Ел. инструментите. Консумативи.
Kumay - майстор
чет мар 24, 2022 1:37 amprascho написа:
Той сигурно няма представа какъв квартален клекшоп е въпросния. В групата на червените имаше мнение, че искал комисионна от 100лв за да мине машина в гаранция през него.
Не беше мнение, а реалност! Понеже няма частта за ремонта, сервиза заменя машината с нова. "Търговеца" решава да изкара едни бързи пари и се обажда на клиента да му поиска 100 лв за да му даде нова машина. Вдигна се шум, клиента освен нова машина без да доплаща получи и подарък от вносителя. Тариката след това отрича в телефонен разговор с клиента, че имало такова нещо...
Та внимавайте откъде пазарувате, че има и такива "търговци":

Прикачен файл

275925735_1665395390470648_6031663584270678956_n.jpg
vencil - специалист
ср мар 23, 2022 9:36 pmChefo77 написа:
От Орешков - НИЩО!!!
Не знаех че е кахърен този, ще го имам на предвид :) . По скоро офертата ми излезе преди други и за това дадох нея, иначе го има и на други места https://tashev-galving.com/product/004- ... gdr-120-li от тук съм пазарил и не съм оставал разочарован.

Иначе това видео ме разколеба, първоначалната ми идея беше че ще получа нещо с 3+ повече сила спрямо моят GSB 12V-30 (30Nm срещу 110Nm) но май нещата не са такива каквито си ги представях. GSB 12V-30 фактически не е никак слаб, самият аз бях доста приятно изненадан от силата му м/и нямах такива очаквания докато не започнах да го използвам.

Сега наясно съм за начина на работа при двата типа и в случая основната разлика е само в усукващият момент който се предава на китката (при продължителна работа определено гайковерта е с предимство) но освен това очаквах доста повече сила .....
Така че ако все пак реша да си взема гайковерт то в моят случай по практичният вариант е GDR 120-Li поне ще имам допълнителни 2 батерии и зарядно че като им гледам цените в бъдеще (ако се наложи де а то няма как да не се наложи) реално самият гайковерт ще ми е почти без пари.
Ще помисля още малко (до колкото ми си отдава :lol: ), преди време по скоро имах желание за Parkside Performance 226 Nm ама те повече от година не са ги пускали а и като знам какви битки са и дали изобщо ще успея да се добера до тях не съм сигурен дали си струва изобщо да се опитвам да се сдобия с него.
prascho - майстор
Идеята да поддържаш акумулаторна батерийна система (зарядно + батерии) на определен производител е да купуваш само машинки ("бодита") т.е една две батерии, които да бъдат ползвани на няколко машини.

Ти си склонен да закупиш нов комплект с батерии, но с по-нисък клас машина с мисълта, че печелиш батерии... На мен ми се виждат двата модела леко слабички и само с две степени на контрол..., т.е за ниски усилия ще е по труден контрола. Там разбира се може да ползваш наличния винтоверт (пример мебели от ПДЧ). Ако ще купуваш готов комплект, може да видиш какво предлагат и други производители в този клас: Dew..., Ein... Лично бих избрал безчеткова (по-нов модел) пред четкова машина.
vencil - специалист
чет мар 24, 2022 12:39 pmprascho написа:
Идеята да поддържаш акумулаторна батерийна система (зарядно + батерии) на определен производител е да купуваш само машинки ("бодита") т.е една две батерии, които да бъдат ползвани на няколко машини.
Няма как да не се съглася с теб, такава ми беше първоначалната идея когато си купих GSB 12V-30. Търсих нещо хем да е малко и удобно хем да е с прилична мощност и в последствие ако ми трябва да си взема само боди, съдейки по винтоверта тази серия от инструменти на Бош си е достатъчно читава за домашни (хоби) работи. Така че GDR 12V-110 едва ли би ме предал в работата за която бих го използвал реално. Опитвам се да се сетя колко пъти в живота ми се е налагало да завивам видии по-дебели от 8 мм. , че то май 90% от видиите ми ще се вместят в до 6 мм.

Така че си абсолютно прав вместо да се правя на Бай Ганьо и да трупам батерии и зарядни по правилно е да си взема по-новият и с безчетков двигател модел и да си върша работата, а там където ще е слабичък има ръчни инструменти.
prascho - майстор
Тук има някакво сравнение за отделните модели на 12V импакти и един гайковерт... Доколкото стоплих 105 е практически втора степен на 110. Една и съща машина, но при 110 модела са добавили още една степен (първа). Прави впечатление, че при тези модели на Бош е необходимо ринга на захвата да го придърпваш напред при слагане на съответния накрайник. При червените това не е необходимо. Придърпването е само при сваляне на накрайника. Но това е по-скоро до навик, свиква се....

vencil - специалист
Почти бях поръчал GDR 12V-110 но реших да отделя още 1-2 часа в четене на мнения и зяпане на клипчета и .... В крайна сметка стигнах до заключението че любимеца на хората е GDR 12V-105, даже попаднах на няколко човека които притежават и двата модела и те са по скоро за 105 въпреки че и 110 им харесва. А от това което изгледах като сравнения фактически единствено GDR 12V-105 въпреки по-малкият си размер абсолютно не отстъпи на Milwaukee 12v от неговият клас, бяха си абсолютно равностойни. При безчетковите Milwaukee си беше доста над Боша но и си е по-мощен де.


И накрая един определено изтормозен модел ме убеди че това ще е :) , и спестих 60лв :wink: .


Мерака голяма работа че днес като пристигна взех няколко види като най-големите които открих в къщи бяха 6х80мм.
Изображение
и в/у една голяма стара букова цепеница го пробвах да видя що за чудо е това. Оставаха сигурно 2-4 мм. да се завие да край и изведнъж олекна и започна да се върти бързо и безшумно, първо си помислих че камъкът се е счупил щото ползвах някакъв от комплект за отвертки ама с изненада установих че винта се е скъсал там където свършва резбата :? С друг винт и в чамова греда все едно винтче за гипсокартон завивам. Определено не очаквах че 6мм. винт ще го скъса, да не може да го завие да ама да го скъса чак :?.

Я някой специалист да се изкаже за бързите зарядни устройства в моят случай GAL 12V-40 https://www.bosch-professional.com/bg/b ... 38-ocs-ac/ с ток на заряд 4,0 A това няма ли да скапе по бързо батериите, като че ли много ми се виждат тези 4A за 2 амперови батерии :? , не е ли по-добре някакво с по-малък ток на заряд, 1 или 2 ампера примерно на мен лично не ми е приоритет бързият заряд просто не ми е необходим.
пишман_майстор - майстор
Бавното зареждане повече щади батерията. Циклите нарастват и батерията е една идея с повече ток след такъв заряд, позволява малко повече време за работа ( около 10% отгоре сравнено с батерия заредена с бърз заряд ) . Бързите зарядни пестят време за заряд , особено подходящи за високоразрядни батерии или такива с по-голям капацитет , примерно 8 или 12 Ач .
radius - майстор
Като толкова хвалим импактите, нека да кажем, че тракат ужасно силно. Специално си купих антифони.
Chefo77 - майстор
Много пък ти е изнежен слухът ... :lol:
пишман_майстор - майстор
вт мар 29, 2022 10:06 pmradius написа:
Като толкова хвалим импактите, нека да кажем, че тракат ужасно силно. Специално си купих антифони.
Преди време съм го споделял това и , че не ги долюбвам много.
Решението ми беше тогава яки вертове и никакви проблеми и с много дълги и дебели винтове.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: