Ел. инструментите. Консумативи.
ivo_binev - напреднал
И аз мисля да не се е набило нещо.
Последно ползвах удара за да сложа един лампион , със сервдло 4 ли беше , та никакъв проблем.
А за разтвора който бърках - не знам , но в никакъв случай не мога да кажа че се е натоварил или че го е озорило нещо. 3 кофи на половина пълни , през около 30 мин ...
Винаги съм го пазил много , и винаги е почистван след работа.
Надявам де да е нещо елементарно.
Лошото е че го копувах от Германия а вече съм си в България ... сигурно и гаранция няма да мога да ползвам.
Както и да е, дано някой колега помогне с опит.
naster - майстор
Нямам такив симптоми при моя, а вече е отхвърлил бая квадрати пробиване и завинтване, имам го от 9 месеца. Пробиването и ударът се ползват на втората степен на редуктора - опитайте първо там да преместите, а после гривната.

Но като цяло, бъркането с тази машина е издевателство. Бъркам по изключение с перфоратора някоя друга кофа, ако е повече впрягам бетонобъркачката, защото нямам И миксер за сухи смеси.
Kumay - майстор
нед окт 18, 2020 2:40 pmivo_binev написа:
Здравейте!
Имам едно питане относно проблем с винтоверт dewalt dcd 788
Та проблема е с гривната със степените.От 1 до 15 се върти без никакви ядове , от 15 за да превключа в режим “пробиване” , става изключително трудно , а в режим “удар” въобще не става.
Искам да кажа само че винаги е почистван и не съм го напъвал кой знае колко.
Скоро бърках с него две три кофи сух разтвор за зидария , но едва ли може да става дума за претоварване , тъй като си бъркаше без никакъв проблем на първа скорост.
Та някой колега , дали може да ми даде вероятната причина за проблема?
Благодаря!
Има вероятност да си стопил гривната на превключвателя.
ivo_binev - напреднал
Здравейте отново.
Оправи се :)
Прещтраках челюстите на напълно отворено полужение и се оправи.
Вече всичко е наред.
Благодаря за отговорите.
Някой ако има идея какво може да е блокирало ...
palefaced - специалист
Здравейте, изчетох значителна част от темата. Винтоверта ще се ползва основно за домашна работа, за къси винтове в дърво... и монтаж на картон. Предивд че имам Макита 2470... няма да го товаря излишно. Взех предвид цена/качество и се спрях на този модел Dewalt 796 + Tstak, за скрокмната цена = 80 паунда. Поръчах го от ebay.co.uk - търговецъг е с 99.6% рейтинг. Искам да знам дали БГ ре-селър би поел гаранцията ако имам проблем. Благодаря !
Kumay - майстор
пет ное 06, 2020 2:53 pmpalefaced написа:
... Взех предвид цена/качество и се спрях на този модел Dewalt 796 + Tstak, за скрокмната цена = 80 паунда. Поръчах го от ebay.co.uk - търговецъг е с 99.6% рейтинг. Искам да знам дали БГ ре-селър би поел гаранцията ако имам проблем. Благодаря !
За тази цена най-вероятно си взел само боди без батерии и зарядно. Макар, че и за боди в куфар е ниска...
Забрави за гаранция в България на машини закупени от Англия!
palefaced - специалист
Само боди в пакет с Т- стак куфар. Отделно закупих зарядно + 2аh батерия. 128 паунда за всичко общо или около 285 лв + 10 лв доставка до тук.
Virtex - майстор
пет ное 06, 2020 5:47 pmKumay написа:
Забрави за гаранция в България на машини закупени от Англия!
Знам, че е чувствителна тема това, но ... има и друго мнение по въпроса :)
palefaced - специалист
пет ное 06, 2020 7:10 pmVirtex написа:
пет ное 06, 2020 5:47 pmKumay написа:
Забрави за гаранция в България на машини закупени от Англия!
Знам, че е чувствителна тема това, но ... има и друго мнение по въпроса :)
Точно заради това попитах, назад в темата попаднах на мнение, че БГ търговец признава гаранцията... мисля че точно за DeWalt ставаше въпрос. Ще се радвам да споделите опит. Благодаря !
5kof - специалист
Добро утро. Не искам да прозвучи като реклама, но имам питане за ударните акумулаторни винтоверти, предлагани от Kraft Shop. Ще се използва за работа в къщи, без професионални натоварвания. Заглеждам се също и по перфораторите им, за да реша проблем със стойка за гумите в гаража. Още веднъж се извинявам, това не е реклама. Случайно попаднах на сайта им за инструменти. Благодаря за всяко изказано мнение. Лек и успешен ден на всички! :?:

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: