Ел. инструментите. Консумативи.
Virtex - майстор
mitko64 написа:
Реалната му цена е 34,94 евро.
Реалната цена на него може и да бъде 31.99 ако си вземеш други неща и разделиш доставката...както и по-малко, както и повече ако вземеш различни количество неща от магазина.
wanderer написа:
безчетков, +150 Nm, зарядно, и една голяма - 4-5 Ah батерия засега.
Ако имаш съществуваща батерия или друг уред от марка можеш към нея да се насочиш.

Ако нямаш и мислиш да вземаш други уреди след време разгледай добре марките, харесваш една и се насочваш към нея. Почти всички предлагат сходни параметри и цени, въпрос на предпочитание към марка :)

Makita dtd153 или dtd154, Dewalt DCF886/887, посоченият Milwaukee, Chefo77 може да каже нещо за Bosch-a. Като гледам 4Ah батериите им са със сходни цени, така че въпрос на харесване на марка :)
wanderer - специалист
Virtex написа:
Ако имаш съществуваща батерия или друг уред от марка можеш към нея да се насочиш.

Ако нямаш и мислиш да вземаш други уреди след време разгледай добре марките, харесваш една и се насочваш към нея. Почти всички предлагат сходни параметри и цени, въпрос на предпочитание към марка
  • в тоя ред на мисли карам и аз.имам метабо Power Max BS 10.8 V с две батерии, чудесна машинка с абсолютно удовлетворителен 2 ah капацитет на батериите, но като се замисля не си струва заради батериите да купувам и импакт 10.8. по добре да се ориентирам към 18 волтовите. нямам други 18 волтови машини, затова е и колебанието ми. като че ли имам лека слабост към de walt ама да видим...
mitko64 - майстор
С други неща няма как да разделиш цената за доставката. Всяко друго нещо(артикул) си се таксува отгоре 4,95. Единствено става да поръчаш повече бройки от един артикул, ако са 10 броя всяка бройка се товари с 50 евроцента. Поръчвали са ми в Германия от лидл онлайн, та съм наясно.
Chefo77 - майстор
wanderer написа:
Virtex написа:
Ако имаш съществуваща батерия или друг уред от марка можеш към нея да се насочиш.

Ако нямаш и мислиш да вземаш други уреди след време разгледай добре марките, харесваш една и се насочваш към нея. Почти всички предлагат сходни параметри и цени, въпрос на предпочитание към марка
  • в тоя ред на мисли карам и аз.имам метабо Power Max BS 10.8 V с две батерии, чудесна машинка с абсолютно удовлетворителен 2 ah капацитет на батериите, но като се замисля не си струва заради батериите да купувам и импакт 10.8. по добре да се ориентирам към 18 волтовите. нямам други 18 волтови машини, затова е и колебанието ми. като че ли имам лека слабост към de walt ама да видим...
Ами замисли се за какво ще го използваш и дали си струва да дадеш една камара пари в повече, за да имаш някой и друг нютонметър отгоре. Ако се чудиш, дали да минеш на горния волтаж и само си търсиш причина - действай :lol:
Иначе на Бош само импакт с 2 батерии по 5 Ач е на 711 лева. Комплект импакт и верт с 3 батерии по 4 Ач е 927 пари. Но пък Про-Микс комплект - 2 машини по избор, с 2 батерии по 5 Ач и сак, е на 870 пари.
Личното ми мнение е, че най-много си заслужава да си вземеш импакт на 10.8 на Метабо и да не се занимаваш с глупости :) По-високата мощност дали ще ти е необходима толкова, че да прежалиш едни 700+ лева?
redbox - специалист
И аз мисля като Чефо.
wanderer, за какво търсиш скъпа и мощна машина, за какви дейности си я предвидил? Не и професионално, доколкото разбирам.
И защо държиш да е 150+ Nm, с какво точно ще я натоварваш?
Milwaukee имат един модел импакт, безчетков, 4Аh/12V и 135Nm. Лек, удобен, мощен - приказка. И цената му е друга, в сравнение с 18V машини.
Kumay - майстор
redbox написа:
...Milwaukee имат един модел импакт, безчетков, 4Аh/12V и 135Nm. Лек, удобен, мощен - приказка. И цената му е друга, в сравнение с 18V машини.
И на мен ми мина през ума да ти кажа за това Milwaukee, но не знаех за каква работа ти трябва.
В момента имаме акция. Разгледай нещата - може и да си окомплектоваш нещо, ако те устройват по-малко Nm.
Иначе и варианти на 18V на Makita и DeWALT ми се въртят в главата, но ми трябва малко време - да проуча някои неща. :wink:
Avas_co - майстор
Почти съм сигурен, че тоя импакт не ти е за някакви брутални хайванщини, та при положение, че вече имаш Metabo POWERMAXX BS 10.8V, не виждам причина да не си вземеш metabo ssd impact driver 10.8v, имам го в комплект с верт като твоя и е чудесна машинка, забиваш едно боди с 4 АЧ батерия и си ти човека, лошото, е че на първо четене не го намирам.
Сега нали машинката е четкова, има само 105 НМ, ама това да е проблема, честно се чудя какви ги дялат с тия зверове с по 180 НМ, че малкия ми гайковерт е с 150 НМ, а големия 200, а те са на една втора и с тях без проблеми се завиват анкерни болтове 12 мм. а на една четвърт :?
Щях да ти пиша за Milwaukee, но гледам Kumay се е включил, нищо де, та той ми показваше 12 волтовия верт от същата серия и останах доста впечатлен,и сигурен съм, че и импакта ще е на ниво.
EDI - майстор
Вземай 12 волтовия МИЛУЕЙК ФЮЪЛ , даже в комплект с верт го има при Николай.Пробвах на едно място импакта, силно съм впечатлен, ако имах пари, веднага щях да отнеса комплекта, ама нямам.
joroantonov - специалист
Според мен вземи PowerMaxx-a. С една батерия 4Ач ти е 300 лв, получаваш комплект от две машини и три батерии, Милуокито е по-добро, но ще дадеш 400 за 1 машина и една батерия, докато са на промоция.
Avas_co - майстор
joroantonov написа:
Според мен вземи PowerMaxx-a. С една батерия 4Ач ти е 300 лв, получаваш комплект от две машини и три батерии, Милуокито е по-добро, но ще дадеш 400 за 1 машина и една батерия, докато са на промоция.
Къде ги гледаш тия цени, че аз нещо не се ориентирам, я кажи къде го гледаш импакта на Метабо, че аз не го виждам, само в Англия го има в комплект с верт на цена малко над 400 лева, чудесна оферта, аз съм с такъв сет, ама колегата си има май баш такъв верт.
И за милоукито пак къде ги видя тия 400 лева, че аз друго гледам.
За мен офертата е туин сета на Милоуки за 599 лева, гледах им цените в Англия, ми на Ники цените са ако не по-ниски, то поне същите, та ...

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: