Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте,
онзи ден ми подариха винтоверт DEWALT DCD778S2T-QW, който обаче има особен проблем.
Като го оставиш за 5 мин. без да работи и след това прави само няколко оборота и спира. Като извадя батерията и я вкарам отново пак си работи нормално. Моля за помощ - от батерията ли може да е или от самата машинка?
ky-kyy - майстор
А гаранционната карта, къде е? :rolleyes:
tzetz009 - специалист
:) И на мен ми подариха ама "повредена" батерия за Девалта. Почистих и клемите и сега е пушка. Вече имам три по 5Ah.

Цялата работа е, че производителя омазва с грес контактните пластини на батериите против корозия. Прахоляци и мизерийки се набиват вътре и си трябва регулярно чистене. Същото се отнася и за щифтовете на верта, които контактуват с батерията.

За чистенето - малко по-дебел картон напоен със спирт или с ГЪРБА на шкурка прегъната на две. :!: С абразивната страна на шкурката НЕ СЕ чистят контактни повърхности!!! :!:

Успех!

:partyman: :partyman: :partyman:
пон дек 12, 2022 5:29 pmky-kyy написа:
А гаранционната карта, къде е? :rolleyes:
Винтоверта е купен от Англия тъй , че гаранцията ...
zz_stefanov - майстор
Хубава машинка. Имаш ли втора батерия, и с нея ли прави същото?
Лошото е че електронното управление, спусъка и мотора се продават общо https://www.servina.net/rezervni-chasti ... 34727.html
brum - майстор
Извади два допълнителни тънки кабела от контактите на батерията и виж какво напрежение има между батерията и винтоверта като се появи проблема. Това ще те насочи къде да го търсиш.
moimoimoi - майстор
А като спре да работи индикатора на батерията какво показва?
имам две осемгодишни батерии умряха по същия начин
а кат я сложиш да зарежда на зарядното светодиодът мига ли нормално?
Проблема беше в спусъка
Срещу 140лв. Го ремонтираха хората
Лошото е както каза zz_stefanov, че всичко върви в комплект

Тема "Проблем с винтоверт DeWALT" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: