Ел. инструментите. Консумативи.
Lisko - майстор
Боша и другите изглеждаха доста по елегантни от бандурата на Милуоки.
prascho - майстор
Днес минах през едно от представителствата на Райдер на Ломско. Оказа се, че моделът RD-PSH01 (12V) е специализиран за лози (на кутията пише до 8мм). В нета подвеждат с параметрите. Има и нов модел RD-PSH02 (16V), като ножицата се отваря до 25мм.

Минах през Бауха... и попаднах на Bosch Pro Pruner. Имаше мостра. Изглежда професионално, но ми се стори леко тежка машинката за многочасова работа. Премерих я на везна 1018 грама с 3Аh батерия.

Минах през Прак..тис с идеята да видя мостра на RD-PSH02. Стори ми се по лека от Bosch Pro Pruner. Алгоритъмът на работа е един и същ при двете машини. Бутон включено/изключено + два пъти бързо цъкане на спусъка.

Та за момента се ориентирам към това (уж 850грама):
https://www.onlinemashini.bg/akumulator ... sh02/76736
https://napravisam.net/?p=40690

П.П. Гаранцията на консумативи (батерия, зарядно) при Райдър е едва 6 месеца....(минус). Батериите се зареждат през кабел с жак (минус).

Тези тук долу мисля да ги пропусна. Гледам, че някои от търговците са с отлична оценка :). Машинки от 24 до 88V, повечето с немско качество.. За 160лв има един идентичен модел на Бош и Макита....
https://www.olx.bg/ads/q-%D0%B0%D0%BA%D ... %86%D0%B0/
hidrazin - майстор
съб фев 25, 2023 3:48 pmprascho написа:
Та за момента се ориентирам към това (уж 850грама):
https://www.onlinemashini.bg/akumulator ... sh02/76736
Бягай надалеч от Райдъра. Не съм против Райдър и даже имам техни неща.
Но ножицата им не става. Толкова е бавна че може да се вбесиш.
Току-що поръчах трета китайска ножица - за мен. Същата като на Kras
Преди няколко дена дойдоха първите две - едната поръчка от приятел а другата е за подарък.
Но след лично изпробване и отзиви - поръчах и за мен.
Комплекта е ножица, две батерии, зарядно, ключета за смяна на ножа, пластмасов куфар.
За 100-тина кинта кво му плащаш? И идва за 10-тина дена.
ВНИМАНИЕ !!!
Казваш "мой възрастен роднина" - не видях дори при Бош и Милукито да има защита против отрязване на пръсти!!!
Тези машинки ти режат пръста като едното нищо...
:partyman:
zz_stefanov - майстор
На бош има някаква защита включва се в една букса на корпуса. Мисля, че е метална ръкавица. Не съм я виждал, продавала се отделно.
hidrazin - майстор
Кви ръкавици, кви 5 лева? Китайците са номер едно.



:partyman:
gnt69 - майстор
Наумил съм се да си купя акумулаторна ножица. Поразгледах и се спрях на ТОВА. Ако може насоки какво да се гледа. Нямам декари за рязане. :partyman:
vlax - майстор
съб фев 10, 2024 12:01 pmgnt69 написа:
Наумил съм се да си купя акумулаторна ножица. Поразгледах и се спрях на ТОВА. Ако може насоки какво да се гледа. Нямам декари за рязане. :partyman:


Няма да сбъркаш.Купувай.Ако не помогне няма да навреди :-D Подсети ме да зареда батерията на моята,ако не е дала фира вече :-D Скоро трябва да почна да режа дръвчетата.Това ми отнема 2 - 3 дни.За асмите е рано при мен,по късно ги режа.Миналата година я купих моята от Лидъл,не че ми трябваше,ами защото купих един телескопичен верижен трион с 20Х батерия да гътна едно голямо дърво и понеже нямам никакъв уред с тази батерия и да не седи батерията Зян и хайде и ✂️.Малко я ползвах,бях изрязал всичко вече,но добре се държи,даже се кефих че няма да ме боли ръката.
Каквато и да вземеш,няма да сгрешиш.
:partyman:
ПП Не е безопасна, реже всичко без проблем, трябва да се внимава.
Другата ръка в джоба и няма да имаш проблем.Едно време когато бях млад специалист ни учиха да поправяме телевизори с едната ръка в джоба :-D
Последна промяна от vlax на съб фев 10, 2024 4:02 pm, променено общо 1 път.
zz_stefanov - майстор
Кой може да ти каже дали си струва. Може да си единствения от форума дето им е обърнал внимание.
INVENTIM е бранд на бриколаж. Имам само едно орбитално шлайфче от тях.
Гледам са ги направили да са евтини и да не се развалят още първият ден, та да не петнят веригата. :)

За съвет, пази с ножицата да не захапеш някоя тел. Тук няма обратна връзка през спусъка и ножа заминава. :)

пп това е премиум на практикер, въобще нямам впечатления :)
hidrazin - майстор
съб фев 10, 2024 12:01 pmgnt69 написа:
Поразгледах и се спрях на ТОВА.
Ми погледни на какво напрежение е - само 7,2 волта.
Ще става ... да подрязваш китки и да си режеш клечките за зъби.
:partyman:
gnt69 - майстор
Взех я. По два сантима пръчки реже без проблем, компактна е и е лека. Две години гаранция. Не се сдържах и за по дебелите клони на дръвчетата взех и ТОВА. За по едри си имам резачка. :partyman:

Тема "Акумулаторна лозарска можица?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: