• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Andri01 - майстор
това са два дросела в един корпус. Измерваш кои краища са свързани,махаш го ,даваш ги съответно на късо. Свързани са към захранването. Единия отива на едната четка,другия отива на Н.О. контакт на релето. Другия край отива на маса. Него го разскачваш.
kriatian - помощник
ср мар 29, 2023 7:11 pmAndri01 написа:
това са два дросела в един корпус. Измерваш кои краища са свързани,махаш го ,даваш ги съответно на късо. Свързани са към захранването. Единия отива на едната четка,другия отива на Н.О. контакт на релето. Другия край отива на маса. Него го разскачваш.
В крайна сметка си купих това : https://vikiwat.com/product/17050/konde ... 50-hz.html
И мисля да махна корпуса с дроселите и кондензатора и да сложа този кондензатор-филтър, който ще изпълнява и двете функции.
fbr - майстор
Ъглошлайфа въобще не това за което пишете. За такъв става дума. И "филтъра" не е филтър, а реле. http://www.service-ruse.eu/forum/topic. ... 8&topic=66
Andri01 - майстор
Имах в предвид двата дросела,които са показани на схемата. Те с 6 края,както беше написано в първия пост. А иначе - може да работи и без кондензаторите. Имам го същия ъглошлайф, но при мене преди месец се наложи само ремонт на ключа.
hidrazin - майстор
Конкретния ъглошлайф - в кофата. Едва ли някой ще се навие да го пренавива или цената за това ще е .....
Излишно е било купуването на онези кондензатори-филтър.
Не знам кой и с какво го е замервал ама му кажи да се занимава с неща от които разбира.
Конкретния ъглошлайф от темата има пробили намотки - на късо.
Освен това е на преклонна възраст от над 50 години и му е време за почивка.

Прикачен файл:
реле.jpg
реле.jpg (62.61 KиБ) Видяна 1514 пъти

чет мар 30, 2023 8:34 amAndri01 написа:
Имах в предвид двата дросела,които са показани на схемата. Те с 6 края,както беше написано в първия пост.
Нищо си нямал в предвид, защото и бъкел не разбираш и в тая област.
На схемата НЯМА дросели. Няма и в ъглошлайфа.
И не, кондензаторите не са с 6 а с три извода/жици - видно от снимката.
Извод - на Andri01 пак са му изгорели дроселите. :lol:
Престани да се бъркаш дето не ти е работата и да лъжеш хората!
:partyman:
Andri01 - майстор
04 дек 2022 14:09
Извън линия
майстор

Регистриран: 11 юни 2008 17:30
Мнения: 19426
Цитат:04 дек 2022 13:39valentino76bs написа:
Само този нагревател достатъчен ли е за тази система ? Трябва ли и някаква друга автоматика?
като ти гледам снимката си мисля че е ТОВА
За друго - каквото и да ти кажа има риск да те излъжа. Не се бутам дето не ми е работа...
:partyman:
Google многознайко,това са твои думи!!! :lol: :lol: :lol:
kr1100 - майстор
чет мар 30, 2023 8:09 amfbr написа:
Ъглошлайфа въобще не това за което пишете. За такъв става дума. И "филтъра" не е филтър, а реле. http://www.service-ruse.eu/forum/topic. ... 8&topic=66
По последния пост в цитирания горе форум ф-мата на ген. Колев "Импакт" не работи от април 2015 г.
hidrazin - майстор
чет мар 30, 2023 9:29 amAndri01 написа:
Не се бутам дето не ми е работа...
Е, не ги ли запомни тези думи най-накрая? И не само да ги запомниш, а и ги прилагай!
Ай ся бегай да си търсиш гръмналите дросели между ушите... :lol:
:partyman:
P.S. Аман от "умници"дето и обувките не могат да си вържат... :evil:
Andri01 - майстор
Хидранте, скъпа ти си на ход:

Прикачен файл

Патката.. (1).jpg
Патката.. (1).jpg (108.41 KиБ) Видяна 1470 пъти
hidrazin - майстор
чет мар 30, 2023 11:54 amAndri01 написа:
Хидранте, скъпа ти си на ход:
Един глупак на ден ми стига. Така че за днес приключих ... с теб скъпа. :lol:
Аре чупката.
И друг път първо мисли (ако въобще можеш) дали да си вреш гагата дето не ти е работа.
:partyman:
P.S. Много убава си излязла на снимката.
  • 1
  • 2

Тема "Неработещ ъглошлайф елпром ловеч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: