• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
miroki - майстор
Този наистина си струва, тъкмо гледам машините сега. За гранитогрес не знам дали трябва регулация.
Като този например.
https://www.onlinemashini.bg/agloshlayf-bosch/35392
mitko64 - майстор
Гранитогрес режеш на максимални обороти с диамантина за сухо рязане . Ако шлайфаш с черепахи може да свалиш малко оборотите ако много бие подложката. На моят му се прецака електрониката и сега шлайфам на максимални. Но купих едни подложки дискове с велкро на Райдер, ужасно криви, на максимални, от вибрациите се развиха винтовете на редуктора. Интересно на Rubi подложка, доста скъпа и тя леко бие.
Фитилчо - майстор
нед фев 26, 2023 5:40 pmsithius написа:
Aз заложих на Българското.....Взех си SPARKI и си реших проблема....а и важното е да има след гаранционен сервиз.....За бившата "Елтос"- части бол-колкото искаш.....а и не съм сигурен,че BOSH е по-добър от SPARKI.........Имам приятел,който работи 30 години в "СПАРКИ"/ЕЛТОС/....и на тема BOSH как са копирали ЕЛТОС....много мога да споря.....
:lol: :lol: :lol:
Фитилчо - майстор
пон фев 27, 2023 4:33 pmpgt написа:
Бошчето дето цитира Фитилчо е много симпатично. По-тънко е от Макитата и е много удобно за работа и с една ръка. Аз му сложих предпазител 125 мм и е бонбон, сега не съм го товарил много за да кажа как е от към издръжливост, но определено го препоръчвам, освен това има и друго предимството на моделите с "Е" :wink:
И със 115 картер си бачкат 125-ки. Първите 1-2 сиска опират и после е перфЕ :-D
miroki - майстор
Те и на новата визия диаметъра за ръката е същия. Не са по-дебели. А май са по-къси. За това така изглеждат.
И са малко по-леки.
Ако някой има от новите да сподели да го поръчвам. Да не са някакви дефектни.
Ал_ - специалист
За 9-125 S ли става дума? Аз го взех по препоръки от тук преди 3 месеца и съм доволен от машината
miroki - майстор
вт мар 07, 2023 10:24 amАл_ написа:
За 9-125 S ли става дума? Аз го взех по препоръки от тук преди 3 месеца и съм доволен от машината
Да, този
https://www.onlinemashini.bg/agloshlayf-bosch/35392
Фитилчо - майстор
вт мар 07, 2023 9:15 ammiroki написа:
Те и на новата визия диаметъра за ръката е същия. Не са по-дебели. А май са по-къси. За това така изглеждат.
И са малко по-леки.
Ако някой има от новите да сподели да го поръчвам. Да не са някакви дефектни.
По дебели са, сравнявал съм ги!
Вземи стари от линка на тръпкови дет съм пуснал. Тва май беше най евтиното .
miroki - майстор
В сайта пише еднакви, но явно не са. В магазина който ходих имаше само от новите и не можах да ги сравня, но точно този модел го нямаше. И си го поръчах от онлайн машините.
Предпазителят, малко тъпо се върти, с шестограма, на другият ми е с чоп. И ако не се събира в кашона без да го изправям ще стене едно псуване, но това да му е кусура.
На Тръпкови го няма 125. Този там е с 20 лв повече.
Дано излезе хубав.
И благодаря.
Фитилчо - майстор
Картера е малко глупав, но аз не го местя почти никога.
Аз си купувам 115, защото 125 дискове влизат без проблем. Както казах, първите един два опират само :lol:
Слушай ся, щи кажа как заблуждават. Размера на новия, който са дали е по средата на тялото около копчето(сигурен съм) обаче тази част отзад, която затваря четките е по дебела на новия, а реално ти точно там държиш машината.
Абе по-дебел е хващал съм го.Ходих да го купувам и се отказах като го хванах в ръка. Освен това копчето ми се видя по-кекаво.

ЕДИТ: Да не си взел този https://www.onlinemashini.bg/agloshlayf-bosch/5699
Защото е без регулиране на обороти!!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Избор на ъглошлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: