Ел. инструментите. Консумативи.
strashko7 - специалист
http://www.tools4trade.co.uk/power-tool ... ories.html
https://www.bosch-professional.com/gb/e ... trade-ltd/
в Англия това лесно се проверява,относно гаранцията за бош не съм сигурен ,но макита е с международна гаранция.Ако се вземе на промоция/там промоциите достигат до -80%/нее проблем дори да си я пратиш по куриер за гаранция.Отделно там закупуването на инструменти е обвързано с облекчаване на данъците и почти никой не ремонтира а направо взима ново или ако е в гаранция направо му го заменят.Има доста неща които да научим от тях
nikolson - майстор
strashko7, в Англия има и по-ниски цени от tools4trade, в света пък още по-добри. Но един професионален потребител не може да си позволи машината му да пътува една+една седмица между България и Англия. Не е само това. Мислил ли си за придвижването за ремонт вътре в самата Англия. Хипотеза!!! Изпращаш чрез "евтиния български куриер" машината до Англия. Ха сега разсъждавай за придвижването от английския склад до сервиза и от него обратно след ремонта, пак до склада. С времето за ремонт отиде месец, плюс разходи за куриера.
Да продължавам ли?
Virtex - майстор
Явно за 20лв си заслужава 'продължаването'... защото това е ~105GBP x 2.33 = 244лв + ~10лв транспорт до БГ + разходи за вземане от склад или доставка и става 20на лева под цената в БГ...
Последна промяна от Virtex на пет дек 16, 2016 1:14 pm, променено общо 1 път.
Virtex - майстор
'Дебели пръсти', какво да се прави :-D
Редактирах поста
Chefo77 - майстор
nikolson написа:
Chefo77 написа:
Звънни на тези пичове. Те са новият вносител на Метабо (и поемат всички гаранционни и извънгаранционни ремонти на Киров). Предполагам, че ще имат някаква опция за по-ниска цена.
Да не ги бъркаш с тези пичове :-D
Хич даже.
Евромастер вземат Метабо. Освен ако не са ме излъгали де :)
И ако вземе син Бош от Англия, може да го регистрира в Бош България (28 дни след покупката). А като го направи, може да ползва всички наши оторизирани сервизи. Питал съм, сертификатът заменя сивата гаранционна карта.
Докато точно Макита е с регионална гаранция - ако я купиш отвън, не можеш я ползва тук. Говоря за трите години!
wanderer - специалист
истина е, евромастер са взели метабо. днес опита ми да се свържа с тях граничеше с кошмарност. веднъж се свързах с пловдив. от където с други думи ми казаха "ами нищо не можем да ви кажем". после още 5 или 6 опита със софия, основно оператор ме кара да чакам 4-5 минути и така. впоследствие настоятелността ми се увенча с успех и направих връзка с някаква дама, която като чу че искам SOLO, тоест само тялото на импакта побърза да ме прати в севиза, защото те отговаряли за резервните части :lol: ...смятайте колко са в час. най накрая се свързах по мобилния с някой си г-н василев, работил преди в киров, и се разбрахме с половин приказка. та каза, че всички машини могат да бъдат доставени и соло, но само чрез заявка. очаквам да ми прати на мейла каталога с моделите и цените. дано излезе сериозен.
nikolson - майстор
Тъй, явно е тъй. Всички, които продаваха Райдер, сега продават и Метабо. А Киров са пуснали в промоция доста от нещата им с 15-20% надолу.
strashko7 - специалист
nikolson написа:
strashko7, в Англия има и по-ниски цени от tools4trade, в света пък още по-добри. Но един професионален потребител не може да си позволи машината му да пътува една+една седмица между България и Англия. Не е само това. Мислил ли си за придвижването за ремонт вътре в самата Англия. Хипотеза!!! Изпращаш чрез "евтиния български куриер" машината до Англия. Ха сега разсъждавай за придвижването от английския склад до сервиза и от него обратно след ремонта, пак до склада. С времето за ремонт отиде месец, плюс разходи за куриера.
Да продължавам ли?
аз говорех попринцип,не за конкретния модел,който дори нее в промоция,аз лично немога да си позволя да имам само един комплект инструменти точно поради причината ремонт или друга работа през уикенда да речем.При цена доста по-ниска от цените в Бг/или по-скоро доста високите цени тук/ си пазарувам от Англия,дори се замислям да си сменя контактите с английски защото
повечето дребни електроуреди са ми от Англия.Ще ти дам пример с последната ми покупка йонизиращ сушоар с цена 200+лв аз го купих за 25 паунда,няколко страници по-назад сравнявахме цени на винтоверти девалт при цена 1200+лв и английска цена 250паунда.мисля че определено си заслужава.при разлика от 20 лв е съвсем различно
Avas_co - майстор
strashko7 написа:
Avas_co написа:
Уникално добра цена, явно и в България може.
Мисля, че малко послъгват, че старата цена е била 519 лева, но ...
Аз, от там си харесах коплекта верт и импакт, който Чефо показа, но пък днес ми се върна любимото вертче от ремонт и ...
В тая връзка, и като споменахме по-рано Крес, а вертчето е Крес, искам да похваля сервиза им.
В понеделник им пратих машинката, днес е при мен с чисто нов редуктор.Е друг път са ми правили машинки и в рамките на три дни, но и четери не е зле.
Уважиха ми гаранцията без гък да кажат, пък тя горката все едно съм я влачил след колата, наскоро почти и стопих корпуса с един халоген, а колко извращения съм и причинявал.
Та евала.
Само не знам какви са тия цени, които обявиха последно време, гладах и в Англия им търсят сериозни цифри :? .
Незнам колко уникално добра е цената.В Англия са под 100 паунда а паунда е 2,30лв.Аз лично бих си я купил от там,не само заради цената
Те вече колегите са ти отговорили, но ...
Ако ти наистина си в Лондон разговора от твоя гледна точка е безсмислен.
И аз, като запаля все се заканвам, че няма да пазарувам от България, но...
И аз гледам да имам от всичко по две, но все пак.
В поста ми съм писал как са се развили нещата с определен гаранционен сервиз, ами аз очаквам така да се развиват нещата.
Та те така.
П.П.
В моя случай взимам и данъчна фактура, не че и от Англия не мога да взема, но тука не ми е никаква занимавка, та в случая и ДДС-то си казва думата.
Последна промяна от Avas_co на пет дек 16, 2016 9:03 pm, променено общо 1 път.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: