Ел. инструментите. Консумативи.
naster - майстор
вт мар 03, 2020 9:18 pmleonardeca написа:
Здравейте, имам нужда от нов винтоверт и от доста време не мога да се спра на модел. Бюджета ми е 200-300лв и ще го ползвам основно за сглобяване на мебели и разпробиване на отвори в ПДЧ и дърво. Изключил съм Бош като вариант. Последно се чудя на тези:
За такъв бюджет бих погледнал безчетковите и малко по-мощни. Сега няма много промоции в Англия, но... този, който аз си купих през януари беше за 218 лв с безчетков мотор, 65Нм, 2Ач батерия, куфар и безплатна доставка. Да не излезе, че рекламирам определена марка, но определено съм fanboy, а и от Ваша страна не видях предпочитание към само една марка заради универсална система батерии, куфари и т.н.
leonardeca - помощник
ср мар 04, 2020 10:19 amnaster написа:
вт мар 03, 2020 9:18 pmleonardeca написа:
Здравейте, имам нужда от нов винтоверт и от доста време не мога да се спра на модел. Бюджета ми е 200-300лв и ще го ползвам основно за сглобяване на мебели и разпробиване на отвори в ПДЧ и дърво. Изключил съм Бош като вариант. Последно се чудя на тези:
За такъв бюджет бих погледнал безчетковите и малко по-мощни. Сега няма много промоции в Англия, но... този, който аз си купих през януари беше за 218 лв с безчетков мотор, 65Нм, 2Ач батерия, куфар и безплатна доставка. Да не излезе, че рекламирам определена марка, но определено съм fanboy, а и от Ваша страна не видях предпочитание към само една марка заради универсална система батерии, куфари и т.н.
Безчетков за под 300лв надали, особено над средния клас към, който съм се насочил. Споделил съм 3 винтоверт 2 от които Метабо и един Макита. Всеки би предпочел Макитата, но мен ме привлича визуално и мисля, че е по умалено Метабото. Двуомя се само между малкото 10.8V и 34Nm и по-голямото 18V и 48Nm. За малкото срещам страшно добри отзиви, както и тук във форума, но ми се ще нещо малко по-мощно. Основния въпрос е дали голямото Метабо е също толкова качествено, като малкото.
leonardeca - помощник
Похвалиха ми и това:

Съблазняваща е функцията на чупещия патронник, в БГ се намира за около 280лв с една батерия.
miliad - майстор
Ето ти универсален съвет. Оня Worx не го мисли.Ако ти е втори или трети винтоверт, може би.
За първи винтоверт си вземи нещо на 18V или поне 14,4V с две батерии..За мебели до 2Ah е достатъ4но. Желателно с по-високи обороти на пробиване.Марка по желание-тук гледаш куфари, възможност за надграждене на комплекта акумулаторни машини според бъдещото ти развитие.
Като допълваща машина си вземи една малка бормашина от типа http://sparky.eu/bg/powertools/drills-a ... 2e-hd.html.
Това като стартов пакет за сглобяване на мебели е достатъ4но.
За монтажи оба4е иска още машини.
Защо го казвам това: Работя с няколко винтоверта, разли4ни марки-и евтини и скъпи, разли4ни волтажи, разли4ни Ah. Успял съм да си направя някой изводи за себе си и основния е, 4е 100% универсална машина няма.
пишман_майстор - майстор
За сглобяване ще върши работа 12 волтов малък винтоверт. За пробиване обаче се искат обороти . Не всички на 12 волта са подходящи .
zz_stefanov - майстор
Замислял ли си се за две машинки. За профи дейност ли тие.
Правих си шкафовете с две налични машинки, няма я досадата да се сменя свредло с бит непрекъснато.
И сега понякога ми се иска да хвърля личния да прави компания на служебния в колата :)
leonardeca - помощник
ср мар 04, 2020 6:30 pmzz_stefanov написа:
Замислял ли си се за две машинки. За профи дейност ли тие.
Правих си шкафовете с две налични машинки, няма я досадата да се сменя свредло с бит непрекъснато.
И сега понякога ми се иска да хвърля личния да прави компания на служебния в колата :)
Правенето на мебели ми е хоби за вкъщи и за приятели, на въпроса за двете машинки:случвало се е и по 3 едновременно да ползвам, една от които винтоверт. Въпросния винтоверт "умря" и искам да го заместя с нещо малко по качествено-беше скил.
wanderer - специалист
ср мар 04, 2020 6:30 pmzz_stefanov написа:
Правих си шкафовете с две налични машинки, няма я досадата да се сменя свредло с бит непрекъснато.
  • Това е единствената причина поради която разкарах малкият метабо пауърмакс за което е споменал питащия, и си взех импакт и як винтоверт, който приоритетно ползвам като бормашина....но все още ми липсва метабото :-D Но както е казано по горе - универсален винтоверт няма, и приоритетите и бюджета ще определят избора.
leonardeca - помощник
ср мар 04, 2020 4:20 pmmiliad написа:
Ето ти универсален съвет. Оня Worx не го мисли.Ако ти е втори или трети винтоверт, може би.
За първи винтоверт си вземи нещо на 18V или поне 14,4V с две батерии..За мебели до 2Ah е достатъ4но. Желателно с по-високи обороти на пробиване.Марка по желание-тук гледаш куфари, възможност за надграждене на комплекта акумулаторни машини според бъдещото ти развитие.
Като допълваща машина си вземи една малка бормашина от типа http://sparky.eu/bg/powertools/drills-a ... 2e-hd.html.
Това като стартов пакет за сглобяване на мебели е достатъ4но.
За монтажи оба4е иска още машини.
Защо го казвам това: Работя с няколко винтоверта, разли4ни марки-и евтини и скъпи, разли4ни волтажи, разли4ни Ah. Успял съм да си направя някой изводи за себе си и основния е, 4е 100% универсална машина няма.
Благодаря ти, доста ценен коментар =D>, насочва ме към 18V метабо от списъка ми. Иначе правя мебели от десетина години. За допълващи машини имам две бормашини-един зелен бош и един Скил.
Chefo77 - майстор
Да сглобяваш мебели, еле вкъщи, с 18 волтова машина си ми звучи като тормоз. Според мен комбинация верт + импакт на Метабо (не зная защо отхвърляш Бош, и си знаеш) или на Макита ще са ти перфектни.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: