Ел. инструментите. Консумативи.
naster - майстор
нед юли 19, 2020 7:33 pmjair написа:
...Като отправна точка, ей това, което беше пуснато малко по-рано в темата: https://www.screwfix.com/p/dewalt-dcd77 ... rill/268fx ...)
Машината си заслужава всеки лев - ползвам за завиване и пробиване - ударния режим съм го ползвал един или два пъти за 6-ца дюбел, не е като на перфоратора ми, но за инцидентна дупка тук-там ще е ок... Предимствата на втората батерия за мен са неоспорими - утре ще ви потрябва друг уред, който можете да закупите без батерия, или просто в най-нужния момент сте забравили да заредите. 2Ач издържа цял ден завиване и пробиване, но е лека за работа и не се пречка. Ползвам и 4Ач, издържа дни наред, но натежава. Винаги зареждайте батериите след употреба, а не преди, и ги съхранявайте заредени! Преходникът може да се елиминира, като се подмени щепсела.
aroot - специалист
Моите две стотинки..
Bosch Professional GSR 120-Li, 12 V
Комплекта дойде с 2 батерии - 2Ah. Лека удобна машинка, точно за ALLin1 в дома. Пробива и плочки и тухла, естествено с хубави накрайници.
Препоръчвам да си вземете инструмент, с презумпция за развиване в екосистемата на марката. Аз примерно имам и мощен лед фенер, работещ с тия батерии.
Все пак трябва да прецените сами. Лидълските машинки са хубави и евтини, и ако си ги пазите ще изкарате доста с тях. Обаче, там нещо развалили се, в коша. Правени са да се купуват.
nork - специалист
Тъй като съм на същият хал като jair ще следя с интерес препоръките :-D
Имам обаче и един въпрос:
Някой да е попадал из бг на tecppo/popoman/tacklife ?
Има доста добри отзиви за тях в UK и ES, но тук ги няма :sad:
Всичкото е един производител, а името се сменя според пазара.
jair - напреднал
Аз сведох дилемата до следното:

Едно устройство, но мощно - 18V: https://www.screwfix.com/p/dewalt-dcd77 ... _container

Или кит ударен винтоверт+бормашина 12V: https://www.screwfix.com/p/dewalt-dck21 ... pack/3292t

Все повече ме привлича китът заради по-ниското тегло и ще е по-удобно в тия домашни DYI неща, които планирам. Уж всички казват, че и специализирана машина за дадена цел ще върши по-добра работа от комбинирана такава. Това, което ме притеснява е че на 12-волтовите машинки нямат никакъв рейтинг за пробиване в тухла, а това ще си се налага, рядко, но ще се налага. И да не стане така, че да си купя бормашина, която не може да пробива тухла, за сметка на комбиниран винтоверт, който може...

И са с четки, което не мисля че е някакъв проблем, а сигурно ако се разтърся мога да намеря приличен кит и безчетков.
пишман_майстор - майстор
Дупченето на тухли, бетон, най-добре с перфоратор. За останалото един винтоверт 12 волтов на марка , която позволява надграждане с други уреди и ползващи същата батерия.
miliad - майстор
Вземи първата машина. Кита не е за теб и твоето потребление. Няма данни за пробиване, защото в кита няма такава машина.
С първия винтоверт спокойно ще пробиваш тухли, в бетон можеш до ф6. Не мога да го сравня с перфоратор, но пробива. И го казвам от опит.
Теглото не го гледай, ти няма да спиш с него.
Теглото и баланса са важни за професионалистите, на които цял ден машината е в ръката.
wanderer - специалист
вт юли 21, 2020 12:53 ammiliad написа:
Вземи първата машина. Кита не е за теб и твоето потребление. Няма данни за пробиване, защото в кита няма такава машина.
С първия винтоверт спокойно ще пробиваш тухли, в бетон можеш до ф6. Не мога да го сравня с перфоратор, но пробива. И го казвам от опит.
Теглото не го гледай, ти няма да спиш с него.
Теглото и баланса са важни за професионалистите, на които цял ден машината е в ръката.
  • Подкрепям абсолютно!
nikolov333 - майстор
пон юли 20, 2020 10:10 amnaster написа:
нед юли 19, 2020 7:33 pmjair написа:
...Като отправна точка, ей това, което беше пуснато малко по-рано в темата: https://www.screwfix.com/p/dewalt-dcd77 ... rill/268fx ...)
Машината си заслужава всеки лев - ползвам за завиване и пробиване - ударния режим съм го ползвал един или два пъти за 6-ца дюбел, не е като на перфоратора ми, но за инцидентна дупка тук-там ще е ок... Предимствата на втората батерия за мен са неоспорими - утре ще ви потрябва друг уред, който можете да закупите без батерия, или просто в най-нужния момент сте забравили да заредите. 2Ач издържа цял ден завиване и пробиване, но е лека за работа и не се пречка. Ползвам и 4Ач, издържа дни наред, но натежава. Винаги зареждайте батериите след употреба, а не преди, и ги съхранявайте заредени! Преходникът може да се елиминира, като се подмени щепсела.
Каква е разликата примерно с този модел, че без ДДС ми идва с 30 лева повече и се замислям.. https://edigital.bg/akumulatorni-vintov ... erm=455422
nikolson - майстор
Не е баш 30 лева повече, ами e към 100 лева повече и има защо. 796 е по-висок клас. По-мощен мотор, по-здрав работен корпус, по-хубав патронник...Малко по-тежък и шумен, разбира се.
naster - майстор
Ако 5Нм са критични (заедно с другите екстри като лампа под спусъка, охладителя на корпуса и външен метален пръстен на патронника), както споменахте, 796 е по-висок клас, но е със 100 лв. повече. Но аз бих помислил и защото не се предлага със Тстак куфар, голямо предимство, ако се мъкнат повече инструменти редовно - само куфарът отделно е 60 лв... Цената на 778 в едигитал е абсурдно висока.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: