• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
miroki - майстор
Не, поръчах този на предния линк който съм показал, 9-125s. 7 нямаше.
Мислех си за 115, но с диамантения не ми се играе, мисля че ми е 125.
Получих го, ще се разглобява за кутията... Има някакъв шанс да влезе на предвиденото място не разглобен, но се огъва много кабела. То сега няма да влезе до лятото в кутията, после няма да излиза една година, но така е.
Сега чакам да го добавят в Бош за регистрацията, че още го няма.
Ще споделя по-нататък отзиви.
bojanski - напреднал
Малко update, понеже до сега не бях ползвал ъглошлайфа… е днес го ползвах, рязах с него един железен парапет без сила и напъване… е изпуши върнах го гаранционно и си взех Makita GA5030R…
brick - специалист
пон фев 27, 2023 1:17 pmbojanski написа:
закупих ъглошлайф на Raider в крайна сметка… моделът е Raider RDP-AG43 Black Edition с регулиране на оборотите.
bojanski написа:
е днес го ползвах, рязах с него един железен парапет без сила и напъване… е изпуши върнах го гаранционно и си взех Makita GA5030R…
Електронния модул за оборотите си е слабо място по принцип и когато не е читаво направен, симистора в него първи гори при претоварване. Затова аз ползвам един флекс без обороти за обща железарска работа и друг с обороти само когато има нужда от тях.
bojanski - напреднал
пон мар 13, 2023 8:35 ambrick написа:
пон фев 27, 2023 1:17 pmbojanski написа:
закупих ъглошлайф на Raider в крайна сметка… моделът е Raider RDP-AG43 Black Edition с регулиране на оборотите.
bojanski написа:
е днес го ползвах, рязах с него един железен парапет без сила и напъване… е изпуши върнах го гаранционно и си взех Makita GA5030R…
Електронния модул за оборотите си е слабо място по принцип и когато не е читаво направен, симистора в него първи гори при претоварване. Затова аз ползвам един флекс без обороти за обща железарска работа и друг с обороти само когато има нужда от тях.
Дал съм го в гаранционен сервиз пък каквото дойде. Ако го оправят ще имам 2 и така
miroki - майстор
Аз поработих малко с бошчето.
Добре е като цяло. Захвата ми е в тясната част до копчето, така, че ми е ОК дебелината. Спрямо спаркито, тръгва по-гладко. Спаркито дрънка леко докато развие обороти и вибрира леко, после ги държи. А боша сякаш леко намаля при рязане, но работи по-гладко. Ръчката на боша е обикновена, като и на Акитата ми, а на Спаркито вибро (като на скъпите бошчета). Ключа за дисковете е малко смотан, трудно се затяга покрай предпазителя. При Спаркито и Акита не съм забелязвал проблем. Копчето на боша е по-добро от на спарки и акита. На последните е направено да се държи машинката върху копчето с показалец и да се спира лесно при нужда. При Боша с палец. Предпазителя на Спарки е по-добър, и се върти с лостче с палец. На Акита и Бош се развива болта и трябва да се извади нагоре при Бош над шлиците за да се завърти. На акита само се разхлабва и се завърта - няма шлици.
Кабела е най-дълъг на Спрки, после на Бош и накрая Акита.
Най-удобно за работа е бошчето, заради по-гладката работа и съм доволен от покупката, дано няма ядове.
Толкова за сега, като за два диска работа.
Фитилчо - майстор
нед мар 12, 2023 8:51 pmbojanski написа:
Малко update, понеже до сега не бях ползвал ъглошлайфа… е днес го ползвах, рязах с него един железен парапет без сила и напъване… е изпуши върнах го гаранционно и си взех Makita GA5030R…
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Буахахахахахах
Така става, когато пускате теми, дава ви се съвет и после си правите каквото си решите(което си е ваше право)
Но защо ги пускате тия тевми in the first place

Пуснах вика райдера и изпуши :lol: :lol: ше ОмрА :))))
bojanski - напреднал
съб мар 25, 2023 11:54 amФитилчо написа:
нед мар 12, 2023 8:51 pmbojanski написа:
Малко update, понеже до сега не бях ползвал ъглошлайфа… е днес го ползвах, рязах с него един железен парапет без сила и напъване… е изпуши върнах го гаранционно и си взех Makita GA5030R…
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Буахахахахахах
Така става, когато пускате теми, дава ви се съвет и после си правите каквото си решите(което си е ваше право)
Но защо ги пускате тия тевми in the first place

Пуснах вика райдера и изпуши :lol: :lol: ше ОмрА :))))
Фитиле, подлъгах се от това, че имам винтоверт и перфоратор на райдер, които са видяли зор и работа и да чукам на дърво, още са работоспособни...
miroki - майстор
Мен за бошчето ми дожаля за първа проба с диамантения и със спаркито почнах. И се отнесох и не го смених. Спечели с дългият кабел, че стига до терасата. :)
Прикачен файл:
rps20230331_200725.jpg
rps20230331_200725.jpg (56.39 KиБ) Видяна 1408 пъти
miroki - майстор
Пробвах и бошчето.
Има малко недоразумения по него.
Като този болт на предпазителя, опира в корпуса и не може да се вкара до край в шлиците. Има позиции в които просто не може да има предпазител. И то от нормалните за ползване. Точно тази бях избрал, стегнах уж и като почнах да режа предпазителя провисна. За да го до стегна, трябва да се махне освен диска и двете шайби за стягане. И хвърля повече към човек стружки. Поне 10 ме удариха по бузите, добре, че бях с очила. Другото което забелязах, е че загря за една плочка гранитогрес. Не ми хареса, че на шайбата за стягане има освен двата отвора, симетрично още 2 черни отвора за някакви тапички. Все посягам към тях да разхлабвам и обръщам към по-светло да видя добре, кое са отворите за ключа. Трябва да ги боядисам с бяла боя.
Малко по-тесен е от спаркито и се държи по-лесно с една ръка. Но спаркито ми е 1050w.

Прикачен файл

bosh92.jpg

Прикачен файл

bosh9.jpg
zz_stefanov - майстор
На втората снимка предпазителят не е вкаран до края. Надявам се че не работиш така.
Предпазителя се поставя при разхлабен болт, от позиция на 180 градуса. Намества се по един голям жлеб, след което се завърта до работната позиция.
https://bashmaistora.bg/predpazitel-za- ... 59140.html
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Избор на ъглошлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: