Ел. инструментите. Консумативи.
Kumay - майстор
ср ное 15, 2023 10:17 pmwinger написа:
... Имах м12, но електрония прекъсвач много не ми харесваше. Предпочитам механичен.
При M12 FPD2 върнаха механичния съединител. Този месец има добри оферти.
winger - специалист
ср ное 15, 2023 10:33 pmKumay написа:
ср ное 15, 2023 10:17 pmwinger написа:
... Имах м12, но електрония прекъсвач много не ми харесваше. Предпочитам механичен.
При M12 FPD2 върнаха механичния съединител. Този месец има добри оферти.
Може ли линк към конкретния модел с механичен съединител?
Благодаря

Сега гледах 1 видео на Milwaukee M18CBLPD и пича показваше как е хлабава батерията и при тях. Не чак толкова де...
Може и да има някаква идея, знам ли... Мен ме дразни :D
Последна промяна от winger на ср ное 15, 2023 10:46 pm, променено общо 1 път.
Kumay - майстор
ср ное 15, 2023 10:44 pmwinger написа:
ср ное 15, 2023 10:33 pmKumay написа:
ср ное 15, 2023 10:17 pmwinger написа:
... Имах м12, но електрония прекъсвач много не ми харесваше. Предпочитам механичен.
При M12 FPD2 върнаха механичния съединител. Този месец има добри оферти.
Може ли линк към конкретния модел с механичен съединител?
Благодаря
https://technotools.bg/milwaukee-m12-fp ... 45-nm.html
prascho - майстор
Аз имам това, бива :). Същественото е за какво ще го ползваш....

https://technotools.bg/milwaukee-m18-fp ... 35-nm.html
Chefo77 - майстор
ср ное 15, 2023 10:17 pmwinger написа:

Точно гледах Makita ddf485 само че.
https://bashmaistora.bg/akumulatoren-vi ... 67074.html
Същото, но без удара. Не ми трябва ударна. Но пък и предпочитам 2аh батерии, 3-ките са топузки вече :D (много претенции, да)
Този май е като моя. Удобна машинка, безчеткова - нямам оплаквания, но аз не го и чупя от работа.
winger - специалист
ср ное 15, 2023 11:38 pmprascho написа:
Аз имам това, бива :). Същественото е за какво ще го ползваш....

https://technotools.bg/milwaukee-m18-fp ... 35-nm.html
Работа с дърво. Всякаква.
Дървени конструкции, мебели, сглобки, ламперии, дюшеме и т.н.
Импакт съм пробвал, не ми върши работа, освен за конструкции, но пък трака да си ибе...
90% от случайте първо си разпробивам и после винтя. Компактността също е важна
Кумай ми нагласи вариант с https://technotools.bg/milwaukee-m12-fp ... 45-nm.html и зарядно и 2 батерии и ми стъпва колкото dewalt-a общо взето.
Не ми трябва удара, но в момента вариант с безударното м12 няма, уви.
Макитата е симпатична, ама 3ah са ми малко топузчета. При м12-ката е доста по-компактно, дори с 4ah.
Chefo77 - майстор
Към това, което си избрал (много добър избор, между другото), закачи и импактче от същата серия. Не зная от какъв импакт си разочарован, но това е невероятна машинка. За декинг, дюшеме, конструкции и т.н. ... за всичко, което иска винтове над 15 мм, е по-добър вариант. Откакто работя с омпакт, вертовете са ми само за пробиване - за нищо друго.
prascho - майстор
Ако взимаш M12 FPD2, бих ти препоръчал да вземеш една батерия от 4/5/6 Аh, отколкото две батерии по 2 Ah. Тези 46 Nm ще ги постигнеш от 4Ah нагоре. Предполагам за мебели ще ти свърши работа. За дървени конструкции и дюшеме може да довземеш импакта М12 FID/2 (само боди) по натам...

M18 FPD2 с 3 Ah high output батерия не е толкова тежка.

П.П. За домашно ползване една батерия на машина е приемливо. Аз съм така.

M12 FID е 760гр. За навиване на винтове в ПДЧ е чудесен. С батерия е под кило. Така наречения чук „тракане” се включва рядко в последна фаза при навиване в ПДЧ, дървото е дори по-меко.
winger - специалист
чет ное 16, 2023 5:44 pmprascho написа:
Ако взимаш M12 FPD2, бих ти препоръчал да вземеш една батерия от 4/5/6 Аh, отколкото две батерии по 2 Ah. Тези 46 Nm ще ги постигнеш от 4Ah нагоре. Предполагам за мебели ще ти свърши работа. За дървени конструкции и дюшеме може да довземеш импакта М12 FID/2 (само боди) по натам...

M18 FPD2 с 3 Ah high output батерия не е толкова тежка.

П.П. За домашно ползване една батерия на машина е приемливо. Аз съм така.

M12 FID е 760гр. За навиване на винтове в ПДЧ е чудесен. С батерия е под кило. Така наречения чук „тракане” се включва рядко в последна фаза при навиване в ПДЧ, дървото е дори по-меко.
Да, една 2аh и една 4ah, и аз така го виждам. И по-натам евентуално импакт, само боди.
За някои по-деликатни неща, направо си ползвам винтоверта на позиция 1, на съединителя/прекъсвача (както се казва). Особено ако има да се навият много такива винтове е голямо удобство. Нагласям си го и не го мисля, само ги шия :D

Chefo77 написа:
Към това, което си избрал (много добър избор, между другото), закачи и импактче от същата серия. Не зная от какъв импакт си разочарован, но това е невероятна машинка. За декинг, дюшеме, конструкции и т.н. ... за всичко, което иска винтове над 15 мм, е по-добър вариант. Откакто работя с омпакт, вертовете са ми само за пробиване - за нищо друго.
Ми пробвал съм с 1 импакт, освен, че беше много мощен, скъса винтове (ако дървеото е много твърдо), счупих 2-3 бита :D, наду ми се главата и някакси се отказах. Половин ден съм ползвал хаха, втори шанс не съм давал все още.
Може да споделиш предимствата, освен че е компактен и мощен
Chefo77 - майстор
Ами ... компактен, мощен, удобен (главата на винта е по-близо до китката, отколкото при верта и контролът е по-добър), навива супербързо (3300 оборота по спомен), и буквално не яде батерията. Ако имаш различни винтове, изискващи използването на различни накрайници, смяната е в пъти по-бърза и удобна. Говоря за цели битове, не за удължител с бит, където само вадиш и слагаш. Аз до такава степен съм свикнал с малкото Milwaukee, че 18 волтовата Макита я вадя само за големи винтове, и то когато ми трябва втори импакт (примерно завинтвам с T20 и T25).
За трошенето - битовете са били калпави, вече не са скъпи по-устойчивите на удар. И, ако забелязваш, аз коментирам точно определена машина - голямото Milwaukee на колегата например, не искам да го виждам - то е точно каквото описваш ти - голямо, грубо, супермощно и къса винтовете за части от секундата. Преди много години едни образи ми скъсаха нервите с първия импакт, който изобщо видях - 5 минути това нещо блъскаше по едни винтове, с които хващаха някаква стойка за телевизор ... явно някакъв боклук беше машината, защото тези, с които съм работил в последствие, се държат по съвсем различен начин.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: