Ел. инструментите. Консумативи.
veselin genchev - специалист
Имам проблем с тази батерия и трябва да си купя нова.Някой има ли идея от каде да си я взема?Може и да не е същата марка но да става на моя винтовер.

Прикачен файл

Изображ.006.jpg
Изображ.006.jpg (84.67 KиБ) Видяна 5957 пъти

Прикачен файл

Изображ.007.jpg
Изображ.007.jpg (82.27 KиБ) Видяна 5957 пъти
velsi - Почетен майстор
Попитай вносителите на тази марка в България http://festool.bg/
Не вярвам обаче цената да ти хареса.
Можеш да си поръчаш през Интернет неоригинална батерия (например тука) или от някой познат в чужбина.

Прикачен файл

Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg (95.64 KиБ) Видяна 5931 пъти
veselin genchev - специалист
Да,прав си доста е солена цената,може да се ориентиръм към нова машинка.За сега ще изчакам малко.МЕРСИ velsi.
veselin genchev - специалист
Различават ли се батариите на хоби машините от професионалните,който са с едни същи параметри?Имам предвид като издръжливост и брои пъти на зареждане.И има ли някои впечатления от батериите на ЕЛТОС 12V 2аh?
velsi - Почетен майстор
Различават се и още как! Може параметрите да са едни и същи, но професионалната машина, веднъж заредена и оставена държи ток с месеци, докато кучата марка и след три дена като ти потрябва в батерията няма никой.
veselin genchev - специалист
Имах друго предвид.Една батерия от зелената серия и една от синята на BOSCH за винтоверите 12V 2ah,да ли има разлика в тях или само в самите винтовери.
velsi - Почетен майстор
Има! Нали точно това се опитвам да ти кажа. Видимо са едни и същи, но в зелената са вложени по-евтини и съответно с по-низко качество елементи. Впрочем, ако видиш как е направен зеления Бош вътре, никога няма да си купиш такъв.
veselin genchev - специалист
Velsi,да знам за самата машина,че има голяма разлика между двете серий,но ме интересуват ватериите им.Да ли между тях има разлика,а вдруга тема си ми казвал ,че зелените не са много ........
Тани - модератор
veselin genchev написа:
Различават ли се батариите на хоби машините от професионалните,който са с едни същи параметри?Имам предвид като издръжливост и брои пъти на зареждане.И има ли някои впечатления от батериите на ЕЛТОС 12V 2аh?
Различават се доста! Качествените батерии имат нищожен саморазряд, много голям брой цикли на зареждане, почти до последния винт силата на завиване не се променя, издържат на по-бързо зареждане без да се прегряват, .............мисля че това е достатъчно! Ако ти трябва професионално бъди професионалист!За да получиш трябва да дадеш и колкото повече даваш толкова повече ще получаваш!
veselin genchev - специалист
Velsi,мерси за съвета отностно професионалните машини.Аз съмия имам само един зелен Bosch,ще изчакам до 12 януари да ми доставят последната глезотия и ще кача снимки на моите инструменти но само на машините.Тогава ще си кажеш мнението :-D :-D :-D

Тема "Батерия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: