Ел. инструментите. Консумативи.
nautilus33 - майстор
Ето такива са ми винтовете. тези, които успях да навия с дрелката ги завих без да разпробивам отвор предварително.

Изображение
PIP - майстор
Повечето винтове за дърво са с подобен дизайн, върха да тръгва по-лесно без да го държиш и опашката с обратна 'резба', за да по-лесно изваждане да не превърти. Най-важното качеството на винтовете е в материала, а не в модела. Ако е за малко бройки разпробивай, ако не купувай импакт драйвер с над 140нютона, вече поевтиняха.
radius - майстор
Опашката не е с обратна резба, а със същата с много голяма стъпка,почти надлъжно. Това е против саморазвиване, а не за лесно вадене! И върха не е за да тръгне по-лесно в началото, а да е по-лесно до края.
moimoimoi - майстор
Клипа на mitko64 е по скоро с рекламна цел, те и повечето такива клипчета са нагласени така да се каже.не е ясно доколко са разпробити отворите, а такива определено има, доколко е твърдо и изсъхнало дървото?
лично аз съм завивал винт за директен монтаж/около 300броя/ 7,5х202мм в чам/средноизсъхнал материал без да разпробивам отвор и имах 3-4 случая да скъсам винта,както и накрайника за тях макар да беше BOSCH. марката на винтовера е DEWALT ,мисля с около 85нм
mitko64 - майстор
вт юли 30, 2019 8:51 ammoimoimoi написа:
Клипа на mitko64 е по скоро с рекламна цел, те и повечето такива клипчета са нагласени така да се каже.не е ясно доколко са разпробити отворите, а такива определено има, доколко е твърдо и изсъхнало дървото?
лично аз съм завивал винт за директен монтаж/около 300броя/ 7,5х202мм в чам/средноизсъхнал материал без да разпробивам отвор и имах 3-4 случая да скъсам винта,както и накрайника за тях макар да беше BOSCH. марката на винтовера е DEWALT ,мисля с около 85нм
Като твърдиш за за рекламните цели, имаш ли някоя от двете машини от клипа? Тествал ли си я? Защото аз имам импакта вече две години и знам какво завива и развива. Сега ако си набарал чвор, нещата стават сложни. Аз твърдя, най сериозно че винтове за директен монтаж 202мм. ги завива в чам(импактът), без разпробиване, без да се замисля.
Същото твърдя и за по- слаб витоверт(лидълски кабелния) 40Nm , пробвано. Пробвай и дай мнение!
hidrazin - майстор
Мите, не ни занимавай с лидълски таш...аци за аматьори.
Всеизвестен факт е че лидълските УнсрУменти са аналог на нашенския Райдер.
И една тайна - никой професионалист не ги използва.
Също не използва зелен Бош. Ако въобще реши да използва Бош де.
:partyman:
P.S. А клипа си е платена реклама.
Трябва да си мноо залюхан за да не го разбереш.
Ай ся наздраве и чао!!!
mitko64 - майстор
вт юли 30, 2019 9:58 pmhidrazin написа:
Мите, не ни занимавай с лидълски таш...аци за аматьори.
Всеизвестен факт е че лидълските УнсрУменти са аналог на нашенския Райдер.
И една тайна - никой професионалист не ги използва.
Също не използва зелен Бош. Ако въобще реши да използва Бош де.
:partyman:
P.S. А клипа си е платена реклама.
Трябва да си мноо залюхан за да не го разбереш.
Ай ся наздраве и чао!!!
Не става въпрос за реклама, като пробваш- коментирай. Има и други форуми, прочети нещо за въпросните модели.
Не е такъв проблем, веднъж се прежалваш, плащаш, три месеца пробваш, гърчиш, изнасилваш, връщаш(не ми хареса), вземаш си мангизите и аз доволен. А за Бош(син) не искам да коментирам, няма такава измама за 350лева, където ми я спретнаха ТръТкови.
Цялата работа тъгъна от питане винт 8Х220 с колко Nm ще се завие в чам. Ако си пробвал дай съвет.Аз съм пробвал сходен и дадох коментар(на 198стр)
).
hidrazin - майстор
Пробвано - нивгъш повече.
Нямам време да се занимавам с аматьорски и китайски простотии.
Но инче стават за домашна и непрофесионална работа.
Дуп, чук, плас, върт ... и в кашона до следващата година.
:partyman:
mitko64 - майстор
Като пробваш-коментирай. Другото е съчинение по картинка.
radius - майстор
Да ти пратя един чам, черен бор, дето тече смола от него да пробваш. Като го режеш все едно чеп режеш.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: