Ел. инструментите. Консумативи.
radius - майстор
Мерси, това за магнита и ph2 го разбрах като обшивах стрехите. Ще имам около 1600 да навия в 2.5 профил, но няма да е тая година. Засега по-скоро за дърво ми трябва, че почвам детска къщичка 3х2м. :toimonster:
Kumay - майстор
пет юни 07, 2019 6:18 pmZEDYCUS написа:
... Искат се само добри битове и да не слагаш магнитен държач, а обикновен. Защото магнита задържа стружките на върха на бита и пречат. Това важи за битове торкс и PH2. Ако самонарезките са шестостен глава задължително държач с магнит.
Или просто ползваш по-дълги битове - 50мм или 90 мм.
ZEDYCUS - майстор
Точно попадение. :partyman: На девалт харесах едни 50мм-ви за импакт. На зор ги взехме от Крез Пазарджик, от 5 бр оцеляха само два. Но са много добри, захващат винта перфектно, не се износват, но ако задържиш повече спусъка като е стегнат винта се счупва върха, но това си е от оператора на винтоверта. :)
nautilus33 - майстор
пет юни 07, 2019 7:33 ammitko64 написа:
пон май 20, 2019 7:06 pmnautilus33 написа:
Някой може ли да каже винтоверт с какъв въртящ момент, т.е. колко Nm, ми трябва за да завия самонарезващ винт за дърво 8х220мм
40Нм винтоверт ще ти свърши работа, пробвано. То зависи от дървото, но в чам се справя. С импакт, обаче е по-удобно, не ти суче ръцете, но гледай да е 18V, че малките на 12 повече чукат, отколкото да завиват такива винтове.
Ами не става, или има някакъв чалъм явно. Опитах с два винтоверта, единият с макс. въртящ момент 48, а другия 72, но не успях. С по-мощният завих винта до средата и до там. Първо ги завивах с една дрелка метабо, но след като почна да пуши се отказах от този начин.

ПП винтовете са самонарезни. От тези, тип ТОрнадо дето ги водят.
PIP - майстор
8mm винт винаги се разпробива, мощен импакт драйвер ще го навие и без разпробиване, но ще се мъчиш и ти и инструмента. Торнадо са серия уж за твърдо (широколистно) дърво и са малко по-добри от хептен менталивите винтове, но са далеч от качествени винтове за дърво. Не знам защо ги наричаш самонарезни.
radius - майстор
Щото отпред имат засечка и ги водят уж самопробивни.
mitko64 - майстор
чет юни 13, 2019 8:01 pmnautilus33 написа:
пет юни 07, 2019 7:33 ammitko64 написа:
пон май 20, 2019 7:06 pmnautilus33 написа:
Някой може ли да каже винтоверт с какъв въртящ момент, т.е. колко Nm, ми трябва за да завия самонарезващ винт за дърво 8х220мм
40Нм винтоверт ще ти свърши работа, пробвано. То зависи от дървото, но в чам се справя. С импакт, обаче е по-удобно, не ти суче ръцете, но гледай да е 18V, че малките на 12 повече чукат, отколкото да завиват такива винтове.
Ами не става, или има някакъв чалъм явно. Опитах с два винтоверта, единият с макс. въртящ момент 48, а другия 72, но не успях. С по-мощният завих винта до средата и до там. Първо ги завивах с една дрелка метабо, но след като почна да пуши се отказах от този начин.

ПП винтовете са самонарезни. От тези, тип ТОрнадо дето ги водят.
Не са точно 8мм. а 7,5 ето такива https://www.tashev-galving.com/076+FSR+ ... FS+Fischer в две чамови греди с такъв винтоверт https://www.lidl-service.com/static/225 ... 394_BG.pdf . Имам и 60Nm, той навива всякакви десетки. Ето едно клипче какво завива 45Nm лидълец и такъв импакт 180Nm .
cholev - майстор
Епа винтовете за директен монтаж са за хващане в бетон и там ясно е написано, че се иска предварителен отвор ф6.5. Дърво (или друго) към бетон, а не дърво към дърво
mitko64 - майстор
пет юни 14, 2019 2:11 pmcholev написа:
Епа винтовете за директен монтаж са за хващане в бетон и там ясно е написано, че се иска предварителен отвор ф6.5. Дърво (или друго) към бетон, а не дърво към дърво
Meне ми е съвсем ясно кое за какво е, но за едни тестове да се ръся за такива големи винтове за дърво, няма как да стане. С каквото съм имал артък, с това съм пробвал въпросния винтоверт 40Nm. Да не би да твърдиш че амо винтовете се завиват с по- малко усилие?
BLUEPUPIL-2 - специалист
Названието на темата Винтоверти е до голяма степен неправилно по отношение на българския и английския език. По логично е наименованието винтовърти от глагола въртя, вместо винтоверти. Това потвърждава и номиналното английско наименование Screwdriver, което се състои от две части, Screw- винт и Drive- задвижвам. В случая, задвижвам с въртеливо движение и приложен натиск- завивам. Driver е нещо като завивачка, която върти винта. Не завивачка която го „верти“. :shock:

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: