Ел. инструментите. Консумативи.
perfect - помощник
пон фев 08, 2021 9:33 amАврораББ написа:
Благодаря perfect , сега ме е яд , че избързах, но в темата настана спам и реших, че никой няма да се включи повече и избързах. Взех едно базово Милуоки на 12 волта , дано се справя горкото. Иначе е лекичко и удобно.
Ако е поръчан по интернет имаш 2 седмици право да го върнеш, а ако е от магазин, мисля че до 1 седмица.

А относно импактите. Има механични и хидравлични - вторите са малко по-тихи но за завиване на винтове в домакинството обикновения винтоверт е истината.
Chefo77 - майстор
пон фев 08, 2021 9:17 pmperfect написа:
Ако е поръчан по интернет имаш 2 седмици право да го върнеш, а ако е от магазин, мисля че до 1 седмица.
От физически магазин няма срок, излезеш ли през касата, не са длъжни да обърнат внимание.
perfect - помощник
пон фев 08, 2021 9:31 pmChefo77 написа:
пон фев 08, 2021 9:17 pmperfect написа:
Ако е поръчан по интернет имаш 2 седмици право да го върнеш, а ако е от магазин, мисля че до 1 седмица.
От физически магазин няма срок, излезеш ли през касата, не са длъжни да обърнат внимание.
Прав си! Разбира се, няма пречка да опитаме да върнем или заменим стоката. Има търговци, които в рамките на добрата търговска практика, приемат обратно изправни стоки, съгласяват се да ги заменят или да върнат платената цена. Те, обаче, нямат законово задължение да го направят и подобно действие би било акт на добра воля от тяхна страна. Аз до сега не съм попадал на такива които да ми откажат.
israeli - специалист
Какво Ви е мнението за тези две машинки?
Гледам, че едната е с безчетков мотор, дали ще е по добрия избор?

https://emagbg.page.link/6Uipf9NhwQjJx3Cx9

И този модел:

https://emagbg.page.link/PCnQ5ZjB2MNestwn6

Трябва ми ударна бормашина, че моят стар перфоратор Hitachi, си замина.
Buliviv - специалист
Писна ми от кръговрата на различни марки машини, неработещи комплекти, зарядни и батерии.
Решил съм ще минавам на LTX серията на Макита и ще уеднаквявам.
Хем батерии, колкото щеш, хем взаимнозаменяемост, хем ремонтопригодност и намиране на резервни части.
Та на въпроса - верта горе долу съм го избрал - DDF 482, но за импакта имам чудене. Каква е разликата и евентуално препоръки, плюсове и минуси между DTD 152 Z и DTD 156Z.
До сега импакти съм ползвал само куче марка и нямам добра база са сравнение.
ZEDYCUS - майстор
Вземи си по стария модел ДТД 146, за няколко години интензивна работа съм сменял един път спусък, един път ротор. Четки много пъти. Toва на служебният, на личния нищо не бях пипал, но съм работил по рядко и по лека работа с мебели, служебния само с болтове,гайки и самонарезни и пробивни винтове. Много удобен, лек и компактен импакт. Ако работиш рядко и хоби си вземи батерии 3 ачаса, по бързо се зареждат спрямо другите 4, 5, 6 ачаса. Освен ако не смяташ да надграждаш с други машинки от серията. Тогава залагай на по големите, щото някои модели си дърпат доста ток, като ъглошлайфи и циркуляри.
Към другите нямам поглед, 152 е май същият визията е малко по друга. Не съм сравнявал обороти и данни, щото не ми се е налагало.
nikolson - майстор
DTD146 вече не се произвежда. Ако ще купуваш две машини, има готови комплекти, които са по-сгодни. Ти кажи бюджет, ще ти намеря най-доброто за парите.
Buliviv - специалист
ср мар 17, 2021 9:20 pmnikolson написа:
DTD146 вече не се произвежда. Ако ще купуваш две машини, има готови комплекти, които са по-сгодни. Ти кажи бюджет, ще ти намеря най-доброто за парите.
Ами и аз така мислех, а и мои познати също предлагат определени модели, но се оказа, че в момента при един търговец тече промоция / да не правя излишна реклама/и цените нямат аналог. Та в тази промоция по - изгодно е да се вземат отделно.
PIP - майстор
Гледай да са с безчеткови мотори.
nikolson - майстор
Хората пропускат, че комплектите са с куфар/чанта.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: