Ел. инструментите. Консумативи.
ESPACE - майстор
Аз не мога да разбера защо пълните темата с абсолютно безполезни мнения, като е видно че повечето са абсолютни лаици по въпроса. Не се чувствайте длъжни да вземате участие във всяка тема. Досега има само едно полезно мнение и личи че колегата знае какво говори
пет дек 09, 2022 10:00 pmkabel96 написа:
На самия ротор има два диода които са изгорели.Гаранция.3 амперови са, сложи 10 амперови.
dragozow - майстор
Намотките винаги са 2 х 120 волта, AVR-а има потенциометър и от там може да се оправи. Или е сдал AVR-а.
E.Dimitrov - напреднал
пон дек 12, 2022 1:49 pmdragozow написа:
Намотките винаги са 2 х 120 волта, AVR-а има потенциометър и от там може да се оправи. Или е сдал AVR-а.
Извинете за забавянето, но разгледах подробно тази намотка и не виждам втори диод.
Свалих и измерих съществуващият и в едната посока няма реакция на мултицета, на обратно показва стойност 515.
Lutchezar - майстор
А колко са намотките всъщност? Място за друга платка като че ли има, но няма изводи на намотка там?
E.Dimitrov - напреднал
На предишната страница пуснах снимка на ротора.
Добре го разгледах и от двете страни, няма втори диод .
kaio - напреднал
Оказва се ,че роторите на някои малки генератори са с един диод. И ако намотките на ротора и статора са изправни, остава проблем с кондензатора или ниски обороти на бензиновия двигател, които са свързани с карбуратора, механиката му и центробежния регулатор.
kozl - майстор
пон дек 12, 2022 12:58 pmESPACE написа:
Аз не мога да разбера защо пълните темата с абсолютно безполезни мнения, като е видно че повечето са абсолютни лаици по въпроса. Не се чувствайте длъжни да вземате участие във всяка тема. Досега има само едно полезно мнение и личи че колегата знае какво говори
пет дек 09, 2022 10:00 pmkabel96 написа:
На самия ротор има два диода които са изгорели.Гаранция.3 амперови са, сложи 10 амперови.
Абсолютно съгласен за kabel96, обаче съм под съмнение за полезността на мнението към автора. След като
E.Dimitrov написа:
Свалих и измерих съществуващият и в едната посока няма реакция на мултицета, на обратно показва стойност 515.
аз бих предположил, че диода е здрав.

Тема "Инверторен генератор произвежда само 120 волта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: