Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Това за мех. съединител при М12 е супер! Аз преди време точно такъв с механичен си търсех, но в него момент преди две години мисля беше, вече не се предлагаше . Наложи се, взех с "електронен" . Сега да поумувам дали да ги махна тия моите ( два са ) и да взема от тия с механичния
prascho - майстор
@winger:
2Ah батерия според мен не ти трябва. Предвид цените в момента аз бих взел само една 4Ah или 3Аh батерия.

За да не те оставя с погрешно впечатление ще спомена ориетировъчно тегло:

М12 FID (импакт 143Nm) с 3Ah батерия е 950гр, с 4Ah ще е 980гр. М12 FID2 ще е там някъде
М18 FPD2 (винтоверт 135Nm) с 3Ah high output батерия е 2023гр (1423гр тяло, 600гр батерия)
М12 FPD (предходната генерация) допускам, че е около 1300гр тяло и около 200-220гр батерия 4Ah, общо - 1500гр. Там някъде ще е и M12FPD2

Ако си се спрял на M12FPD2, то виж какво ще ти предложи Николай за:

Milwaukee M12 FPD2-0 Ударна бормашина 12 V 45 Nm
Milwaukee M12B4 Батерия 12 V 4.0 Ah Li-ion или Milwaukee M12HB5 Батерия 12 V 5 Ah High output
Milwaukee C12C Зарядно устройство 12 V или Milwaukee M12-18FC Бързо зарядно устройство 12-18 V

Може да погледнеш и този куфар и да попиташ във форума дали има някой вложка за М12 инструменти (но и без вложка, куфарът събира спокойно два инструмента (винтоверт+импакт+М18 зарядно). Ползвам такъв и е хубав.) :
https://technotools.bg/milwaukee-kufar- ... out-3.html

П.П. Няма спор, удоволствие е ползването на М12 импакта. А новата генерация с 170 Nm в горе долу същото тяло предполагам е змей.
winger - специалист
Много благодаря на всички. М12-ка ще е, но уви дъртата резачка, след много съживявания, накрая умря. Та бюджета ще отиде натам (отдавна съм хвърлил око на Макита uc3541 и само чаках да предаде дух старата), пък по Коледно дано пак има промоция, на Милуокито, тогава ще му дойде реда.
За сега продъжавам с дъртото Хикоки
:partyman: :partyman: :partyman:
emmotoss - помощник
Здравейте,
Искам да помоля за съвет! Винтоверта, който ползвах на къщата на село изгоря при последното ползване и сега ми се налага да се обзаведа с нов.
Досегашната машинка беше сигурно на 15 години, китайче, 18 в, с две батерии и две скорости, като батериите бяха на изживяване.
Търся нещо бюджетно, тъй като ще се ползва рядко.
Моля за мнения за лидълския от последната брошура, 20в за 139 лв. мисля, че беше.
В този ценови диапазон гледах и в една от веригите Black and Decker, 18 v, една скорост, 2 батерии по 1.5 ah за 129 лв.
Ще съм благодарен за мнения или други предложения в този ценови диапазон.
Отново повтарям, че машината ще се ползва инцидентно, но все пак без винтоверт не може, затова съм се насочил към по-евтин вариант.
Благодаря предварително!
Chefo77 - майстор
Отнасяй лидлския. Гаранция поне имаш със замяна.
dpp - специалист
Колеги, от къде мога да се сдобия най-изгодно със гайковертчето Milwaukee M12FIWF12-422X и каква е разликата със другия модел: Milwaukee M12 FIW38-422X?
Даже се чудя , дали май не е по-добре да го вема без куфар, само с една батерия и зарядно....
2Ач , дали ше стигнат , даолу- горе да си сърша работата по смяна на джантите? :?
nikolson - майстор
На пръв прочит 1/2" срещу 3/8".
Kumay - майстор
ср яну 24, 2024 9:16 amdpp написа:
Колеги, от къде мога да се сдобия най-изгодно със гайковертчето Milwaukee M12FIWF12-422X и каква е разликата със другия модел: Milwaukee M12 FIW38-422X?
Даже се чудя , дали май не е по-добре да го вема без куфар, само с една батерия и зарядно....
2Ач , дали ше стигнат , даолу- горе да си сърша работата по смяна на джантите? :?
Разликата е в квадрата - 1/2" и 3/8".
Имам ги във всякакви варианти https://technotools.bg/aktziia-na-gaiko ... aukee.html
Ако си правиш комплект в момента мога да окомплектовам само с 2.0 и 6.0 Ah. В такъв случай зарядното ще е на цена от 50,00 лв.
dpp - специалист
ср яну 24, 2024 11:04 amKumay написа:
ср яну 24, 2024 9:16 amdpp написа:
Колеги, от къде мога да се сдобия най-изгодно със гайковертчето Milwaukee M12FIWF12-422X и каква е разликата със другия модел: Milwaukee M12 FIW38-422X?
Даже се чудя , дали май не е по-добре да го вема без куфар, само с една батерия и зарядно....
2Ач , дали ше стигнат , даолу- горе да си сърша работата по смяна на джантите? :?
Разликата е в квадрата - 1/2" и 3/8".
Имам ги във всякакви варианти https://technotools.bg/aktziia-na-gaiko ... aukee.html
Ако си правиш комплект в момента мога да окомплектовам само с 2.0 и 6.0 Ah. В такъв случай зарядното ще е на цена от 50,00 лв.
Колко излиза със зарядно и 2ач батерия комплекта, може и на ЛС..
dpp - специалист
чет ное 16, 2023 10:42 pmprascho написа:
@winger:
2Ah батерия според мен не ти трябва. Предвид цените в момента аз бих взел само една 4Ah или 3Аh батерия.

За да не те оставя с погрешно впечатление ще спомена ориетировъчно тегло:

М12 FID (импакт 143Nm) с 3Ah батерия е 950гр, с 4Ah ще е 980гр. М12 FID2 ще е там някъде
М18 FPD2 (винтоверт 135Nm) с 3Ah high output батерия е 2023гр (1423гр тяло, 600гр батерия)
М12 FPD (предходната генерация) допускам, че е около 1300гр тяло и около 200-220гр батерия 4Ah, общо - 1500гр. Там някъде ще е и M12FPD2

Ако си се спрял на M12FPD2, то виж какво ще ти предложи Николай за:

Milwaukee M12 FPD2-0 Ударна бормашина 12 V 45 Nm
Milwaukee M12B4 Батерия 12 V 4.0 Ah Li-ion или Milwaukee M12HB5 Батерия 12 V 5 Ah High output
Milwaukee C12C Зарядно устройство 12 V или Milwaukee M12-18FC Бързо зарядно устройство 12-18 V

Може да погледнеш и този куфар и да попиташ във форума дали има някой вложка за М12 инструменти (но и без вложка, куфарът събира спокойно два инструмента (винтоверт+импакт+М18 зарядно). Ползвам такъв и е хубав.) :
https://technotools.bg/milwaukee-kufar- ... out-3.html

П.П. Няма спор, удоволствие е ползването на М12 импакта. А новата генерация с 170 Nm в горе долу същото тяло предполагам е змей.
Колега, M12 FID и M12 FID2 дефакто са импакт- удърни със 6.35мм шестостен , така ли?
Имам и един въпрос, за обикновените 12V.
САМО Milwaukee M12FPDX ли е с отделящ се патронник, като става компактен и може директно да се закачат битове?
Тъй като смятам да си поръчам утре комплект гайковерт M12 FIWF12 с куфар и двете батерии,ще мога да ползвам батериите за друго винтовертче.. Заглеждам се към компактен и мощен 12V Milwaukee..

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: