Ел. инструментите. Консумативи.
miliad - майстор
Напълно споделям мнението на Пишманчето. Друг е въпроса, че като почна да сглобявам мебели ползвам 4-5 винтоверта, всеки с различно средло или накрайник. Ма щото ги има.
Наредете си приоритети и действайте. Всичко това вече сме го дъвкали в предишни страници на тази тема.
feikot - специалист
Купуваш си това
https://www.onlinemashini.bg/akumulator ... hell/40987

плюс това

https://www.onlinemashini.bg/akumulator ... qdno/57036

Това и чакаш промоция за една 2Ач.

https://www.onlinemashini.bg/bateriq-i- ... er-x/32889

И пращаш 2 бири за почерпка. Доста мебели и конструкции ще сглобиш докато каталясат.
prascho - майстор
Днес се рових по складовите архиви. Имам винтоверт Kress 108 AS 1.3 SET, като двете батерии по 1.3Ah не искат да зареждат от години. Мушнах ги в захранването, но свети постоянно в зелено и не зарежда батерията. Моделът е с 20Nm и се чудя дали има смисъл да се търсят нови три батерийни клетки и да се сменят. Отворих батерията, но не ми е ясно дори и да поръчам от някъде как се сменят. Би трябвало да се вади изцяло от корпуса, но основата не поддава.

http://www.west-l.com/uploads/tdpdf/sf_ ... %20108.pdf (втория)

По преценка може да се премести и в тази тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." :)

Прикачен файл

kress battery A108 1.3Ah_1.jpg
пишман_майстор - майстор
Ако има лепенка отдолу, вероятно има скрито болче под лепенката. Но ако не си сигурен какво правиш, дай го на човек занимаващ се с подмяна на елементи . Да ти сложи 2.0ач клетки на реномиран бранд и ще е пушка.
Вече дали си струва е отделен въпрос. 20нм не са много ( не е ли 28нм? ) , но за дребни и не изискващи натоварване работи ще става.
Ако беше мой, го подкарвах. Малък , джобен, лек електричарски верт.
prascho - майстор
Има лепенка. Махнах я, но няма винт. Може би е на някакъв друг принцип. Моделът е по-старият и е до 20Nm. Колко би струвала замяната на трите клетки с 2Аh ориентировъчно.

Надеждата ми е да възстановя работоспособността на друг винтоверт - спарки BR2 10.8V HD. Но в Таш.. нямат този артикул 185146 (прекъсвач) вече цяла година и вълнение от подкарване наново няма :). Бях звънял и в други сервизи. Моделът е хубав, около 32Nm уж, доста мебели сглобих в къщи с него.
iliya_i - майстор
Звънни тук. Прати им и снимките. Ще ти свършат работата.
Avas_co - майстор
съб дек 04, 2021 4:14 pmprascho написа:
Днес се рових по складовите архиви. Имам винтоверт Kress 108 AS 1.3 SET, като двете батерии по 1.3Ah не искат да зареждат от години. Мушнах ги в захранването, но свети постоянно в зелено и не зарежда батерията. Моделът е с 20Nm и се чудя дали има смисъл да се търсят нови три батерийни клетки и да се сменят. Отворих батерията, но не ми е ясно дори и да поръчам от някъде как се сменят. Би трябвало да се вади изцяло от корпуса, но основата не поддава.

http://www.west-l.com/uploads/tdpdf/sf_ ... %20108.pdf (втория)

По преценка може да се премести и в тази тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." :)
Имах същата машинка, много готина. Много си я харесвах .
Ама батерията е позорна история, от всякъде . Корпуса на батерията е супер нежен. Не е най-големия проблем, ако самата батерия е читава, а тя не е .
Рециклираха ми две батерии в Ловеч, една нова взимах. Всичко караше по малко над година .
Когато ми умря едната рециклирана, купих тази новата. След не много време, умря и втората рециклирана .
Отворих ги, и двете бяха със заминала една една клетка. Явно в стенбай режим се тормози само, тази конкретна клетка. Но, не съм задълбавал.
От двете, събрах една работеща.
Но скоро след това си взех туин сет на друга марка, а с Крес приключих завинаги .
По спомен, платката е хваната за основата с винтчета. Мисля че ми се подмяташе из чекмеджетата остатъците от едната батерия . Ще погледна, като се прибера тия дни.
Дали си струва, ти ще прецениш . Скоро не съм зяпал цени на клетки. Последно съм взимал за ел. цигарите 2500 МАч, на макс 15 кинта, но това е скъпо, просто не ми се е занимавало с доставки.
Както си видял, всичко е супер навряно и е много неудобно за работа . Отделно ти трябва читаво зарядно, че да ги разредиш тия клетки и последа ги заредиш балансирано трите, преди да го сложиш в батерията .
П.П.
Мисля, че под това червеното са скрити винтчетата. Така ми се върти из главата .
prascho - майстор
Благодаря за обобщението. Винтоверт Крес го наследих :), но виждам, че компанията се развива от години в друга посока. Това бе причината да мина на Спарки. Но, пък втората фалира и не поддържат определени резервни части на склад. От скоро си взех машинка на друга компания....
Avas_co - майстор
съб дек 04, 2021 11:21 pmprascho написа:
Благодаря за обобщението. Винтоверт Крес го наследих :), но виждам, че компанията се развива от години в друга посока. Това бе причината да мина на Спарки. Но, пък втората фалира и не поддържат определени резервни части на склад. От скоро си взех машинка на друга компания....
Не успях да изровя чарколяците на тая батерия, нали знаеш как подреждат жените .
Както и да е, винтчетата със сигурност са под товачервеното, което отделя клетките от платката. Мисля, че на снимката, точно между двете клетки, ако надигнеш червеното нещо(май беше плат) ще намериш винт .
Ако тръгнеш да рециклираш, мисли над варианта да присадиш други платки, тия не стават.
prascho - майстор
За момента ще пасувам. По-скоро ако намеря резевната част ще оправя Спаркито..

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: