Ел. инструментите. Консумативи.
mitko64 - майстор
С тази спирачка не се изразих правилно, имах предвид shpindle lock,там патронниците са едновтулкови.
Индианец - специалист
чет фев 04, 2021 7:32 pmmitko64 написа:
С тази спирачка не се изразих правилно, имах предвид shpindle lock,там патронниците са едновтулкови.
Ааа, ясно.
Незнам тоя дали има.
АврораББ - напреднал
нед яну 17, 2021 2:37 amMyth написа:
ср яну 13, 2021 2:19 pmАврораББ написа:
Здравейте, изчетох темата , и имам почти същото запитване като дамата 100 страници назад. За съжаление никой от линковете ,които сте препоръчали вече не работи, за това и не мога да почерпя полезна информация, за това ще запитам .До колкото успях да подразбера , са били препоръчани (за подарък на мъжа и ) комбиниран комплект винтоверти син бош, за да не се сменят битове /свредла по време на работа . До колкото виждам в подобни комплекти съдържат стандартно верт (обикновен без удар ) и импакт драйв (или ударен гайковерт кой както иска да ги нарича). Другия вариант е да се вземе един само но ударен винтоверт . Кое е по добър вариант от практическа гледна точка и какво изобщо прави импакт драйва (става въпрос за мебелно дело , корпуси и прочие-пдч , мдф , шперплат и по рядко дървесина но твърда) Благодаря на отзовалите се
Ако ще е само за мебелни сглобки, бих избрал винтоверт до 30Nm-35Nm за около 200лв максимум ако се държи за професионлен такъв, в тази ценова граница влизат син Бош 120 -Li или Metabo 12v, ако нямаш големи ръце Боша е по-удобен, на Метабото малко му е дебела ръкохватката и на мен лично не ми беше съвсем удобен, ударен не ти трябва. Ако не държиш на такъв който се води за професионална употреба общо взето каквото вземеш, аз бих търси компактен малък вентоверт на 12v и не виждам за какво ти е ударен в конкретния случай. Големи и тежки са, за целодневна работа по мебели едва ли ще е най-удобното нещо а ударната функция само в тухли, май общо взето утре ще пробвам в бетон дали е добре и ще ти кажа.
Под ударен се има предвид импакт , ударът до колкото разбирам е в страни не напред и не е подходящо за бетон , по скоро се включва когато види зор машинката . Не ми допставиха нищо , така , че пак съм в търсене .
Virtex - майстор
Темата е малко разчистена от приказки за стари автомобили и геополитически мотиви :)
Chefo77 - майстор
съб фев 06, 2021 10:22 pmVirtex написа:
Темата е малко разчистена от приказки за стари автомобили и геополитически мотиви :)
Толкоз ще направиш ти.
Така се забавлявахме...
Virtex - майстор
Казвал съм доста пъти - направете си тема за такава дискусия (спор) и пишете там такива истории :)

Въпроса е, че никои не я започва :-D Ако отделя тези спорове в нова тема обикновено този, чието мнение се падне първо започва да недоволства и дискусията спира.

А и специално последните мнения за соц-vs-модерно или "по-страшното" за анти/про-съветски мнения знаете, че не водят до нищо полезно. Рано или късно се стига до караници и груби изрази и темите се затварят.
perfect - помощник
АврораББ написа:
Под ударен се има предвид импакт, ударът до колкото разбирам е в страни не напред и не е подходящо за бетон, по-скоро се включва когато види зор машинката Не ми доставиха нищо, така че пак съм в търсене .
Импакт винтоверт - винтоверт, който има ротационен чуков механизъм, който подпомага завиването/развиването при големи натоварвания чрез "ротационни удари" недостатък е че става доста шумен, почти като перфоратор.
Ударен винтоверт - винтоверт, който има функция за подпомагане на пробиването чрез вибрации, която подпомага пробиването на строителни материали, като тухла, мазилка, замазки но не е особено подходящ за бетон.
Аз лично не виждам смисъл от импакт за домашно ползване.
Една такава машинка може да покрие почти всички нужди за пробиване и сглобяване в домашни условия https://www.servina.net/rachni-mashini/ ... 31706.html
Chefo77 - майстор
Това за шума го е писал някой, който няма никаква идея как звучи или импакта, или перфоратора :wink:
zz_stefanov - майстор
Всеки ползва това което му е нужно. На работа ползвам мощен винтоверт с аксиален удар, въпреки наличието на перфоратор. В къщи имам и импактче :)

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: