Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте, купих горепосочената машина като това ми е първия циркуляр с изтегляне, но съм страшно разочарован. Чисто нов, с гаранция, вадя го от кутията освобождавам предпазителя отзад и какво се получава- като го наклоня надолу за срез се чува едно страшно хрущене от свръзката. Втори проблем- сглобяван е все едно този, който го е правил го е било яд че е на работа- ограничителя на диска е на система от планки свързани като стави с болтове. Проблемът е че от вътрешната страна единия от болтовете и то на най-лошото място е завит накриво и абсолютно недостатъчно, поради тази причина последната планка при връщане в горно положение се посуква и отива директно към диска, като спира на милиметри от него (трябва да се разглоби целия циркуляр, за да се завие един болт). Това съм установил засега, а не е пускан. Днес ходих до голям магазин, в който предлагат по-малкия модел, защото правя ремонт и пазарувах осветителни тела. Минах и го пробвах- върви мазно, при спускане надолу никакви звуци все едно се трошат кости. Искам да си го поправят или да ми го сменят и питането ми е от две части- ще ми уважат ли установените проблеми и къде да го нося. Купуван е от онлайн магазин, но по моята логика с гаранцията трябва да ми го приемат във всеки техен сервиз- Евромастер на Ломско шосе ми е най-удобно. Благодаря предварително на отзовалите се за отделеното време .
Andri01 - майстор
Щом е купен On-line , връщай го в 14-дневен срок и си вземи от нов от магазин,с гаранция. Ще го пробваш на място,. Е,малко по скъп, но пък си пазиш нервите.
нед дек 04, 2022 2:55 pmAndri01 написа:
Щом е купен On-line , връщай го в 14-дневен срок и си вземи от нов от магазин,с гаранция. Ще го пробваш на място,. Е,малко по скъп, но пък си пазиш нервите.
Благодаря за съвета. Никога не ми се е налагало да връщам нещо и явно ще бъде много "забавно", но и парите не са малко, така че утре ще се обаждам в магазина да видим какво може да се направи по въпроса.
Andri01 - майстор
По закон: при връщане в 14 дневен срок са длъжни да ти възстановят парите за машината и също така връщането е за тяхна сметка.
ulieliadi - специалист
Въобще не се обаждай! Викаш си куриер, и за тяхна сметка им го пращаш обратно. Трябва да попълниш и формуляра за връщане , за да ти преведат парите. Ако ти се обадят, в което се съмнявам им обясняваш защо го връщаш.
върнат е, след нова година ще търся друг

Тема "проблем с чисто нов Raider RD-MS11 и питане за сервиз" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: