Ел. инструментите. Консумативи.
Avas_co - майстор
чет дек 08, 2022 10:27 amradius написа:
Да не е някой Хамерикански модел ти намеква колегата.
Я, пробвай с някакъв товар.
Реле с бобина на 110/120 волта АС.
Пробна лампа.
Нещо...
Моя мултицет има една функция LoZ, доста е полезна.
Освен всичко останало, го играе и нещо като "пробна лампа".
DundyTheCroc - майстор
пет дек 09, 2022 6:06 pmdragozow написа:
AVR-а вероятно.
Това нали е инверторен генератор, той класически AVR изобщо има ли?
kaio - напреднал
В това генераторче май няма нищо инверторно, предполагам, че е и двутактово. Отвори го и направи снимки, вероятно ще видиш ротор, статор и кондензатор, това е за електрическата част. Провери ел. връзките и капацитета на кондензатора. Намотките на статора вероятно са алуминиеви и ако са прегрявани е доста лошо. И колко вата са обявени за генератора, че това "2000" в модела едва ли е обвързано с някоя електрическа величина. По принцип, видя ли нещо Китайско с надпис "KRAFT"-бягам бързо.
kabel96 - специалист
На самия ротор има два диода които са изгорели.Гаранция.3 амперови са, сложи 10 амперови.
E.Dimitrov - напреднал
Здравейте, разглобих го и май не е инверторен.
С медни намотки е и виждам само един диод
Прикачен файл:
IMG-04ea3afcddb3802e1b2aca3e5808d987-V.jpg
kaio - напреднал
Трябва да има още един, срещуположно на наличния.
kozl - майстор
Аз бих го пробвал на активен товар, примерно някакъв нагревател 1 - 2 кW (48 - 24 ома) за 220V. Ако напрежението се поддържа това дали значи, че генератора е за 120 V. :?
Lutchezar - майстор
С прахосмукачка и флекс го е пробвал автора, за мен е достатъчно показателно.
kozl - майстор
пон дек 12, 2022 10:17 amLutchezar написа:
С прахосмукачка и флекс го е пробвал автора, за мен е достатъчно показателно.
Нямам идея и опит как ще реагира флекс или прахосмукачка при понижено напрежение. Още в повече, че и двете може да се управляват през електронни елементи, та и как ще реагира електрониката :?
чет дек 08, 2022 10:20 amE.Dimitrov написа:
Но когато вързах една прахосмукачка, на която мога да регулирам мощност и я направих на минимална мощност, прахосмукачката не тръгна.
Вързах един флекс , мисля, към 700 вата (на парксайт) и той само "бъздеше".
Тогава премерих напрежението в контакта и видях, че е 115-120 волта.
При товар, двигателя не се напрягаше да развива обороти.
Известно време съм работил с "аналогови" агрегати. За да поддържат 50Hz имаха механичен центробежен регулатор на оборотите, който командва подавнето на привода за газ (газ в смисъла повече горивна смес). Та при товар и без товар оборотите са си едни и същи, а се изменя консумацията на двигателя. По некво стечение на обстоятелствата ми осигуриха агрегат на бензин обаче некой не прочел, че е за 120 волта. Е дбре, че беше трифазен и значително по-мощен от необходимото та междуфазно го ползвахме за ръчни ел.инструменти за 220V.
Не ми стана ясно автора дали е измервал напрежението под товар.

Ако измерването е станоло под товар бих си помислил, че агрегата е за 120V. А и липсващата табелка ми подсилва мисълта в същата посока :-D
radius - майстор
Аз пък се замислих, ако е за 120В, дали ще е със същия контакт като за 230?

Тема "Инверторен генератор произвежда само 120 волта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: