• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 276
Ел. инструментите. Консумативи.
krakalski - специалист
И у мен остана съмнение за манипулация (различен заряд).Все пак не вярвам да са се изложили толкова.
AEG BS12C2.................- 12V/25-?? Nm/1.5Аh,
Bosch GSR10.8-2-Li......-10.8V/30-13 Nm/1.3Ah
Hitachi DS10DFL...........-12V/34-22 Nm/1.5Ah
Kress 108 AS................-10.8/20-6 Nm/1.3Ah
Makita DF330DWLE......-10.8/24-14 Nm/1.3Ah
С изключение на Hitachi-то за другите резултати има обяснение.
Впрочем регистрирах се за да получа помощ при избора между ударен гайковерт (impact driver-Makita TD090DWE) и винтоверт (drill driver-Makita DF330DWLE). Кое е по-универсално за домашни условия.
EDI - майстор
Аз имам DF330, за дома върши добра работа.Машинката е прилична, но си е слабичка, съмнявам се, че достига усилието по спецификация.Иначе, до 4-5 мм къси видии, /до 40-45 мм/, няма проблеми, но с по-големи глави се мъчи, не може да ги вкара в дървото.Зарядното зарежда бързо и акумулатора е готов преди да се изтощи другия.Само цената сега е прекалено висока за това ,което купуваш.Бих ти препоръчал да си вземеш един син БОШ 12-2, с 2 никел-кадмиеви батерии 12 в/1,5А.Сега е към 230-240 лева.Зарежда батериите за час и нещо.И него го имам, определено е по-добър от 330.Вече 3 години работи без никакъв проблем - направи цял покрив, цял етаж от вилата и много други работи.
krakalski - специалист
Мерси EDI така се отговаря ,а не като професор "Може и това ама може и онова".Все пак impact driver-а или drill driver-а? Или мултитула на AEG с дрелката.
EDI - майстор
Висока е според мен цената за това, което купуваш, така, че нито едното, нито другото.DF330 в момента е 390 лева, аз го взех за 280 преди година и половина, и честно казано, не бих го купил, ако го бях пипнат и видял преди това.Между другото, тези дни го отварях, ел.двигателя е китайски, чукнах в ГУГЪЛ-а, да видя нещо за него и се оказа, че няма нищо, такава комбинация на букви и цифри не съществува.Вземи си БОШ-а, който ти посочих.Най-добре е според мен, когато си купуваш подобна машина, да можеш да пипнеш, да видиш машината и да я пробваш на място.
krakalski - специалист
Защо харесвам AEG:
http://vbox7.com/play:0b5213b3&start=18&r=emb
Makita DWE (Makita DWLE е с добавен фенер в комплекта).
За AEG ми дадоха добра цена (Бг фирма доставчик):
За AEG BSS12C-339лв. с ДДС
AEG BS12C2-306лв. с ДДС
Кракалски, защо не си вземеш и двете макити от амириканския "eBay"?Вероятно ще ги намериш някъде за около 150 долара.Доставката е между 40 и 50.Дори и да платиш ДДС щети излезе под 240 долара.
krakalski - специалист
Американците всъщност са "китайци".
Вече си избрах MAKITA 10.8v DF030DWE или TD090DWE. ':?'. HELP ME.
Изборът ми е поради:
1.Еднаквия стандарт (Бг/Герм) на ел. захранване.
2.Сервизна база в Бг.
3.Че са произведени в Япония (батериите със сигурност).
4.Комплекта е в КУФАР + кутия за битове/свредла + кобур за колан.
5.Мога да допълвам с голи инструменти 10.8v
6.Допълнително ще си поръчам 1/4" универсални (за всички материали) свредла.
Впрочем това видео е доста показателно са възможностите на универсалните свредла.
Има руски сайт само за ел/акум инструменти. Нарочно съм го настроил на страницата(гледай най-отдолу и следващата страница) в която руснаците са правили тестове на 10.8v/12v машини, които май доказват видеото с теста за пробиване.
Впрочем там е засегната темата с живота на батериите. Общото мнение е че живота на литиевите независимо от циклите на зареждане е 3г, като също така твърдят че тези направени в Япония са по-държеливи от китайските.
Кой с каква машина работи тук.
Държа да покажа и този комплект AEG, но ме е страх че липсва сервиз на AEG.
Към MITKO64 елементите са по 1.2V.
Дано не съм бил досаден.
Kumay - майстор
Мисля, че DF030DWE ще ти върши по-добра работа!
А освен това в България вече е на промо цена - 299,00 с ДДС и с три години гаранция!
mitko64 - майстор
Благодаря за пояснението!
krakalski - специалист
Бих си я взел от България, но никъде не намерих сведения за окомплектовката, а и не намерих свредла ALLMAT с 1/4" шестограмна глава. Няма да се учудя ако нашите "търговци" са си спестили кобура и кутията. Впрочем в ELEKTRON.BG са написали че комплекта включва и бърз патронник SSBF 0.8 ÷ 10 mm, ама мисля че това е грешка, нашите са хитреци и няма да се изработят.
Впрочем това с цените е много тъжна тема.
Последна промяна от krakalski на ср ное 24, 2010 10:54 am, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 276

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: