Ел. инструментите. Консумативи.
vesodimov - специалист
вт юни 23, 2020 10:20 amstefanjor написа:
вт юни 23, 2020 9:46 amvesodimov написа:
Или е някакво менте ?
Тук ще намериш много отговори: viewtopic.php?f=54&t=45192&start=110
Темата за ментетата я намерих малко след като написах предното. Нещо, де. Просто се подведох от други мнения, че често си струва да се вземе техника втора ръка, вместо нова. Но това важи за хора, които разберат от съответната техника. За лаици като мен остава покупката от магазин, или съвет от потребители от форуми.
naster - майстор
Важно е какъв е бюджета. И аз ползвам само за домашно, не ми изкарва парите, но имам с него пробиване и навиване 70м2 облицовани стрехи, 10м2 дървена веранда, 60м2 сух под с греди и осб и 60м вентилация.. Дебнат се промоции по английските сайтове за хубави машини на неприлично ниски цени.
vesodimov - специалист
вт юни 23, 2020 11:12 amnaster написа:
Важно е какъв е бюджета. И аз ползвам само за домашно, не ми изкарва парите, но имам с него пробиване и навиване 70м2 облицовани стрехи, 10м2 дървена веранда, 60м2 сух под с греди и осб и 60м вентилация.. Дебнат се промоции по английските сайтове за хубави машини на неприлично ниски цени.
Бюджета ... мах 100 лв. Имам един Green Tools от близо 10 години. Не е мръднала батерията. А се ползва веднъж на 2 месеца за по 2 видийки. Ама батерияти си държи. Пу пу ... то май з атази употреба каквото и да взема, все ще върши работа.
naster - майстор
Ако се зарежда след, а не преди употреба, за да престоява заредена, ще кара повече.
rossenboy - специалист
Такаааа. Здравейте колеги. Пиша вече тук, понеже колегите от другата тема ме насочиха (умрял винтоверт Parkside 18 v B1) и неусетни и нежелано за мен стана време да си купя нов винтоверт. От въпросния винтоверт съм си доволен, ползва се любителски по къщни ремонти ( гипсокартон, дупки тук там) и понеже не съм работил с по-хубави няма и как да направя разлика. Сега ще трябва нов да купувам и търся съвет - нещо с литиева батерия, средно като мощност (не знам 12 В дали са сравними като мошност с 18 и 20 В), с две скорости, добре е да има и удар (някой дюбел в банята да сложиш си е удобство). Дали има разлика между китайските китайски и марковите китайски - да дам 60-80 лв за китайски китайски или 150-170 за марков китайски или да изчакам да се появи Parkside в Лидъл (не се знае кога). За сега съм хвърлил око на това https://www.emag.bg/akumulatorna-bormas ... ction=view, като цена ме устройва, ако става за непретенциозни потребители направо да го отнасям?
vesodimov - специалист
пон юни 29, 2020 2:45 pmrossenboy написа:
Такаааа. Здравейте колеги. Пиша вече тук, понеже колегите от другата тема ме насочиха (умрял винтоверт Parkside 18 v B1) и неусетни и нежелано за мен стана време да си купя нов винтоверт. От въпросния винтоверт съм си доволен, ползва се любителски по къщни ремонти ( гипсокартон, дупки тук там) и понеже не съм работил с по-хубави няма и как да направя разлика. Сега ще трябва нов да купувам и търся съвет - нещо с литиева батерия, средно като мощност (не знам 12 В дали са сравними като мошност с 18 и 20 В), с две скорости, добре е да има и удар (някой дюбел в банята да сложиш си е удобство). Дали има разлика между китайските китайски и марковите китайски - да дам 60-80 лв за китайски китайски или 150-170 за марков китайски или да изчакам да се появи Parkside в Лидъл (не се знае кога). За сега съм хвърлил око на това https://www.emag.bg/akumulatorna-bormas ... ction=view, като цена ме устройва, ако става за непретенциозни потребители направо да го отнасям?
В момента същия е на промоция / втора батерия подарък / в Практикер за 119 лв. ЦЪК
naster - майстор
https://www.screwfix.com/p/dewalt-dcd77 ... rill/268fx

280 лева, ако не са Ви много и 5-10 лева за доставка до България с някоя от фирмите. Идва с 2х2Ач батерии, безчетков с удар. Жалко, че заради К19 нямат доставка до България безплатно. Много сполучлив, ако искате един единствен инструмент.
vesodimov - специалист
пон юни 29, 2020 4:16 pmnaster написа:
https://www.screwfix.com/p/dewalt-dcd77 ... rill/268fx

280 лева, ако не са Ви много и 5-10 лева за доставка до България с някоя от фирмите. Идва с 2х2Ач батерии, безчетков с удар. Жалко, че заради К19 нямат доставка до България безплатно. Много сполучлив, ако искате един единствен инструмент.
Подобен е на промоция в момента. Преди два дни си го взех. Но не е ударен. ЦЪК
naster - майстор
Подобен, но с четков мотор, 50% по-малко нютонметри (65 с/у 42), без удар и с 1.3Ачасови батерии.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: