• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
kriatian - помощник
Въпросният ъглошлайф се вижда на снимката. Като се включи в тока излизат искри и падат бушоните.
Чрез замерване се останови че всичко му е наред. И повредата е най-вероятно в стартовия кондензатор, който изглежда изгорял. Искам да го сменя, но не мога да го намеря никъде. Ако някой може да ми помогне ще съм благодарен. Също смених и четките, чудя се дали има проблем ако на дължина новите четки са 1-2мм по къси от другите, но пасват перфектно.

Ще съм благодарен ако ми кажете какъв и откъде може да се вземе!

Прикачен файл

PSX_20230329_153906.jpg

Прикачен файл

PSX_20230329_153831.jpg
ESPACE - майстор
Откъде излизат тези искри?
В ъглошлайфите няма "стартови" кондензатори. Има устройства за плавен старт и регулиране на оборотите. Може и някакъв филтър да е. При всички положения ще работи и без него. Какъв модел е този шлайф?
kriatian - помощник
ср мар 29, 2023 4:13 pmESPACE написа:
Откъде излизат тези искри?
В ъглошлайфите няма "стартови" кондензатори. Има устройства за плавен старт и регулиране на оборотите. Може и някакъв филтър да е. При всички положения ще работи и без него. Какъв модел е този шлайф?
Това е шлайфа. Не знам какво е, но ми казаха че то трябва да се смени. Някой ако може да ми даде съвет.

Прикачен файл

Screenshot_20230329_162747_Gallery.jpg
petromaniq66 - специалист
Махай кондензатора и ако пак падат бушоните събирай пари за нов шлайф или го дай в сервиз. Не давай излишни стотинки за кондензатор. който го е замервал няма и хабер от елдвигатели.
kriatian - помощник
ср мар 29, 2023 4:56 pmpetromaniq66 написа:
Махай кондензатора и ако пак падат бушоните събирай пари за нов шлайф или го дай в сервиз. Не давай излишни стотинки за кондензатор. който го е замервал няма и хабер от елдвигатели.
Не съм много на ти с нещата. Как да го махна без да направя някоя простотия. Към него има 6 жици.
petromaniq66 - специалист
А след като е с 6 жици, как го замериха че е кондензатор. Смени го пък да видим и не каза откъде искреше.
kriatian - помощник
ср мар 29, 2023 5:17 pmpetromaniq66 написа:
А след като е с 6 жици, как го замериха че е кондензатор. Смени го пък да видим и не каза откъде искреше.
Самият кондензатор не е бил замерван. Един познат, който разбира горе-долу замери другите части и ми каза че не е от тях, а най-вероятно е от него. И просто ми каза, че са излезнали искри, не знам от къде. Има ли шанс ако се махне да проработи.
bigdragon - майстор
С ко ги замервате тези кондензатори Бе?
С яица, камани или развалени домати? :ducken:

Щото ние ги измерваме, кондензаторите де...
kriatian - помощник
ср мар 29, 2023 5:44 pmbigdragon написа:
С ко ги замервате тези кондензатори Бе?
С яица, камани или развалени домати? :ducken:

Щото ние ги измерваме, кондензаторите де...
Не съм експерт, не съм и претендирал. Въпроса ми е ако резна жиците към белия кондензатор и ги увия с изолирбанд дали има шанс да тръгне и дали е безопасно.
ESPACE - майстор
Дай го някой, който поне малко разбира да го погледне, и да махне тоя филтър ако е от него. То и няма какво друго да е в тази антика дето и google не е чувал за нея. Ако не е филтъра ще е двигателя, ама тогава чао.
  • 1
  • 2

Тема "Неработещ ъглошлайф елпром ловеч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: