Ел. инструментите. Консумативи.
ESPACE - майстор
пет сеп 01, 2023 4:46 pmMamaMy написа:
Пример: Имам приятел строител. Един ъглошлайф едвам му стига за една баня. Рязането и пиленето на керамика му разказват играта за норматив.
Кажи му да си купи нещо истинско, това не е сериозно.
пет сеп 01, 2023 4:46 pmMamaMy написа:
Хората за ремонта на един апартамент сменят по няколко машини. И не, не зависи от марката.
Стига глупости!
пишман_майстор - майстор
Принципно наистина има шлайфери дето са по-пипнати откъм прахозащита . Отделно при някои така е направен единия изход от охлаждането, корпуса до редукторната кутия ( или в самата кутия ) , че създава екран и прахоляха много малък процент се засмуква обратно в мотора. Самото копче за пуска е вкопано и трудно за задръстване с пепел. Или е сензорен тип през гумена мембрана ( те са още по-добре за прахоляци ). Файн има такива . Такъв ще "изкара" на доста тормоз и мизерия.
Лично аз кога режа кофти абразивни материали, режа "насреща" , така въздушната струя отпраща пепелака надалеч.
Но с един женски чорапогашник и два ластика , нахлузен в корпуса там дето са отворите за засмукване на охлаждането прави "чудеса" с всеки евтеняк . После след работа едно одухване с компресор и готово.
MamaMy - майстор
пет сеп 01, 2023 5:15 pmESPACE написа:
пет сеп 01, 2023 4:46 pmMamaMy написа:
Пример: Имам приятел строител. Един ъглошлайф едвам му стига за една баня. Рязането и пиленето на керамика му разказват играта за норматив.
Кажи му да си купи нещо истинско, това не е сериозно.
Спарки МВ1200е достатъчно истински ли е. Аз му продадох моя личен след като ми се оплака, че при него нищо не издържа. Понеже бях го използвал доста, отворих го, смених лагери NSK, грес и четки и му го дадох с гаранция. Бях сигурен, че е куче. Той първо се чумери, че му бил тежък, но го взе. Издържа почти година. За моя изненада беше свършил четки. Специално четките бяха оригинални изключващи. Донесоха ми ги от завода. Не съм се скъпил за частите както не съм гонел печалба. Исках да бъда полезен, а се оказа, че не всичко е само до желание.
ПП Не мога да кажа, че е мърляч. Шлайфа беше доста чист вътре за работата която е свършил.
mitko64 - майстор
Старите Спаркита са си кучета, това МВ не беше ли с константна електроника? Иначе с моето М 1200Е четири бани направих, но не съм рязал всичко с него, ползвах го предимно с черепахи за пилене на плочки и грес под 45 градуса. Повечето рязове с ръчна резачка или циркулярна на водна баня . Наложи се обаче да сменя лагер и четки на Спаркито.Прахоляците са си гадна работа.
MamaMy - майстор
Да. Освен това беше и с анти-вибрационна дръжка. Всички екстри за модела. Един приятел работеше в завода и ме оборудва той с него. Беше змей, но си намери майстора. Вечни машинки няма, а ремонта на един апартамент не е само боядисване и ламинат.
пишман_майстор - майстор
Знам, че темата е за вертове, но нали се завъртя лаф за шлайфчета . Гледам в онлайн машини Бг са пуснали промо на Макита , Метабо и т.н. , малки и големи на поносима до доста сносна кинта за някои модели . Струва си едно оче да се хвърли, ако някой си търси нещо.
MamaMy - майстор
Макитата ми допадна, но вече си имам тънък Бош :wink:
BeTaTesTeR - напреднал
Какво ще кажете за този винтоверт:

Parkside Performance 12V - Lidl.de
imegogo - специалист
имам такъв служебен доста ГК и конструкция за него е направил още работи безпроблемно, но на малко по-сериозни монтажи отстъпва на 18 v
Lutchezar - майстор
Само оттук и с гаранция, новото производство е с повече фабрични дефекти от старото, конкретно за този модел.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: