• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
zz_stefanov - майстор
нед фев 26, 2023 5:40 pmsithius написа:
Aз заложих на Българското.....Взех си SPARKI и си реших проблема....а и важното е да има след гаранционен сервиз.....За бившата "Елтос"- части бол-колкото искаш.....а и не съм сигурен,че BOSH е по-добър от SPARKI.........Имам приятел,който работи 30 години в "СПАРКИ"/ЕЛТОС/....и на тема BOSH как са копирали ЕЛТОС....много мога да споря.....
Къде е след гаранционният сервиз на Спарки и с какви части ги поддържат , като няма.
Иначе и аз имам три машинки на Спарки. Сега вече не бих си купил.

Щом говориш за след гаранционен.сервз сигурно си купил инструмент от тези дето ги продаваха служителите на завода. Без гаранция. Хубави машинки, но без поддръжка. Та познатият ти те е метнал.
mitko64 - майстор
Имам доста техни машинки, но с резервните части стана зле. В Ташев има това онова на довършване. Изгоря ми електронния блок на ъглошлайф М 1200Е и след напразни опити да намеря, го изкормих и вързах кабела директно. Сега съм без регулируеми обороти. Дрелките и ъглошлайфите им бяха добри, ама и там почнаха да хитреят, слагаха лагери от кол и въже(Индонезия).
Chefo77 - майстор
И си вярваш, нали?
Спарки от 10+ години не стават за нищо - нискокачествени китайци с амбициозни цени. Сравнението с профи серията на Бош е нелепо, да не кажа друго. Особено забавна е частта със следгаранционния сервиз :D

Това беше към "sithius".
schuldiner - майстор
Аз пък имам познат, сервиз на спарки и бош. Без консултация при него не купувам скъп инструмент, защото каквото и да пише на фактурата, той ми е гаранционният сервиз. "Спарки" от табелата му изчезна преди 3-4 години, тогава бяха последните оригинални части, изрично ме предупреди. А самото българско производство го няма от поне десет. Освен обикновени български, имам и "спарки профешънъл", но не ги ползвам вече, прекалено са ми луксозни и колекционерски :-D

Режа доста керемиди, много шлайфам с ламелен диск... за мен малкият шлайф е консуматив, не доживява края на гаранцията. Много добре ме устройва ниската категория на бош. Но марката никога не е решаваща! Дори райдърът върши работа. Първото и най-важно е как ми залепва в ръката. Но пък не е лошо да се започне от една случайна машинка и да се продължи с други от същата марка. По-мераклийско е, особено като ще си стоят новички :-D
Chefo77 - майстор
Аз се сещам само за един сервиз, който е гаранционен и за двете марки (също за Макита и Фестуул). :wink:
schuldiner - майстор
Споменах "каквото и да пише на гаранцията, правя машинките при него". Нямам високо мнение за гаранционните сервизи. Замяна - да, но на гар. сервиз поне от десет години нищо не съм давал - ни шлайф, ни пералня, ни телевизор, ни компютър... Знам, сега ще кажеш колко са съвестни и т.н., ама мога да изредя поне дузина сервизи, в които е престъпление да си оставиш стоката :-D А за колата, тойота-център го заобикалям през три пресечки :-D :-D :-D
miroki - майстор
Дано да не допирам до след гаранционни услуги.
Елтоса е ясен 20+години още не е ходил и си бъркам теракола с него още.
За спаркито от отзивите се стряскам повече от фактите. Още не му се налага дано и да не.
kr1100 - майстор
пон фев 27, 2023 9:43 ammiroki написа:
Дано да не допирам до след гаранционни услуги.
Гаражите .Миналата година сменях редуктор и четки на малък ъглошлайф Елтос.
bojanski - напреднал
Понеже имам перфоратор и винтоверт на Raider, които ми служат вярно повече от 5 години (като се има предвид, че се ползват малко), закупих ъглошлайф на Raider в крайна сметка… моделът е Raider RDP-AG43 Black Edition с регулиране на оборотите. Още не съм го ползвал за да изкажа впечатления.
qrt - специалист
От райдер имаше "файда" преди години.Взимам примерно бормашина - 3 пъти по - евтина от марковите , и я подменят без пазарлъци при проблеми.Сега цените им са доста високи, и силно ме съмнява, че могат да бият с нещо бош или макита.Моя позната работеща в железария продаваща раидер си каза ,че при тази марка си е на късмет.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Избор на ъглошлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: