също.
Сега не мога да се сетя, че не е пред мен, но дълбочината на забиване май се нагласяше с налягането на въздуха, но може и да бъркам. Та си личи колко съм го ползвал. :-D
Плюса е, че скобите ги има във всички строителни магазини по Пловдив-Билдо, Алати, Бриколаж, Крез и Баумакса, няма как да закъсаш от трудно намиране.
PIP - майстор
чет юли 28, 2022 12:42 pmbig_dragon написа:
Аз съм с този
Работи прекрасно.
Мерси, гледах го този и още един два модела, но спрях вниманието на райдъра заради консумативите.
чет юли 28, 2022 1:33 pmZEDYCUS написа:
Райдерът го имам от две години, може би. Но беше наполовина цената по спомен, ползвал съм го сравнително рядко в дърво да тапицирам плат и да закрепя някоя дървена рамка при залепяне да не мърда. В дъб съм ковал 12мм скоби кове си ги перфектно, в бук също. За дъна на чекмеджета в дърво също.
Сега не мога да се сетя, че не е пред мен, но дълбочината на забиване май се нагласяше с налягането на въздуха, но може и да бъркам. Та си личи колко съм го ползвал. :-D
Плюса е, че скобите ги има във всички строителни магазини по Пловдив-Билдо, Алати, Бриколаж, Крез и Баумакса, няма как да закъсаш от трудно намиране.
Аз ще го ползвам основно за плат към дърво, поне за това го мисля за момента. Ще се почудя още малко, може да се разходя да проверя дали не мога да го видя на живо някъде и най-вероятно ще е райдъра. Мерси :)
big_dragon - специалист
Аз работя с консумативи на Райдър без проблеми.
PIP - майстор
Ходих до един от локалните магазини, но имаха само rd-as02 и rd-as04 моделите на райдър. 01, го нямаха. 02 не ми върши работа, понеже е за тесни скоби, а и беше доста хлабав и купих 04 модела за 10мм широки скоби с две кутии скоби. Плюса му е, че е 40лв. Минусите на първа проба са, че няма регулиране на дълбочината и трябваше да намаля компресора до 2.7-3 атмосфери, за да става за работа, иначе ги забива много дълбоко и ще къса мембраната, под това налягане отказва да работи. Втория минус е, че е адски шумен, в сравнение пистолетите ми на боститч направо не се чуват. За редки случаи изглежда супер, за някой който ще го ползва много не бих го препоръчал. Мерси за мненията.
пишман_майстор - майстор
Има една турска фирма , производител на такива за тапицерии. Ще видя ако не забравя, какъв се води точно, марка и модел. Аз лично съм доволен много от моя .

Тема "Пневматичен такер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: