Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте, усърдни хора. Аз съм новобранец и часове се залисвам да чета стари коментари на различни теми с идеи и съвети които споделяте.
Та ако някой може да ме насочи към избор за бетонобъркачка за дома, че доста проекти има по двете къщи за изпълнение с Божията помощ разбира се 🙂
Спрял съм се на тези, но ако някой има впечатление за други ще се радвам да сподели.

https://mr-bricolage.bg/betonobrkachka- ... /p/1008171

https://bashmaistora.bg/smesitel-bisont ... 77139.html
speka_rs - майстор
180 л е точно на никъде:- нито за половин торба цимент, -нито за цяла ( 25 кг). Имам под ръка 200 л там на кантар може да се сложи цяла торба цимент. Прочети още малко и помисли има ли смисъл от 180 л.
Krasi_S - специалист
И аз бях в такава дилема преди време - дали да е по-голяма за да отхвърлям "уж" повече работа или да е от по-малките. Доста четене падна във форума. От хора имащи и от двата вида отзивите бяха, че времето за подготовка и разнасяне се увеличава с обема. И оттам производителността накрая е почти еднаква. При положение, че щях да я ползвам за "дребни" неща и в 99% от случаите сам, а тови си включва и товарене/разтоварване от колата пак сам, си взех една 120л. Води се руска, ама си е жив кАтаец :-D . Много ги оглеждах преди това. Коментарите бяха, че почти всички стават. Препоръчките бяха за чугунен венец. Стойките на повечето бяха много нестабилни. Та това наклони везните за избора на тази. Много по стабилна е. Е има и някои недомислици в нея, ама се решават лесно с ъглошлайфа :-D
Verm1n - помощник
Аз мога да дам мнение за MTX 180л., взета преди 3 години и забъркани към 7-8 кубика бетон.
Доста е шумна(зъбното колело е метално), доста се клатушка също, покритието на метала се е олющило отвътре, но слагахме и доста едра фракция.
Като големина мисля, че е напълно достатъчна( дали ще занесеш 20 кофи наведнъж или 10 на два пъти,все ги носиш) пък накрая ако го разнасяш с количка няма такава, която да събере всичко.
Дали ще вземеш 160-180-200л. за мен няма голямо значение, в нито един момент като съм работил с бетонобъркачката не съм мислил: "да бях взел по-голяма или по-малка" просто се свиква.

Тема "Избор бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: