Ел. инструментите. Консумативи.
joroantonov - специалист
https://www.youtube.com/watch?v=1DKRvadnTMc - това намерих в тубата. За импакта нямам впечатления, верта с една 2ка и 4ка се завиват около 400 винта 3.5х50 в МДФ.
Avas_co - майстор
wanderer, не смятам, че са зле малките батерии, просто с голямата нещата са много различни, а за импакта определено му приляга голямата батерия, а за чама, ми не знам, ей така ги праснах за проба тия трите, аз не работя с дърво, та ...
Както се оказа днес, ми аз пак съм пред дилемата за взимането на машинка, след като си взех сета на Метабо, старото ми вертче( колко да е старо, май още е гаранционно) е сгънало пак батерия, ами не мисля да инвестирам повече в батерии.
Машинката я ползва един от мойте, а няма как да стои без верт, та ...
Като цяло въпреки голямата ми любов към марката Крес май повече с техни машини няма да имам допир, тия тотално спряха последните няколко години.
Не ми се струва нормално за три години да сгазя 4 батерии, две за първата година, съответно гаранцията за България била само година на батериите, рециклираха ми ги при официалните с 2 АЧ елементи, там не ми се разправя какви драми имаше с единия пакет, как да е тоя драматичния изкара малко над година, другия държа доскоро, малко под две години, купих един чисто нов, дойде дефектен, смяна, новия, аха още държи, ама до кога.Така и не разбрах дали драмата е в зарядното или в платките на батериите, че поне рециклираните бяха с добри елементи на Самсунг.
Инъче, строших редуктор, мисля навсякъде щяха да ми откажат гаранция, ми тия си го смениха като пичове.
Та сега съм пред дилема - в Англия има вертче на Метабо 10,8 за 84 паунда, дали пък още един сет като моя за малко над 400 лева пак от англииско, или едно Милоуки от Ники, много ме накефи, ама няма да го взимам за мен, пък тва Милоуки... ми няма да стигне до моя човек, щото ...
jekasus - майстор
Avas_co написа:
ми няма да стигне до моя човек
Ръчна дрелка му купи...
Ама и нея ще сгъне :-D
Avas_co - майстор
jekasus написа:
Avas_co написа:
ми няма да стигне до моя човек
Ръчна дрелка му купи...
Ама и нея ще сгъне :-D
Не ве, няма да стигне до него, че аз съм като малко дете за играчки.
wanderer - специалист
още един въпрос имам, въпреки, че до някъде му беше отговорено. при почти еднакви цени на комплект включващ:
боди, зарядно, и една 4 а.ч. батерия, и комплект включващ боди, зарядно, и 2 х 2 а.ч. кое е за предпочитане? казахте че голямата батерия има повече ресурс от две малки, но с оглед ненатоварването нон стоп на машината, не е ли по-гъвкав варианта с две по малки батерии? става въпрос за де уолт 887. засега гледам към него и към англия.
EDI - майстор
Вземи си с две малки, трета голяма винаги и тук можеш да вземеш.При една батерия, ако ти свърши по средата на работата, ще трябва да пиеш кафе, докато заредиш за работа.
wanderer - специалист
повярвай ми точно това си мислех - за кафето :-D :-D ... ама откакто оставих цигарите малко без мерак е работата :-D
joroantonov - специалист
А всъщност замислял ли си се дали въобще ти е нужен импакт. Покрива си го направих с малък верт от Лидъл и бормашина. Ползвах винтове на 15см и не усетих липса на мощност. Материала беше чам предполагам че и ти ще ползваш същия.
wanderer - специалист
ами има малък верт, но той си е наистина малък, и е за своята си работа. завиването на такива винтове по 15 сантиметра ще е живо изнасилване на машинката. пък за лидъл просто забрави.
joroantonov - специалист
Tи решаваш, просто направи проба - твоя е с двойно повече Нм от Лидълския, работата ми е такава че в някои дни буквално от сутрин до вечер завивам винтове с малки почивки за машината и почти си отива кутия от 500. Изключая загряването няма ядове.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: