Ел. инструментите. Консумативи.
MamaMy - майстор
нед апр 02, 2023 11:52 ammiroki написа:
Те потенциометър всички трябва да имат. Търсих наследник на елтоса, не че го ползвам често ключа, но ме изненада, че има такъв ключ на по-скъпите модели бош, а на този не. Както го имам на старата българска техника. Искам като е съвременно, поне да не е по-зле...
Ти щом с това менте не Елтос си изкарал толкова години, сега и Райдър да вземеш все ще те кара.
miroki - майстор
вт апр 04, 2023 5:23 pmMamaMy написа:
нед апр 02, 2023 11:52 ammiroki написа:
Те потенциометър всички трябва да имат. Търсих наследник на елтоса, не че го ползвам често ключа, но ме изненада, че има такъв ключ на по-скъпите модели бош, а на този не. Както го имам на старата българска техника. Искам като е съвременно, поне да не е по-зле...
Ти щом с това менте не Елтос си изкарал толкова години, сега и Райдър да вземеш все ще те кара.
Въпросът е да намеря подходящото.
Бош явно просто нямат. Ще имат нещо, но другото ще липсва.
Едва ли с Райдър ще пробия 16 см. бетон с ф 16. Пълзящ кофраж.
С това "менте" го правих няколко пъти, докато си купя къртач.
Купувал съм ментаци, не изкарват дълго. Винаги като отида някъде и ми притрябва дрелка, За това взех няколко и по една навсякъде (във всяка къща).
Както и да е ще го взема този Бош дано надживее поне елтоса. (Дано не е толкова слаба, като ъглошлайфа бош, който взех наскоро)
Така или иначе една (менте) замина на село, трябва да подсигуря, да не нося постоянно, но вече нямам/ не давам/ пари за ментета.
miroki - майстор
И вашите ли GSB 13 RE тръгват като ярмомелка? Като засили е добре.
Или да чакам да се разработи?
miroki - майстор
Имате ли подобно стържене при развъртане, да знам да я връщам?
На най-ниски обороти, също и на ръка, като я въртя?
Моля някой с такава да пише.
Миро, не търси някой със същата машина да ти потвърди, че е нормално да "стърже" докато се разработи, ами я връщай!
miroki - майстор
Може да е нормално за тази дрелка. Въпреки, че я прехвалиха в темите и се чудя.
Мисля в Бриколаж я имаше, ще я тествам там. Имам 14 дена да я върна. Но предполагам е за моя сметка.
Също и при задвижване, 1 ва позиция да я нарека, присецва. Зацепва и се усеща като много лек удар зацепването. /Развъртането.
Не се опитвай да оправдаеш "тази дрелка"!
Връщай я!
nikolson - майстор
Имам няколко бормашини и перфоратори. Елпром УПМ-450 при работа не "трака", а "вие". B&D е двускоростна и трака. И двете са на над 40 години.
Най-интересен е друг случай. Помагаме на приятел да се "нанесе" в ново жилище. Сглобявам му мебелите в хола и от коридора се чува тракане като детска картечница. Излизам да видя. Друг негов приятел на стълбата пробива дупки в стената с една червена пластмасова детска играчка. Това нещо пробиваше дупки като в итонг - бързо, без промяна на обороти, никакъв зор. Оказа се някакво Хилти. Момчето ми каза, че го купил, докато работил в Англия и го предупредили да не обръща внимание на шума.

Тъй че поразпитай хора, които са работили, пробвай и други от модела, питай в някой сервиз, ако имаш познати.
PIP - майстор
вт авг 08, 2023 11:27 ammiroki написа:
И вашите ли GSB 13 RE тръгват като ярмомелка? Като засили е добре.
Или да чакам да се разработи?
Виж копчето дето включва удара да не е на средна позиция. Понякога без да се усети се мести (не е много стегнато) и бормашината издвава звук като между удар и бормашина.
zz_stefanov - майстор
Не са се полирали зъбите още.
Защо не са полирани в завода, ми да е по евтино :)

Прикачен файл

IMG_20230809_130330.jpg Старото пиньонче

Прикачен файл

IMG_20230809_125033.jpg Чисто ново пиньонче :)

Тема "Избор бормашина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: