• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
Бако_Патъра - напреднал
ср апр 10, 2024 6:39 pmChefo77 написа:
ср апр 10, 2024 3:28 pmБако_Патъра написа:

С къртач за 90 лв щайнхаус от емаг си направих ремонта на двуетажна вила, къртене, пробиване и копане, после пробих един метър скала да пусна 25 мм тръба, накрая съм го забравил цяла зима навън под стряхата, понеже съм и мастор, наскоро разбрах, че и масло е трябвало да му се налее... Ами още си работи като на ден 1. Какво по различно щеше да стане ако бях дал 1000 лв за макита? Нищо. Ако с този инструмент си вадя хляба, не макита, девалт или милуоки щях да взема, но повечето хора не са професионални строители.
Принципно си прав.
Но понякога има смисъл, зависи какво планираш, каква ти е нагласата и колко е тънък джоба в момента. Имах преди години един колега, електротехник, имаше си един перфоратор Айнхел - много доволен беше. Единия ден изчезна от обекта (колегата). След няколко дни се разбра, че при пробиване на някакъв бетон, свредлото блокира в арматура (съединител разбира се няма), перфораторът му вързва ръцете на фльонга и му троши лакетната и лъчевата кости на едната ръка. Не съм го виждал оттогава, но навярно е разбрал къде е сгрешил.
Разбира се, това е просто един пример, ако и да не е най-адекватния. Никого за нищо не агитирам, но някои машини могат да бъдат и опасни, ако не са изпълнени добре. Представи си резачка, на която ѝ пада веригата? А циркуляр, който къса ос при максимални обороти? Фантастика? Тцъ...
Тука си много прав, човек трябва много да внимава и да мисли с какво работи. Докато евтина отвертка или винтоверт на практика не са опасни за здравето на човек, един перфоратор, резачка, циркуляр или даже саблен трион, могат да се окажат фатални. Няма да забравя преди години как заради един блокирал спусък флекс райдер ми задълба в палеца почти до кокъл. Не че вината не си беше в мен де, но ако не беше блокирал нямаше да се налага трескаво да си навирам пръстите покрай диска докато е в движение и нямаше да стане фал. В крайна сметка магазините постоянно пускат промоции и понякога цените на среден клас инструменти се доближават до боклучавите. Както казваше авто майстора ми навремето - като искаш пести от масла и филтри ама от накладки и гуми недей. Жив и здрав.
kr1100 - майстор
ср апр 10, 2024 4:00 pmMamaMy написа:
Коментираната дрелка е 37-о качество. Също като повечето стоки по тези апокрифни сайтове. След време я отворихме за да видим дали не подлежи на ремонт. Беше започнала да бие неимоверно много. Ами ремонтирахме я. Оказа се, че китаеца е икономисал лагерите. Сложени втулки от лайнолин. Предната прегряла и стопила корпуса. Не го знам какво е дупчил. но дрелката си личеше, че е нова.
Китайците не са виновни - копират от запада.
Имах дърта ел. резачка Сакс Долмар 1300Вт - познай в какво лагерува лагера - в оранжева пластмаса.
zz_stefanov - майстор
ср апр 10, 2024 9:04 amКиррил написа:
Тук са се събрали хора които са си навили на масрафа, не са ограничени в парите и могат да си позволят най-скъпите качествени машинки и материали ползвани където и да е от една страна и други различни от тях. Няма да споря, че една подобна машинка с цена 2000-3000 лева ще е добра по качество и ако съм бизнесмен в София, ще мога да си я позволя, без значение колко пъти в годината ще я ползвам. Да, ама не съм.
Такива като мен, които искат да използват ограничено време подобна машинка, а не ежедневно - конкретно имат десетина дървета които трябва да окастря на пролет и текущо през годината за да отрежа 20-30 по-дебели гредички или друго, дали трябва да се кефя, че съм го направил с машинка за няколко месечна пенсия, или и такава от 100-200 лева ще свърши същата работа.
Един приятел когато купих на времето една скъпа пералня ми каза - защо купуваш толкова скъпа вещ, след като за три пъти по-ниска цена можеш да вземеш пералня която има няколко основни програми и ще ти върши същата работа. Практически не можеш да и използваш всички възможности/програми и изгъзици. Евтината пералня има евтина поддръжка и при тази гаранция която им дават на всички 3-5 години, все ще издържи гаранцията, а при нея ако се счупи, ремонта е безплатен. Защо всичко е направено така, че да издържа до края на гаранционният срок е друга тема. Ако на 5 години купуваш нова пералня, ще изкараш 15 години със същите пари, а тази скъпата дали ще издържи толкова.
Та на думата - за всеки влак си има пътници, богатият ще купува скъпи машинки и ще се хвали с тях, като разбира се ще се кефи, че работи с нещо върхово, а този с по-малко пари ще купува евтини машинки които пак ще им вършат работа. Накрая всеки влиза в сандък 2х1м. и нищо не носи със себе си.
Проблема е тези които искат евтино да не са тотално прецакани от измамниците които се възползват от дивият капитализъм и правят в момента първоначално натрупване на капитали т.е. първият милион. В случая форума върши чудесна работа за информиране кой какъв е в бизнеса.
Оказва се от вашата информация, че тази фирма и измамническа и не трябва да се ползва.
Бъркаш нещата. Въпросът беше за една 'марка' която няма никаква поддръжка на това което продава.
Съвсем друг е спорът евтино/скъпо. Само аз за пример, в домашна употреба имам от Бош профешънъл (и то не евтините серии), спарки, макита, хетч, парксайд и райдър. всяко купувано с ясното съзнание за това, което получавам за съответните пари.
спорил съм за прекаленото рекламиране на лидълските от някои персони тук, защото подвеждат останалите за възможностите им.
Продавачите на тези марки са коректни към клиентите, Крафт не са.
MamaMy - майстор
ср апр 10, 2024 8:55 pmkr1100 написа:
ср апр 10, 2024 4:00 pmMamaMy написа:
Коментираната дрелка е 37-о качество. Също като повечето стоки по тези апокрифни сайтове. След време я отворихме за да видим дали не подлежи на ремонт. Беше започнала да бие неимоверно много. Ами ремонтирахме я. Оказа се, че китаеца е икономисал лагерите. Сложени втулки от лайнолин. Предната прегряла и стопила корпуса. Не го знам какво е дупчил. но дрелката си личеше, че е нова.
Китайците не са виновни - копират от запада.
Имах дърта ел. резачка Сакс Долмар 1300Вт - познай в какво лагерува лагера - в оранжева пластмаса.
Така е, но поне има лагер. По този случай се сетих и за една случка при бившия ми монтьор. Монтира лагер на главина и на другия ден след издаването му карат колата на колесар. Колелото блокира и започва да се влачи. Човека едвам не е катастрофирал. Свалят главината и при демонтажа лагера се разглобява. Оказва се, че няма съчми или ролки. Просто две втулки врътнати на струг и набити сепаратори от двете страни.
От кого пазарите авточасти по плевенско?!
По ония години, когато ментето беше на мода, чак такава "фрапация" не си спомням.
Случвало се е "оригинални" лагери да надвият радиото но ок. 10х, а китайските да карат дорде настане време за Надин, ама чак пък толко!!!

Патрашков вчера е пропуснал преживявания, като е висял цял ден тук.
miliad - майстор
По стара традиция се измести спора в насока различна от въпроса.
По същество този и подобните му сайтове продават едни машинки които са лоши нискокачествени копия на известни марки и в зависимост от залепеният етикет се продават като "ментаци" или никому неизвестни марки.
Ментаците се пласират чрез Базар, Ало. Бг, ОЛХ.
Другите лепенки, чрез подобни сайтове само с телефонен номер за обратна връзка .
А гаранцията на уредите и в двата случая се покрива от "Франция" и "арменският поп", в което има логика, защото основните вносители са арменски бизнесмени..
https://gadgeprimestore.com/chain-saw-b ... 4YQAvD_BwE
Щом имат пари за реклама, значи има хора които се доверяват .

"Безплатни батерии, автоматично смазване, само 149, вместо 497, единственият, който реже 25см в диаметър....."
Ужас!
dragozow - майстор
ВЕРИГОВ ТРИОН?!?
4 вериги...от ламаринка. Има си хора, които ги купуват.
gogo7777 - майстор
чет апр 11, 2024 12:46 pmdragozow написа:
ВЕРИГОВ ТРИОН?!?
Ето бюджетно решение. С лагер в стоманена черупка, интуиктивен датчик на оборотите на рязане, лек, ергономична дръжка, икономичен клас АААА, 10 годишна гаранция.
Прикачен файл:
20240410_233508.jpg
ivanovbg - майстор
В края на краищата гаранцията е включена в цената. Няма как нещо да е евтино и с пълна гаранция. А повечето леки инструменти с батерии са буклуци. Пестено е от материали и батерии.

Примерно 20в 1ач батерия на лидъл е 360гр. Писаното 38в 10ач - което е 20в, 2ач батерия на Крафт е 560гр вътре елементите са еднакви, но в лидълската са 5 батерии, а в крафт са 10бр. В крафт ги смятат 10бр. по 3,8в е 38в и 10бр. по 1ач са 10ач. Но на крафт са вързани по две в паралел и резултата е 20в 2ач.цялата машинка с батерията е 2,050кг.

Има и резервна верига и батерия. Още режа с първата без проблеми. Не съм я точил още щот си реже супер,а вече има 2кубика срязани клони и дървета предимно липа, череша, вишна и ябълка с ф около 10-12см.

Прикачен файл

0-02-05-b82b1165d838489727d486291a271e5890ba8de3ccaa743709d0b8faca91bdd7_full.jpg

Прикачен файл

0-02-05-448f146f59ecc5fdfe7fe1f2d962a681a1cc3bd9cec8424032b5db6154f48a8f_full.jpg

Прикачен файл

0-02-05-1d29952c29108081d7b6eaed62962af99725341f79f1555d1116685b7b74a77f_full.jpg
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Фирма КRAFT.BG - сигурна ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: