• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
bojanski - напреднал
Здравейте. Мисля да закупя, ъглошлайф за домашно ползване, за нетежки задачи, който ще се използва най-много 4-5 пъти годишно.Финансово подготвен съм до 120-130 лв. и до момента се двоумя между два модела:

-Bosch GWS 750
-Makita GA5030R

Може ли да ми препоръчате един от двата и евентуални предимства и недостатъци?
Може ли да предложите нещо в същия ценови диапазон?

Благодаря предварително. :-D
qrt - специалист
Имам същата макита, и съм много доволен.Ползвам я за шлайфане с ламелни дискове и рязане на железа, обикновено до 3- 5 мм дебелина.За три години не е мръднала.В една от фирмите в която работех се пилеше по 16 часа на ден с няколко такива , затова и аз си купих за вкъщи.Не уморява толкова ръката, резервни части - бол.За рязане препоръчвам само от тънките дискове 1 мм, с 1,6мм почва да се мъчи.
ky-kyy - майстор
Ако добавиш още 30 лева - Milwaukee AG 800-125E
Vlad76 - специалист
съб фев 04, 2023 11:13 amqrt написа:
Имам същата макита, и съм много доволен.Ползвам я за шлайфане с ламелни дискове и рязане на железа, обикновено до 3- 5 мм дебелина.За три години не е мръднала.В една от фирмите в която работех се пилеше по 16 часа на ден с няколко такива , затова и аз си купих за вкъщи.Не уморява толкова ръката, резервни части - бол.За рязане препоръчвам само от тънките дискове 1 мм, с 1,6мм почва да се мъчи.
+1
https://jelezaria.com/%D1%8A%D0%B3%D0%B ... ta-ga5030r
И спестяваш 30 кинта
miroki - майстор
Румънски ли е като другите?
qrt - специалист
моя ъглошлайф е румънски
gogo7777 - майстор
съб фев 04, 2023 9:17 ambojanski написа:
Здравейте. Мисля да закупя, ъглошлайф за домашно ползване, за нетежки задачи, който ще се използва най-много 4-5 пъти годишно.Финансово подготвен съм до 120-130 лв. и до момента се двоумя между два модела:

-Bosch GWS 750
-Makita GA5030R

Може ли да ми препоръчате един от двата и евентуални предимства и недостатъци?
Може ли да предложите нещо в същия ценови диапазон?

Благодаря предварително. :-D
Която и да избереш все става. Аз имам Макитата. :) Все пак съм левскар.....червени не купувам.....само синьо или жълто :drinkers:
Фитилчо - майстор
Вземи ето този:

https://trapkovi.com/bg/%D1%8A%D0%B3%D0 ... ofessional

Новия е с по дебело тяло, предполагам, че е и по-калпава изработка, както винаги , а и този има един не малък жокер, да видим, дали ще го видиш ;)

Макитата винаги ми идва някак разбалансирана, не мога да обясня защо. Добре, да кажем, че Бош-а е по балансираната машина.
Между другото, аз по хубав и удобен от този бош флекс не съм имал, а не е като да нямам километри изпилени заварки .
Даже май са ми откраднали моят, и си купих чисто нов съвсем скоро отново същия. Новия е по неудобен, тествах го в Баухаус.
Aз заложих на Българското.....Взех си SPARKI и си реших проблема....а и важното е да има след гаранционен сервиз.....За бившата "Елтос"- части бол-колкото искаш.....а и не съм сигурен,че BOSH е по-добър от SPARKI.........Имам приятел,който работи 30 години в "СПАРКИ"/ЕЛТОС/....и на тема BOSH как са копирали ЕЛТОС....много мога да споря.....
iliya_i - майстор
нед фев 26, 2023 5:40 pmsithius написа:
Aз заложих на Българското.....Взех си SPARKI и си реших проблема....
Само дето затвориха фабриката още преди 3 години...
Приятелят не се ли е похвалил?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Избор на ъглошлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: